آموزش قرار دادن کد دلخواه در Function.php وردپرس ( بدون خرابی سایت )

همیشه در آموزش وردپرس برای شما نوشته‌ایم که کدی را در بخش function.php  قرار دهید، یا اینکه کدی را باید در افزونه یا قالب بارگزاری کنید. اما واقعیت اینجاست کوچک‌ترین اشتباه شما در این رابطه باعث بروز مشکل در سایت شما خواهد شد. امروز قصد داریم آموزش قرار دادن کد دلخواه در وردپرس بدون خرابی و بروز مشکل در سایت را بنویسیم.

آموزش قرار دادن کد دلخواه در وردپرس ( بدون خرابی سایت )

مشکلاتی که با قرار دادن کد دلخواه یا سفارشی بوجود می‌آید

معمولاً کدهای دلخواهی که در آموزش‌ها وجود دارد یا قصد قرار دادن آنرا دارید را به صورت مستقیم داخل فایل function.phpمی‌نویسید، اما همانطور که مستحضر هستید این کار باعث بروز مشکلاتی در سایت شما می‌شود.

همانطور که بالا هم گفته شد کوچک‌ترین اشتباه در نحوه قرار دادن کد در سایت امکان نابودی سایت شما را دارد و گاهی مشکلاتی برای شما بوجود می‌آورد که برگرداندن به حالت اولیه شاید کمی سخت باشد. مشکل دیگری که معمولاً بوجود می‌آید این است که بعد از قرار دادن تعداد زیادی کد، پیدا کردن و مدیریت این کدها برای شما سخت خواهد شد.

آموزش ویدئو قرار دادن کدها در وردپرس

ما قصد داریم کدهای دلخواه را از طریق افزونه وردپرس Code Snippets انجام دهیم، برای این کار کافیست، این افزونه را از طریق مخزن وردپرس نصب و فعال کنید. بعد از آن به پنل مدیریت وردپرس شما گزینه‌ای با نام Snippets اضافه خواهد شد.

آموزش کار با افزونه Code Snippets

در این صفحه روی گزینه “Add New” کلیک کنید. در این منو به شما هر چیزی که نیاز دارید برای اضافه کردن کدهای سفارشی در اختیار شما می‌گذارد و فقط کافیست کد دلخواه خود را در اینجا وارد کنید.

اضافه کردن کد دلخواه در وردپرس

ما در بالا کدی را قرار دادیم تا نسخه وردپرس خود را به صورت تستی حذف کنیم.

function wpb_remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', 'wpb_remove_version');

در زیر قسمت وارد کردن کد، قسمتی وجود دارد که می‌توانید توضیحات برای این کد اضافه کنید. این قسمت به شما اجازه می‌دهد تا توضیحاتی بنویسید که در آینده به راحتی متوجه شوید که کد بالا چه کاری را انجام می‌دهد.

درج توضیحات برای کد دلخواه در وردپرس

همچنین می‌توانید برچسب‌هایی را برای کد خود اختصاص دهید تا بعداً بتوانید آنها را دسته بندی کنید بر مبنا کارایی آنها. در آخر می‌توانید روی گزینه ‘Save Changes and Activate’ کلیک کنید تا کد فعال شود.

اگر قصد دارید فقط کد ذخیره شود و اجرا نشود روی دکمه ‘Save Changes’ کلیک کنید. همچنین گزینه‌هایی در اینجا وجود دارد که می‌توانید تنظیم کنید که مثلاً این کد فقط برای مدیر سایت اجرا شود. اما هنگامی که روی دکمه ‘Save Changes and Activate’ این کد فعال خواهد شد.

رفع عیب در کدهای وارد شده در فانکشن وردپرس

به طور معمول اگر شما کد دلخواه را در افزونه یا پوسته خود وارد کنید، اگر مشکلی بوجود بیاید سایت از دسترس خارج خواهد شد و شما از طریق FTP یا پنل مدیریت هاست خود باید آنرا عیب‌یابی کنید.

اما نکته جالب درباره افزونه Code Snippets این است که اگر کدی را به اشتباه وارد کنید، خود افزونه بلافاصله کد را غیرفعال کرده و برای شما پیغام خطا ظاهر می‌کند، همچین به شما کمک می‌کند تا مشکل کد خود را حل کنید.

خطا در وارد کردن کدهای فانکشن وردپرس

مدیریت کدهای سفارش در وردپرس

افزونه Code Snippets رابط کاربری ساده و مفیدی دارد که به راحتی می‌توانید کدهای سفارش خود را در وردپرس مدیریت کنید. می‌توانید کد را فعال یا غیر فعال کنید، یا کد خاصی را در آن ایجاد کنید و از آن خروجی بگیرید.

خروجی گرفتن از کدهای فانکشن وردپرس

حتی شما اگر سایت وردپرس دیگری دارید یا سایت خود را منتقل کردید نگران نباشید، به راحتی می‌توانید کدهای خود را انتقال دهید و در سایت جدید بارگزاری کنید.

انتقال کدهای دلخواه در وردپرس در سایت دیگر

این افزونه بخش تنظیمات دارد که می‌توانید روی قابلیت‌های آن تنظیمات مورد نیاز خود را پیاده کنید، برای این کار کافیست از منوی مدیریت وردپرس خود روی Snippets » Settings کلیک کنید و وارد بخش تنظیمات شوید.

بخش تنظیمات افزونه Code Snippets

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید که چگونه کد دلخواه خود را در وردپرس اضافه کنید. اگر می‌خواهید این کدها را آزمایش کنید ما در فایل ویدئو که در بالا قرار دادیم این تست را انجام داده‌ایم. در مقاله دیگر بیشتر درباره اضافه کردن کد دلخواه صحبت خواهیم کرد و توسط این افزونه می‌توانید به راحتی کدهای خود را در فایل function.php  بدون نگرانی از خرابی سایت قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.