سئو

8 روش بالا بودن در سرچ اینستاگرام ( سئو اینستاگرام )

سئو اینستاگرام

با افزایش تعداد کاربران اینستاگرام، بسیاری از صاحبین کسب و کار در این فضا آغاز فعالیت کردند. همانطور که شما هم متوجه شدید بسیاری از کاربران در این نرم افزار شروع به جستجو خدمات می‌کنند و اینستاگرام هم الگوریتمی برای رتبه بندی صفحاتدر کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربر دارد. ما راز الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام را کشف کرده‌ایم و در چند روش عملی قصد داریم به شما آموزش دهیم تا چطور در نتایج جستجو اینستاگرام رتبه بالاتری را دریافت کنید. پس ما تا انتها این مقاله از وب‌جامه همراه شوید.

هر شخصی که در شبکه های اجتماعی شروع به ساخت اکانت می کند هدف اش از ورود به این فضای معرفی کردن خود و کسب و کارش به بازار هدف مورد نظر خود می باشد.به همین دلیل دغدغه جواب فالوور دارد.روش های جذب فالوور زیادی هر روزه معرفی می شود. اما قبل از آن اگر ما روی پیج اینستاگرام تکنیک های ساده اما کاربردی پیاده کنیم می توانیم کاری کنیم که روی کلمات مرتبط با حوزه خودمان در قسمت سرچ اینستاگرام جزو اولین صفحات باشیم.درست مثلی کاری که برای سئو صفحات سایت ها انجام می دهیم باید فعالیت های بهینه سازی برای بهتر شدن روند پیج اینستاگراممان انجام دهیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

چرا باید پیج اینستاگرام را بهینه کنیم؟

چرا ما شبانه روز به دنیال راهکارهایی برای بهتر کردن شبکه های اجتماعی خود هستیم ؟چرا اینقدر این شبکه اجتماعی دارای اهمیت شده است؟

 • اینستاگرام چیزی نزدیک به یک میلیارد کاربر فعال دارد که ما میتوانیم از این افراد به نفع خود و کسب و کارمان استفاده کنیم
 • در حدود دو سوم کاربران اینستاگرام 34 سال یا کمتر هستند که این افراد بازار هدف مناسب برای بسیاری از کسب و کارهاست
 • به طور میانگین افراد 54 دقیقه در روز را به استفاده و سرچ در اینستاگرام اختصاص می دهند که این زمان قابل توجه می تواند فرصت بسیار مناسبی برای معرفی خود به آنها باشد
 • 83 درصد از مردم برای پیدا کردن محصول یا خدمات مورد نظرشان به سراغ اینستاگرام می روند
 • طبق نتایجی که فیس بوک در مورد فعالیت تعاملی ( ری اکشن ) افراد پس از دیدن محصول یا خدمات در اینستاگرام انجام میدهد به این شرح است که : 79 درصد از مردم برای اطلاعات بیشتر جستجو کردند در حالی که 65 درصد از وب سایت یا اپلیکیشن آن برند دیدن کردند. 46٪ حتی خرید (آنلاین یا آفلاین) انجام داده اند و 31٪ حساب اینستاگرام آن بیزینس را دنبال کرده اند.
  تمامی این دلایل ثابت می کنند که اینستاگرام بستری مناسب برای کسب و کار و معرفی است پس کاملا منطقی که ما به دنیال راهکارهای برای بهینه کردن صفحات خود و بیشتر دیدن شدن در فضای اینستاگرام باشیم.

مراحل ثبت اینستاگرام در گوگل

 1. شناسایی کلمات کلیدی کسب و کار
 2. انتخاب نام کاربری بر اساس برند و کلمات کلیدی
 3. بهینه سازی بایو پیج اینستاگرام
 4. بهینه سازی کپشن
 5. بهینه سازی هشتگ ها
 6. تبدیل اکانت به حالت بیزینسی
 7. گذاشتن آدرس پیج اینستاگرام در سایت
 8. شناساندن برند خود به گوگل
8 روش بالا بودن در سرچ اینستاگرام ( سئو اینستاگرام )

روش های بهینه سازی پیج اینستاگرام

در این مرحله به بررسی 8 مورد از بهترین روش های سئو پیج اینستاگرام می پردازیم :

1.پروفایل خود را برای جستجوی اینستاگرام بهینه کنید

جستجوگر گوگل کمی شبیه به گوگل است و معمولا مرتبط ترین صفحات با عبارت جستجویی شما را در نتایج نشان می دهد.طبق گفته های اینستاگرام نتایج جستجو برای کلمات در هر اکانتی متفاوت است و یکی از عواملی که روی آن تاثیر گذار است اکانت های دیگری است که دنبال می شود،پست هایی که با آن ها تعامل دارید و همچنین کلمات کلیدی که در اکانت خود برای معرفی خدماتتان استفاده می کنید.
username :میتوانید کلمه کلیدی کسب و کارتان را در قسمت نام کاربری خود در کنار نام برند خود بنویسد.
bio: یکی دیگر از فضاهایی که میتوانید کلمات کلیدی کسب و کارتان را در آنجا وارد کنید قسمت بایو پیج است.این فضا قسمت مناسبی برای معرفی و توضیحات مربوط به کسب و کارتان است.در انتخاب کلمات کلیدی این قسمت دقت زیادی به خرج دهید چون می توانند تاثیر خوبی در سئو پیج اینستاگرام شما داشته باشند.
همانطور که در تصویر می بینید این پیج که کسب و کارش در مورد شیرینی و نان است چگونه از کلمات متناسب با کسب و کارش در نام کاربری و بایو پیج اش استفاده کرده است.

آموزش سئو اینستاگرام

2.کپشنی بهینه شده متناسب با کلمات کلیدیتان بنویسید

قسمت کپشن در زیر پست های اینستاگرام فضای بسیار مناسبی برای نوشتن محتوا با استفاده از کلمات کلیدی کسب و کار است .در این فضا بهتر است بهترین توصیف را در مورد محتوایمان بنویسیم که اولا کاملا مرتبط و بیانگر محتوایمان باشد ثانیا به گونه ای هنرمندانه کلمات کلیدی خود را در بین این متن ها جایگذاری کنیم.با این روش میتوانیم به راحتی از گوگل ورودی بگیریم.پس حتما روی نوشتن کپشن خود حساسیت و دقت بسیار بالایی داشته باشید

3.هشتگ ها را جدی بگیرید

در اینستاگرام، هشتگ‌ها مانند کلمات کلیدی در موتورهای جستجوی عمل می‌کنند .هشتگ ها به کاربران کمک می‌کنند محتوای مرتبط را پیدا کنند. وقتی یک هشتگ خاص را جستجو می کنید ، تمام پست های برچسب گذاری شده با این هشتگ را به شما نشان می دهد. به طور مشابه، تگ کردن پست خود با یک هشتگ خاص به این معنی است که وقتی کسی آن هشتگ خاص را جستجو می کند، پست نشان داده می شود.بنابراین، بسیار مهم است که پست های خود را با هشتگ های مرتبط با محتوا تگ کنید تا بتوانید مخاطبان مناسب را جذب کنید.تعداد مجاز استفاده از هشتگ 30 عدد می باشد اما لازم نیست شما تمام 30 هشتگ را در زیر پست های خود بنویسید.اما در نظر داشته باشید که اینستاگرام زمانی که بخواهد محتوای شما را در نتایج جستجوی هشتگ سرچ شده نمایش دهد میزان تعامل حسابتان با کاربران را هم در نظر می گیرد و هر چه میزان مشارکت بیشتر باشد احتمال اینکه پست شما در جستجوی های هشتگ سرچ شده نمایش داده شود بیشتر می شود.
برای افزایش تعامل بیشتر مخاطبان با محتوا شما باید عوامل زمان ارسال پست،کیفیت عکس ارسال شده،موضوعیت و جذابیت محتوا و… در نظر بگیرید تا بتوانید توجه مخاطب را جلب کنید و همیشه محتوای با کیفیت تولید کنید

4.استفاده از عکس ها با کیفیت و رنگ های مناسب

در انتخاب عکس برای محتوایتان وسواس زیادی خرج کنید.اینستاگرام شبکه ی اجتماعی عکس محوری است و شما با محتواهای عکسیتان خود را در نگاه اول به مشتری معرفی می کنید.پس سعی کنید از عکس های با کیفیت بالا و تا جای ممکن عکس های که توسط خودتان گرفته شده و کپی نیستند استفاده کنید.
موضوع استفاده از رنگ ها نیز در طراحی پست ها از اهمیت بالایی برخوردارند.در انتخاب رنگ ها دقت کنید و سعی کنید از رنگ هایی که متناسب با کسب و کار و هدفتان است استفاده کنید.دسته هایی از رنگ ها هم هستند که جذاب و پرطرفدارند که میتوان از آن ها نیز استفاده کرد.
طبق تحقیقات انجام شده رنگ آبی حدود 25% تاثیر بیشتری در جذب مشتری و افزایش سئو پیج اینستاگرام شما تاثیر گذار است.

5.لینک دهی داخلی به سایر شبکه های اجتماعیتان

اینستاگرام به ما اجازه گذاشتن لینک را می دهد.شما میتوانید لینک سایر شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب ،لینکدین ،آپارات و .. را به اشتراک بگذارید که کاربرانتان از آن صفحات نیز دیدن کنند و یا لینک صفحه اینستاگرامتان را در شبکه های دیگر بگزارید که کارابران برای دیدن محتواهای بیشتر شما پیجتان را دنبال کنند .

6.استفاده از برچسب های موقعیت مکانی

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید توسط آن پست های خود را برچسب گذاری کنید تگ کردن موقعیت مکانی است که مثل هشتگ ها عمل می کند با این تفاوت که شما می توانید در هر پست تنها یک موقعیت مکانی را اد کنید.معمولا افراد سرچ هایی بر اساس موقعیت های مکانی انجام می دهند.
بطور مثال اگر شما زمانی که پست خود را ارسال می کنید در خیابان ولیعصر باشید و موقعیت مکانی خود را در پستتان تگ کنید ،پست شما در لیست هشتگ خیابان ولیعصر رفته و اگر کسی این موضوع را سرچ کند محتوای شما را می بیند.
برای اینکه بتوانید استفاده بهینه از این روش کنید می توانید بطور مثال اسم رستوران را در یک منطقه ای تگ کنید.مثلا رستوران اردک آبی میدان تجریش. با این کار هم در لیست رستوران اردک آبی و هم در لیست خیابان تجریش دیده می شوید

7.نوشته های جایگزین alt text برای عکس هایتان بنویسید

در سایت ها زمانیکه یک عکسی اضافه می کنیم برای آن یک متن جایگزین alt می نویسیم که در صورتیکه آن عکس برای کاربر آپلود نشد متن توضیحی در مورد تصویر بدهد.
همچنین این کار به دیدن شدن عکس هایمان در google کمک می کند و احتمال کاربران توسط تصاویر به سایت یا مقاله ما برسند را افزایش می دهد.در نتیجه وقتی در مورد سئو اینستاگرام صحبت میشود میتوان این تکنیک را روی این شبکه ی اجتماعی هم پیاده سازی کرد .
اینستاگرام برای توصیف تصاویر ارسالی قسمتی به عنوان متن جایگزین ایجاد کرده است.اینستاگرام برای استفاده از این ویژگی از فناوری تشخیص اشیا استفاده می کند اما خیلی دقیق نیست.
ما می توانیم به صورت دستی Alt Text برای هر یک از تصاویر در اینستاگرام به صورت دستی بنویسیم.

برای استفاده از این قابلیت قبل از ارسال پست در پایین صفحه روی گزینه تنظیمات پیشرفته (advanced setting )کلیک کرده

و گزینه write Alt Text را انتخاب می کنیم

و در مورد عکس توضیحاتی مرتبط می نویسیم
حتی می توانیم این کار را روی پست هایی که قبلا ارسال کردیم هم انجام بدیم فقط کافیست روی پست مورد نظر برویم و گزینه سه نقطه را از بالا سمت راست انتخاب کرده و گزینه ادیت را یزنیم و روی عکس گزینه edit Alt Text نمایان می شود که میتوانید توضیحات مربوط به عکس ر ا بنویسید.

8.در کاربر فعالی باشید

همواره سعی کنید حرفی برای گفتن داشته باشید.محتوای خود را آپدیت کنید.پست و استوری بگزارید و میزان تعامل خود با کاربرانتان را افزایش دهید .به مخاطبنتان را این احساس را ندهید که پشت این پیج اینستاگرامی یک ربات است.با فعالیت خود سعی کنید احساس اعتماد ایجاد کنید.
مورد دوم اینکه علاوه بر این که با مخاطبانتان در تعامل هستید سعی کنید روزانه به طور متوسط حداقل نیم ساعت با دیگر پیج هایی که همکار شما هستند و یا سایر پیج های مرتبط با خودتان تعامل برقرار کنید .در این صورت اینستاگرام رسته ی فعالیتی شما را می شناسد و شما را به مخاطبان هدفتان نزدیک تر می کند.
همچنین الگوریتم جدید اینستاگرام بر مبنای میزان فعالیت شما در پیج است

سوالات متداول

در اینجا به بررسی برخی سوالات پرتکرار شما درباره ان موضوع پاسخ می دهیم:

آیا می توانم خودم صفحه اینستاگرامم را سئو کنم؟

بله.با توجه به راهکارهایی که در این مقاله برای شما نوشته شده به راحتی و با رعایت چند تکنیک ساده می توانید صفحه پیج اینستاگرامتان را سئو کنید

چگونه می توانم کلمات کلیدی کسب و کارم را پیدا کنم؟

شما می توانید خود را به جای مخاطبنتان بگذارید و ببینید اگر قرار بود به دنبال خدمت یا محصول خودتان بگردید چه کلماتی را سرچ می کردید یا می توانید از ابزار google keyword planer و یا پیشنهادات گوگل استفاده کنید.

آیا سئو کردن پیج اینستاگرام مهم است؟

اگر کسب و کارتان برایتان مهم است و دوست دارید اگر کسی به دنبال کسب و کارتان بود شما را جز اولسن نفرات ببیند پس حتما از سئو پیج اینستاگرامتان غافل نشوید.

سئو پیج اینستاگرام مثل سئو سایت باعث افزایش رتبه رنک پیج اینستاگرام می شود؟

بله.شما می توانید با پیدا کردن کلمات کلیدی کسب و کار و استفاده از آن ها طبق روش هایی که در مقاله بالا گفته شده در قسمت سرچ رتبه بالایی را دریافت کنید.

حرف آخر

همانطور که سئو سایت شما اهمیت دارد ،سئو اینستاگرام نیز دارای اهمیت است و شما با رعایت چندین نکته به راحتی می توانید صفحات اینستاکرامتان را سئو کنید و به مخاطبان هدف نزدیک تر شوید.اگر برای سئو صفحاتتان دچار مشکل می توانید در بخش نظرات و پیشنهادات آن را ثبت کنید و یا به بخش مدیریت پیج اینستاگرام تیم وب جامه مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =