وردپرس

جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه وردپرس توسط کاربران

جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه وردپرس توسط کاربران

آیا قصد دارید از غیرفعال کردن افزونه وردپرس توسط مدیران دیگر سایت وردپرسی خود جلوگیری کنید ؟ اگر شما طراح سایت وردپرس هستید و برای مشتریان خود طراحی سایت انجام می‌دهید، قطعاً پیش‌آمده که افزونه وردپرس نصب کرده‌اید که نمی‌خواهید اتفاقی آنها را غیرفعال کنند.

امروز قصد داریم در این آموزش وردپرس به شما یاد دهیم که چطور از غیرفعال کردن افزونه‌های وردپرس جلوگیری کنید. با ما همراه باشید.

جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه وردپرس توسط کاربران

ما قصد داریم به دو روش از غیرفعال کردن افزونه وردپرس جلوگیری کنیم، شما می‌توانید بهترین روش را برای اینکار انتخاب کنید.

جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه وردپرس توسط پلاگین وردپرس

این روش به ما کمک می‌کند تا از غیرفعال کردن افزونه وردپرس به راحتی جلوگیری کنیم، این روش بسیار مطمئن و امن بوده و دسترسی را برای نقش کاربری مشخص فعال می‌کند و می‌توانید به غیرفعال کردن افزونه های وردپرس خود را کنترل کنید، البته همچنان قابلیت نصب افزونه وردپرس فعال است.

برای اینکار کافیست افزونه Disable Plugin Deactivation را نصب و فعال کنید.اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید حتماً آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

بعد از فعالسازی افزونه برای پیکربندی آن کافیست از منوی مدیریت وردپرس خود به بخش افزونه‌ها » Plugin Deactivation Settings مراجعه کنید.

جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه وردپرس توسط پلاگین وردپرس

شما برای جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه‌های وردپرس کافیست گزینه “Disable Plugin Deactivation” را روی Enable تنظیم کنید. همچنین می‌توانید از فعال کردن، حذف کردن و بروزرسانی افزونه‌های وردپرس نیز توسط این افزونه استفاده کنید.

نکته : شما هیچ‌وقت نباید بروزرسانی افزونه‌های وردپرس را غیرفعال کنید، چرا که اینکار امکان دارد به امنیت سایت وردپرسی شما آسیب برساند.

بعد از انجام تغییرات روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود. حالا به بخش افزونه‌های وردپرس مراجعه کنید تا نتیجه را مشاهده کنید.

جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه وردپرس توسط پلاگین وردپرس

همانطور که می‌بینید غیرفعال کردن افزونه‌ها حذف شد، اما این روش ایراد بزرگی که دارد این است که کاربران به راحتی دسترسی به بخش پیکربندی این افزونه دارند و می‌توانند این گزینه را فعال کنند.

جلوگیری از غیرفعال کردن افزونه‌ای خاص در وردپرس

این روش کمی تخصصی‌تر است و به شما این امکان را می‌دهد تا از غیرفعال کردن افزونه‌های خاص جلوگیری کنید. در این روش شما باید کد خاص را به سایت خود اضافه کنید اگر با این روش آشنا نیستید آموزش قرار دادن کد دلخواه در Function.php وردپرس را مطالعه کنید.

برای شروع باید به دایرکتوری افزونه‌های خود wp-content مراجعه کنید و به دنبال افزونه مورد نظر خود بگردید. در داخل دایرکتوری هر افزونه فایل احتمالاً با نام این افزونه با پسوند .php موجود است. این مسیر را یادداشت می‌کنید.

بعد از طریق روش بالا یا روش افزودن کد دلخواه به فانکشن وردپرس توسط افزونه شخصی Site-Specific کد زیر را به فایل Function.php باید اضافه کنید.

add_filter( 'plugin_action_links', 'disable_plugin_deactivation', 10, 4 );
function disable_plugin_deactivation( $actions, $plugin_file, $plugin_data, $context ) {
 
  if ( array_key_exists( 'deactivate', $actions ) && in_array( $plugin_file, array(
    'bj-lazy-load/bj-lazy-load.php',
    'woocommerce/woocommerce.php'
  )))
    unset( $actions['deactivate'] );
  return $actions;

همانطور که در کد بالا مشخص است ما دو افزونه woocommerce و bj lazy load را از غیرفعال کردن توسط کاربران منع کردیم.

این افزونه‌ها را با ذکر مکان مشخص آنها در هاست وردپرس خود از غیرفعال سازی جلوگیری کردیم. حالا اگر به بخش افزونه‌های وردپرس خود مراجعه کنید می‌بینید که این دو افزونه فقط قابلیت غیرفعال سازی ندارند.

این روش نصب به روش اول مطمئن‌تر است، چرا که شما فقط دسترسی غیرفعال کردن برخی از افزونه‌ها را غیرفعال کردید و این‌کار دسترسی بیشتری به مشتریان شما خواهد داد.

محدود کردن دسترسی‌ها توسط نقش‌های کاربری

وردپرس به‌طور پیشفرض برخی از دسترسی‌ها را برای نقش کاربری مشخص قرار داده است که این به شما کمک می‌کند تا دسترسی به بخش‌های مختلف سایت خود را مدیریت کنید. شما می‌توانید دسترسی به نقش مدیرکل به کاربران خود ندهید.

در عوض دسترسی با نقش ویرایشگر به آنها دهید تا فقط بتوانند محتوا در سایت قرار دهند، البته روش حرفه‌ای‌تر این است که نقش‌های کاربری خود را مدیریت کنید که در آموزش مجزا درباره ایجاد نقش‌های کاربری به شما خواهیم گفت که چطور اینکار را انجام دهید.

امیدوارم این آموزش به شما کمک کرده باشد تا به‌راحتی بتوانید از غیرفعال کردن افزونه توسط مدیران دیگر جلوگیری کنید. اگر سوال یا مشکلی داشتید حتماً آنرا در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =