افزونه وردپرس, وردپرس

بهترین فروشگاه خرید افزونه وردپرس در ایران

افزونه ها نقش بسیار مهمی را در وبسایت شما ایفا می‌کنند از این رو بسیار اهمیت دارد که افزونه مورد نیاز شما حتما از مراجع قابل اطمینان و معتبر تهیه شده و بر روی وبسایتتان نصب و فعالسازی شود، چرا که یک افزونه مخرب می‌تواند تمام وبسایت و عملکرد وبسایت شما را تحت شعاع قرار دهد مسائلی نظیر کندی وبسایت، اختلال فنی در وبسایت، تداخل با افزونه های دیگر و مواردی از این قبیل را می‌تواند به همراه داشته باشد و اما یک افزونه مناسب و کاربردی برای وبسایت شما به همان اندازه هم موثر در وبسایت شما ظاهر می‌شود باعث بهبود روند سایت، بهینه تر شدن عملکرد سایت و کمک به بهبود سایت شما می‌کند بنابراین دانلود افزونه های مورد نیاز از منابع دارای اعتبار و اشخاص مورد اطمینان اهمیت ویژه ای برای سایت و کسب و کار شما دارد.

در این مقاله سعی شده به کلیاتی راجع به افزونه ها و نحوه عملکرد آن ها در سایت و همچنین معرفی منابع رایگان و پولی معتبر در داخل و خارج از ایران پرداخته شود که تصمیم گیری در مورد انتخاب بستر مناسب دانلود افزونه برای شما آسان تر شود:

افزونه یا پلاگین وردپرس چیست؟ چه کاربردی دارد؟

درواقع افزونه، پلاگین یا اکستنشن ها برنامه های کوچکی هستند که به خودی خود قابلیت اجرا شدن ندارند و بر روی یک برنامه میزبان نصب می‌شوند اما اختلال و تغییر در فرآیند برنامه اصلی ایجاد نمی‌کنند فقط به برنامه اصلی امکانات مکملی اضافه می‌کنند و اجرای یک ویژگی خاص را بر عهده دارند و موجب کامل تر شدن قابلیت های یک سایت می‌شوند. برای مثال اگر بخواهید ویدیویی در وبسایت خود نمایش دهید برای این کار باید افزونه مخصوص پخش ویدیو را در وبسایت خود نصب و فعال کنید در غیر این صورت مرورگر متوجه نخواهد شد که چطور باید ویدیو را پخش کند. افزونه ها قابلیت های مفیدی را برای کسب و کار شما ارائه میکنند که میتوانید در راستای هدفتان از آنها استفاده کنید.

افزونه ها عمدتاً برای نرم‌افزار هایی که در زمینه مدیریت محتوا هستند قابل استفاده‌اند. از محبوب‌ترین و پرکاربردترین آنها می‌توان به جوملا و وردپرس اشاره کرد. ساختار این افزونه و یا پلاگین های وردپرسی فایل های zip هستند که آنها یک یا چند فایل PHP وجود دارد. در حال حاضر بیش از یک میلیون افزونه وجود دارد بنابراین برای هر چیزی که فکرش را کنید می‌توانید افزونه بر روی سایتتان نصب و فعالسازی کنید.

افزونه ها قابلیت های بسیار کاربردی را به سایت شما اضافه می‌کنند که در جهت ارتقای سرعت، امنیت و بهبود عملکرد سایت شما استفاده میشوند ولی نصب و فعالسازی افزونه های متعدد میتواند نتیجه عکس بدهد سرعت سایتتان را کاهش بدهد، با یکدیگر تداخل پیدا کنند و یا با سایتتان سازگاری نداشته باشند.

افزونه و پلاگین های رایگان وردپرس

همانطور که پیش تر گفته شد بیش از یک میلیون افزونه وجود دارد، این افزونه ها به طور کلی به دو دسته افزونه های رایگان و افزونه های پولی تقسیم می‌شوند. افزونه های رایگان همانطور که از نامشان مشخص است به صورت رایگان در دسترس قرار می‌گیرند. بزرگترین منبع برای دریافت افزونه های رایگان و متن باز (قابل توسعه و ویرایش) ، سایت رسمی وردپرس می‌باشد. البته تنها راه دریافت افزونه رایگان سایت رسمی وردپرس نیست و می‌توانید از سایت های ایرانی که در ادامه به آنها میپردازیم یا سایت های دیگر خارجی دانلود کنید.

مزایا افزونه های رایگان وردپرس

 • مجانی بودن افزونه:یکی از مهمترین مزیت‌ها مجانی بودن این افزونه‌هاست که می‌توان به صورت رایگان آن‌ها را دانلود کنید و در سایتتان ویژگی و قابلیت دلخواه خود را فعال کنید. تقریباً هر ویژگی و قابلیتی را که بخواهید می‌توانید افزونه رایگان آن را با جستجو پیدا کنید و بر روی سایت خود نصب و فعالسازی کنید.
 • متن باز و قابل توسعه و ویرایش:یکی دیگر از مزیت های افزونه های رایگان قابل توسعه و ارتقا بودن آن‌هاست، اکثر افزونه های رایگان به صورت متن باز و قابل توسعه ارائه می‌شوند با این قابلیت برنامه نویسان به صورت اختصاصی می‌توانند افزونه مورد نظر خود را متناسب با سایت خود شخصی سازی کنند.

معایب افزونه های رایگان وردپرس

 • امنیت کم:هیچ افزونه‌ای به طور 100% امن نیست اما می‌توانید با رعایت کردن یک سری نکات آسیب پذیری های افزونه های وردپرسی را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید. برای مثال از سایت های معتبر افزونه های خود را دانلود کنید، از شخصی که اعتماد دارید افزونه مورد نظر خود را دریافت کنید.
 • ناسازگاری با افزونه های دیگر:تعدادی از افزونه های رایگان هستند که با افزونه های دیگر ناسازگاری دارند، این ناسازگاری منجر به تداخل در کل وبسایت شما خواهد شد. بنابراین قبل از استفاده حتما بر روی وبسایت خود آزمایش کنید و از افزونه هایی استفاده کنید که واقعا نیاز دارید.
 • محدود بودن امکانات افزونه:برخی از افزونه های رایگان وردپرس هستند که امکانات محدودی را رایگان در اختیار شما قرار میدهند و شما برای استفاده از امکانات کاربردی آن‌ها مجبور به خریداری نسخه پریمیوم و پولی آن افزونه خواهید شد که معمولا
 • بروزرسانی دیر به دیر افزونه:در افزونه های رایگان وردپرس ممکن است بروزرسانی پی در پی نداشته باشند و افزونه های رایگان به ندرت بروز رسانی می‌شوند اما بسیاری از شرکت های بزرگ افزونه های رایگان خود را در اختیار عموم مردم قرار می‌دهند و افزونه های خود را هرچند وقت یکبار بروزرسانی می‌کنند.
 • پشتیبانی ضعیف:امکان دارد افزونه های رایگان از طریق خود سازنده و برنامه نویس افزونه پشتیبانی نشود اما با یک جستجو ساده در اینترنت و یا مشاوره گرفتن از شرکت های خدمات سایت در اکثر اوقات می‌توانید مشکل خود را حل کنید.

پلاگین های پولی یا پریمیوم افزونه هایی هستند که برای فعالسازی آن بر روی وبسایت نیازمند لایسنس می‌باشند و برای دانلود افزونه باید فایل را خریداری کنید و لایسنس را دریافت کنید، این افزونه‌ها را می‌توان از وبسایت هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم دانلود کنید و همچنین می‌توانید از یک فرد قابل اطمینان خریداری کنید. قیمت افزونه و پلاگین های پریمیوم را نویسنده و برنامه نویس آن مشخص می‌کند و به فاکتور هایی مانند پیچیدگی و امکانات پلاگین بستگی دارد.

اگر یک پلاگین پولی پاسخگوی نیازهای سایت شما نبود و امکانات بیشتری از یک پلاگین انتظار داشتید، بجای دانلود یک پلاگین اضافه که سبب کندی سایت می‌شود همچنین می‌توانید یک پلاگین حرفه‌ای و پلاگین سفارشی مخصوص سایت خودتان را با همکاری یک شخص مسلط به پلاگین نویسی بسازید. افزونه های سفارشی هزینه بیشتری نسبت به افزونه های پولی دارند.

مزایا افزونه های پولی وردپرس

 • امنیت بالا:در پلاگین های پولی امنیت در وحله اول قرار دارد به شرط اینکه از سایت و یا اشخاص قابل اعتماد و معتبر خریداری شوند. اغلب این افزونه ها توسط شرکت های معتبر نوشته و مدیریت می‌شوندکه این شرکت ها افزونه های خود را به طور مرتب ارزیابی و رفع اشکال می‌کنند که این کار سبب بهبود امنیت می‌شود.تیم توسعه دهنده اغلب شرکت هایی که پلاگین نویسی می‌کنند به صورت ماهانه تمام افزونه مشتریان خود را بروزرسانی می‌کنند تا به این شکل مشتریان خود را راضی نگه دارند و مشکلات و باگ های امنیتی را برطرف سازند
 • ویژگی و امکانات بالا : اگر در حال ساخت یک وبسایت حرفه‌ای با امکانات متعدد هستید به احتمال زیاد پیشنهاد می‌شود یک پلاگین خریداری کنید، چراکه با پلاگین های رایگان به تنهایی نمی‌توان مشکلات پیچیده سایت را حل کرد. در حالی که برای ویژگی های اصلی یک سایت پلاگین رایگان وجود دارد برای ویژگی ها و امکانات خاص که پیچیدگی های خود را دارند بهتر است افزونه پریمیوم تهیه شود.
 • مستندات و توضیحات کامل:در ابتدای خرید افزونه یک فایل مستند (Documentation) که حاوی توضیحات اولیه برای کار با افزونه هست در اختیار شما قرار داده می‌شود این فایل توضیحات به شما کمک می‌کند بدون نیاز به پشتیبانی مراحل کار با افزونه را یادبگیرید.
 • پشتیبانی قوی:در افزونه های پولی وردپرس معمولا یک راه ارتباطی بین نویسنده افزونه با خریدار وجود دارد مثل ایمیل، فرستادن تیکت، شماره تماس یا از طریق شبکه های اجتماعی که در صورت نیاز و داشتن سوال راجع به افزونه یا درخواست مشاوره پاسخگوی شما باشند. به خصوص زمانی که خریدار مهارت کافی در برنامه نویسی پلاگین ندارید برای شما پشتیبانی یک بحث حیاتی می‌شود.
 • بروزرسانی پی در پی:در افزونه های پولی وردپرس بروز رسانی اهمیت ویژه ای دارد چرا که تاثیر مستقیم روی امنیت و سرعت و نحوه عملکرد وبسایت و خود افزونه خواهد داشت. در این افزونه ها به صورت پی در پی بروزرسانی صورت می‌گیرد تا اشکالات فنی و مهم‌تر از همه مشکلات امنیتی برطرف شده و برای بروز رسانی افزونه نیاز به کار خاصی نیست نسخه جدید افزونه در داشبورد وردپرس شما قرار گرفته فقط با چند کلیک افزونه شما بروزرسانی و نصب می‌شود.

مارکت های افزونه وردپرس ایرانی یا خارجی

برای خرید افزونه مورد نیازتان می‌توانید هم از فروشگاه های خارجی استفاده کنید و هم فروشگاه های ایرانی، اما توجه داشته باشید که حتما قابل اعتماد باشند چرا که امنیت در افزونه ها از مهمترین فاکتورها برای داناود یک افزونه است. در ادامه فروشگاه هایی به شما معرفی می‌کنیم که در ایران و در دنیا مرجعی برای دانلود افزونه های وردپرسی هستند، این فروشگاه ها افزونه های رایگان و پولی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. شما طبق نیاز، بودجه، عملکرد افزونه و فاکتور های دیگری که برای شما اهمیت دارد می‌توانید تصمیم به دانلود افزونه دلخواهتان کنید.

فروشگاه های خرید افزونه خارجی

در این مارکت ها اغلب افزونه های خارجی و رایگان قرار دارند شما می‌توانید افزونه دلخواه خودتان را از این سایت پیدا کرده و نصب کنید. این افزونه ها به دلیل خارجی بودن اغلب دارای قالب و فرمت های خارجی می‌باشند و برای سایت های خارجی قابل استفاده‌اند و افزونه های پولی این سایت ها ممکن است به برای خریداران ایرانی قیمت زیادی داشته باشند و امکانات مورد انتظار ایرانی هارا نداشته باشند.

فروشگاه های خرید افزونه ایرانی

برای انتخاب افزونه مناسب و دلخواهتان می‌توانید از مارکت و سایت های ایرانی استفاده کنید که برای ما ایرانی ها می‌تواند یک گزینه مناسب باشد چراکه در این سایت ها اغلب افزونه هایی قرار می‌گیرد که ایرانیزه شده‌اند و انتظارات یک کاربر ایرانی را برطرف می‌کنند و می‌توانید از پشتیبانی و مشاوره این مارکت ها استفاده کنید و برای کسب و کارتان بهترین تصمیم را بگیرید.

معرفی فروشگاه های خرید افزونه وردپرس

تا حالا از افزونه های وردپرس و اهمیت آنها در بهتر شدن وبسایتتان گفته شد شاید برایتان سوال باشد که از کجا افزونه های ورپرس را برای سایت خود دانلود کنید در ادامه این مقاله چند مارکت ایرانی و در آخر مارکت های خارجی را معرفی می‌کنیم.

1. مخزن افزونه وردپرس fa.wordpress.org

این سایت مخزن اصلی خود وردپرس و منبع بسیار خوبی برای دانلود افزونه های رایگان است. شما ابتدا باید اسم افزونه مورد نیاز برای سایتتان را در قسمت جستجو وارد کنید و به طور رایگان این افزونه را نصب و فعال کنید در این روش افزونه به صورت خودکار در بخش افزونه های شما وارد شده و قابل استفاده می‌باشد.

 • دارای افزونه های رایگان
 • افزونه های خارجی و ایرانی
 • دارای استاندارد های بالا
 • بالاترین امنیت
 • مخزن اصلی وردپرس

2. سایت راست چین

سایت راست چین یکی از سایت های قدیمی و کاربردی ایرانی است که این سایت بیش از 500 افزونه متنوع و کاربردی دارد و در صفحه اختصاصی محصول توضیحات بسیار جامع و کاربردی راجع به محصول داده شده و یکی از مزیت های این سایت نسبت به رقبا این است که سایت راستچین بستری برای برنامه نویسان ایرانی فراهم کرده است که بتوانند در این سایت با رعایت حق کپی رایت محصولات خود را ارائه دهند، سایت راست چین افزونه های رایگان و پولی را به مشتریان خود ارائه می

 • دارای دسته بندی های مشخص
 • دارای افزونه های کاربردی و متنوع
 • دارای افزونه های رایگان و پولی
 • فارسی سازی افزونه ها
 • اورجینال بودن محصولات سایت
 • تولید اختصاصی افزونه
 • پشتیبانی قوی

3. سایت ابزار وردپرس

سایت ابزاروردپرس یک سایت تقریباً نوپا ولی قوی در زمینه فروش افزونه وردپرس و خدمات سایت می‌باشد وجه تمایز این سایت می‌تواند پشتیبانی بسیار قوی و سریع این سایت و ارائه محصولات اورجینال و 3 فونت اورجینال به همراه محصولاتشان است که قیمت این فونت ها به همراه لایسنس در این سایت کمتر می‌باشد. از نظر تجربه کاربری سایت بسیار ساده و با دسترسی های راحت است و به خوبی در همه بخش های سایت دسته بندی های کاربردی قرار گرفته است اما بهتر بود در قسمت افزونه ها صفحه بندی در سایت اعمال می‌شد.

 • دارای دسته بندی های مشخص
 • دارای افزونه های بسیار متنوع و کامل
 • حاوی افزونه های پولی
 • استفاده بیشتر از یکبار از افزونه
 • دارای استاندارد فارسی
 • دارای پشتیبانی بسیار سریع

4. سایت نوین وردپرس

سایت نوین وردپرس نیز یکی از سایت های افزونه وردپرس و خدمات سایت می‌باشد که از تم فارست محصولات خود را خریداری می‌کنند و از محصولات نال و رایگان استفاده نمی‌شود همین موضوع به امنیت افزونه ها می‌افزاید. تخصص اصلی تیم نوین وردپرس معرفی افزونه و محصولات سایت می‌باشد و همچنین تیم نوین از قرار دادن محصولاتی که صاحب آن ها ناراضی باشد خودداری می‌کند. از لحاظ تجربه کاربری سایت با دسترسی های مناسب و دسته بندی های مرتب و ظاهری کاربر پسند است.

 • دارای دسته بندی های مشخص
 • دارای افزونه های کاربردی
 • حاوی افزونه های پولی
 • فروش افزونه های اورجینال
 • دارای پشتیبانی قوی از طریق تیکت
 • امنیت بالای مشخصات کاربران

5. سایت ژاکت

سایت ژاکت یکی دیگر از فروشگاه های بزرگ افزونه های وردپرسی در ایران است که برای هر یک از محصولات خود پشتیبانی قوی و بروز رسانی خودکار دارند. تمرکز اصلی این سایت بر روی افزونه و قالب های وردپرس است که با ثبت نام و وارد شدن در پیشخوان این سایت قابلیت دسترسی به افزونه های خریداری را خواهید داشت. از نظر تجربه کاربری سایت دسترسی بسیار مناسبی دارد و دسترسی ها را برای کاربر آسان می‌کند.

 • دارای دسته بندی های مشخص
 • دارای افزونه های بسیار متنوع
 • حاوی افزونه های پولی
 • دارای محصولات امن

6. سایت نالکس

سایت نالکس یک سایت ایرانی در حوزه خدمات سایز است که در این سایت شما به راحتی می‌توانید افزونه های نال شده (افزونه هایی که نیاز به لایسنس ندارند و بر روی سایت اجرا می‌شوند) را پیدا کنید در این وبسایت شما با خرید اشتراک می‌توانید دسترسی نامحدود به افزونه ها و امکانات دیگر در این سایت داشته باشید.

 • دارای دسته بندی مشخص
 • دارای افزونه های کاربردی و متنوع
 • سامانه پشتیبانی به روش تیکت
 • پنل کاربری با امکانات بالا
 • افزونه های رایگان
 • دسترسی نامحدود به افزونه ها

7. سایت تمی

سایت تمی که یک سایت تازه ورود به این حوزه می‌باشد، یک محیط برای پیدا کردن افزونه دلخواه و سایر خدمات سایت است که فعالیت اصلی این سایت عرضه محصولات اورجینال فارسی در زمینه وبسایت و خدمات وبسایت است. کاربران این سایت در دو گروه طراحان یا فروشندگان و خریداران قرار می‌گیرند. از نظر تجربه کاربری این سایت بسیار خوب و با دسترسی های مناسب می‌باشد و برای دسترسی راحتتر نیازمند ثبت نام کاربر در سایت است.

 • دارای دسته بندی های مشخص
 • دارای افزونه های کاربردی
 • حاوی افزونه های پولی
 • فروش افزونه های اورجینال
 • امکان فروش افزونه های خود

8. سایت پرشین اسکریپت

سایت پرشین اسکریپت یکی دیگر از سایت های خرید افزونه در ایران است با این تفاوت که این سایت فقط افزونه های رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و تنوع زیادی برای محصولات و افزونه های خود دارد. هدف این سایت یکی از قدیمی ترین ارائه کننده خدمات به وبمستران و فعالین در حوزه وبسایت می‌باشد. از لحاظ تجربه کاربری دسته بندی ها و دسترسی های سایت بسیار راحت و آسان می‌باشد.

 • دارای دسترسی های آسان
 • دارای افزونه های محبوب
 • حاوی افزونه های رایگان
 • پشتیبانی از افزونه ها وجود ندارد

9. سایت codecanyon

این سایت که یک منبع خارجی برای دانلود و خرید افزونه های خارجی می‌باشد یکی از زیر مجموعه های سایت بزرگ envato است و در بخش code>wordpress می‌توانید افزونه های وردپرسی را مشاهده کنید و افزونه مورد نیاز خود را پیدا کنید و خریداری کنید.

 • دسترسی به تمامی مباحث در یک صفحه
 • بخش بندی دقیق
 • عدم پشتیبانی برای کاربران ایرانی
 • دارای افزونه های پولی

افزونه یا پلاگین وردپرس چیست؟

افزونه، پلاگین یا اکستنشن ها برنامه های کوچکی هستند که به خودی خود قابلیت اجرا شدن ندارند و بر روی یک برنامه میزبان نصب می‌شوند اما اختلال و تغییر در فرآیند برنامه اصلی ایجاد نمی‌کنند فقط به برنامه اصلی امکانات مکملی اضافه می‌کنند و اجرای یک ویژگی خاص را بر عهده دارند.

آیا افزونه یا پلاگین های وردپرس امن هستند؟

در اصل نمی‌توان به طور صددرصدی گفت که پلاگین یا افزونه ها برنامه های امنی هستند، بیش از هزاران افزونه وجود دارد و ممکن است در این افزونه ها بعضی برنامه های مخرب هم باشند. این مسئله با دانلود کردن افزونه از سایت ها و دریافت از افراد معتبر قابل حل است.

افزونه های رایگان با امنیت بالا از کجا نصب کنیم؟

برای دریافت افزونه های رایگان می‌توانید از مخزن اصلی وردپرس اقدام کنید. ما در سایت وبجامه نیز افزونه های وردپرس معتبر و رایگان را در سایت خود برای کاربران گرامی قرار داده‌ایم.

تفاوت افزونه های رایگان و پولی وردپرس چیست؟

تفاوت این افزونه ها در نحوه نصب این افزونه هاست، در افزونه های پولی وردپرس یک لایسنس در اختیار شما قرار می‌گیرد و نصب افزونه تنها در صورت داشتن این لایسنس امکان پذیر است. در افزونه های رایگان شما بدون داشتن لایسنس قادر به نصب افزونه می‌باشید.

افزونه نال شده چیست؟

افزونه های نال شده یا کرک شده افزونه هایی هستند که کد های اعتبار سنجی یا همان لایسنس آنها خنثی شده‌اند و می‌توان بدون نیاز به لایسنس از آنها استفاده کرد. استفاده از این افزونه ها به دلیل احتمال وجود کد های مخرب در آنها اصلا توصیه نمی‌شود.

سخن آخر و جمع بندی

امروزه توسعه و افزودن امکانات بیشتر به سایت با وجود افزونه های متعدد وردپرسی در این راستا تبدیل به یک امر آسان و حتی ضروری شده است شما می‌توانید با نصب چند افزونه کاربردی وردپرس عملکرد و کارکرد سایت خود را بهبود ببخشید، و حالا که در مورد افزونه ها و راه های دریافت افزونه از منابع خارجی و داخلی اطلاعات مناسبی کسب کرده‌اید با دیدی بازتر و خیال راحت می‌تواتید برای وبسایت و کسب و کار خود تصمیم گیری کنید. در میان بیش از 1 میلیون افزونه وردپرسی حتما فقط همان تعداد دانلود کنید که نیاز حتمی به آن ها دارید تا به بهینه تر بودن سایت خود کمک کرده باشید. ما در سایت وبجامه افزونه های متعددی برای بهبود وبسایت و بهبود عملکرد وبسایت شما که تمامی آن ها رایگان هستند را در اختیارتان گذاشته‌ایم.

در وب جامه سعی شده محتوا‌های زیادی در مورد معرفی افزونه‌های کاربردی وردپرس منتشر می‌شود، همچنین شما برای دریافت مشاوره می‌توانید با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 11 =