وردپرس

راهنمای استفاده از المنتور در وردپرس برای مبتدیان

تا همین چند دهه گذشته،ایجاد یک وبسایت مستلزم رفت و آمدهای بسیارزیادی بین توسعه دهندگان،کپی رایترها و مدیران پروژه بود ولی امروزه حتی دانستن کدنویسی برای ساخت وبسایت های جذاب یک ضروری نیست.صفحه سازهایی مانند المنتور،ایجاد هر وبسایت وردپرسی را برای افرادی که کدنویسی انجام نمی دهند بسیار آسان کرده است.در این مقاله می خواهیم به معرفی کامل المنتور و راه های استفاده از آن بپردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانیم

المنتور چیست؟

المنتور یک صفحه ساز برای وردپرس است که برای ساخت سریع وبسایت طراحی شده است.این افزونه به شما کمک می کند تا با استفاده از ویرایشگر صفحات زیبایی برای سایت خود ایجاد کنید.المنتوربه نوبه خود یک ابزارهمه کاره است که به شما امکان این را می دهد تا هر قسمت از طراحی وبسایت خود را در یک پلتفورم واحد کنترل کنید.شما حتی می توانید وبسایت خود را به گونه ای سفارشی کنید که با جلوه های حرکتی،فونت های متعدد و تصاویر پس زمینه متناسب با برندتان باشد.

چرا باید از المنتور استفاده کرد؟

هر حرفه ای که داشته باشید المنتور به کارتان می آید.حتی اگر با فناوری آشنایی زیادی ندارید این افزونه دست شما را بسیار باز گذاشته وامکانات زیادی را در دسترس شما قرار داده است.

چه چیزی می توانید با المنتور بسازید؟

المنتور ابزاری است موثر برای ساخت هرچیزی،از کل وبسایت گرفته تا صفحات خاص.با استفاده از آن می توانید صفحات فروش،صفحات تبلیغاتی و حتی فرم های سفارشی طراحی کنید.

نمونه وبسایت یک رستوران که با المنتور ساخته شده است.منبع تصویر

آیا المنتور رایگان است؟

المنتوریک طرح رایگان و همچنین چندین طرح غیر رایگان ارائه می دهد که نسخه رایگان آن دارای تمام ویژگی هایی است که برای ایجاد یک تجربه کاربری قوی از جمله استفاده ازانواع ویرایشگرها،بیش از 30 قالب سفارشی و 40 ویجت که در سایت خود نیاز دارید.

نحوه نصب المنتور

نحوه نصب المنتور بسیار سریع و راحت است و برای آن از دو روش می توان استفاده نمود.

نصب المنتور از طریق Elementor.com :

مرحله 1: وارد سایت Elementor.com شوید و روی دکمه Get started کلیک کنید.

مرحله 2: آدرس ایمیل و رمزعبور خود را برای ایجاد حساب کاربری وارد کنید.

مرحله 3: در مرحله بعد به چند سوال در مورد اینکه وب سایت مورد نظر برای چه کسانی است و چقدر در ساخت وب سایت تجربه دارید پاسخ دهید.

مرحله 4: دراین مرحله انتخاب کنید که وب سایت خود را چگونه می خواهید بسازید.می توانید بسته ای را که شامل افزونه و همچنین نصب و میزبانی وردپرس است را خریداری کنید.همچنین می توانید سایر برنامه های حرفه ای را بررسی کنید یا با نسخه رایگان اولیه شروع کنید. برای این نسخه نمایشی، ما طرح رایگان را انتخاب می کنیم.

مرحله 5: ازآنجایی که elementor از شما می خواهد که یک سایت وردپرس فعال داشته باشید، دامنه وب سایت خود را در بررسی کننده آنها وارد کنید تا مطمئن شوید سایت شما برروی پلت فرم وردپرس است.

مرحله 6: پس از تأیید سازگاری سایت،روی دکمه Install Elementor کلیک کنید.

مرحله 7: اگربه صفحه ورود به سیستم مدیریت وب سایت خود هدایت شدید، ادامه دهید و وارد شوید.اگر قبلاً وارد شده اید، مستقیماً به صفحه افزونه Elementor هدایت می شوید. روی Install Now در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.

مرحله 8: پس از آن، به صفحه ای با پیام تأیید وارد خواهید شد. روی Activate Plugin کلیک کنید.

  • حال شما آماده استفاده از ویرایشگر صفحه Elementor هستید!

نصب المنتور از طریق داشبورد وردپرس :

مرحله 1: ازصفحه داشبورد خود، روی Plugins > Add New کلیک کنید.

مرحله 2: در قسمت جستجو Elementor را وارد کرده و Elementor Website Builder را پیدا کنید.

مرحله 3: روی Install Now کلیک کنید و پس از نصب،روی Activate کلیک کنید.

  • صفحه ساز به طور خودکار به نوار کناری شما اضافه می شود. با این حال، این آیتم منوی نوار کناری فقط برای دسترسی به تنظیمات Elementor در قسمت پشتی است، نه برای ویرایش صفحات شما.

نحوه استفاده از المنتور در wordpress

با استفاده ازالمنتورمی توانید دیدگاه و طرح کلی که مد نظرتان است را طراحی و به واقعیت تبدیل کنید.ویرایش فرآیند را برای شما بدون دردسر می کند و به شما امکان می دهد هرعنصر را هنگام طراحی آن مشاهده کنید. بیایید نحوه استفاده از ویرایشگر Elementor را بررسی کنیم.

آموزش المنتور :

مرحله 1: برای شروع، یک صفحه یا پست جدید ایجاد کنید و روی Edit with Elementor کلیک کنید.

مرحله 2: وارد ویرایشگر صفحه Elementor می شوید.صفحه شما به این صورت خواهد بود:

مرحله 3: در سمت چپ، نوار کناری Elementor را با تمام ویژگی های کشیدن و رها کردن که می توانید برای ساخت صفحه وب خود استفاده کنید،مشاهده خواهید کرد.ابتدا باید بدانید که ویرایشگرElementor از سه بلوک اصلی تشکیل شده است: بخش‌ها، ستون‌ها و ابزارک‌ها.بخش ها بزرگترین بلوک های ساختمانی هستند. در بخش‌ها، می‌توانید گروه‌هایی از ستون‌ها را اضافه کنید و ابزارک‌ها در ستون‌ها قرار می‌گیرند.ویرایشگر با برجسته کردن بخش‌ها و ستون‌ها در یک کادر آبی به شما می‌گوید کجا می‌توانید ویجت را بکشید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید ویجت را به نوار پیمایش یا عنوان بکشید.

شما بخش ها، ستون ها و ابزارک ها را با استفاده از دسته آبی کنترل می کنید. برای ویرایش بلوک ها فقط روی دسته کلیک راست کنید.

مرحله 4: به سادگی روی یک ویجت کلیک کنید، نگه دارید و به جایی که می خواهید ماژول جدید را اضافه کنید بکشید. به عنوان مثال، هنگامی که به پایین صفحه اسکرول می کنید، این گزینه را خواهید داشت که ویجت را به یک منطقه خالی جدید بکشید.

مرحله 5: می توانید ویجت های خاصی را برای سفارشی کردن صفحات خود جستجو کنید.از میان عناصر اصلی، مانند عنوان یا گالری تصویر، انتخاب کنید، یا عناصر پیشرفته‌ تر را کاوش کنید.

مرحله 6: روی دکمه همبرگر در گوشه سمت چپ و سپس تنظیمات سایت کلیک کنید.در این منو می توانید رنگ ها و فونت های پیش فرض را برای صفحات خود تنظیم کنید.همچنین می توانید تنظیمات جهانی را برای کل وب سایت خود درElementor پیکربندی کنید.

مرحله 7: در نهایت می توانید روی نماد History در پایین پنل کلیک کنید تا به بخش داخلی Revision History Elementor دسترسی پیدا کنید.در تب Action می توانید تغییرات خود را ردیابی کنید و بین هرعمل به جلو و عقب بروید.در تب Revisions،می توانید بین نسخه های خود جابه جا شده و به نسخه های قبل برگردید.

حرف آخر

صفحه ساز المنتور یکی از جدیدترین و حرفه ای ترین افزونه های حال حاضر وردپرس می باشد.قطعا استفاده از این افزونه در توسعه سایت می‌تواند به زیبایی بصری و ظاهری وب سایت شما کمک شایانی کند.پیشرفت این افزونه به حدی بوده است که می توان آن را یکه تاز افزونه های صفحه سازی وردپرس نام برد.توجه کنید که برای اینکه بتوانید حداکثر بهره را از این افزونه ببرید،نیازمند این هستید که مهارت خوبی در نحوه کار با این افزونه کسب کنید.

در مقالات بعدی در مورد نحوه ساخت صفحه با المنتور به طور دقیق توضیح خواهیم داد.

آیا المنتور با همه تم ها کار می کند؟

بله، با تمام تم هایی که از استانداردهای کدنویسی وردپرس پیروی می کنند کار می کند.

آیا المنتور سرعت وب سایت شما را کاهش می دهد؟

Elementor کی از سریع ترین صفحه سازها است. 
با این حال، برخی از وب سایت ها می توانند باعث کندی بارگذاری Elementor شوند.اما در دیگر مقالات به نحوه رفع مشکل وب سایت می پردازیم.

آیا المنتور برای سئو خوب است یا بد؟

اگر Elementor سایت شما را کند کند می‌تواند برای سئو مضر باشد، اما با پیروی از بهترین روش‌ها، مانند فشرده‌سازی تصاویر و محدود کردن اسکریپت بیش از حد، می‌توانید حتی با نصب Elementor یک وب‌سایت سریع داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =