مقالات آموزشی

بهترین شرکت‌های ثبت دامنه در ایران ( ارزان و معتبر)

اگر در ابتدای راه طراحی سایت خود هستید یا وبمستری هستید که تصمیم دارید بهترین شرکت برای ثبت دامنه‌های خود را بشناسید پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات کافی و کامل برای انجام این کار را کسب کنید. ثبت دامنه یکی از اولین قدم هایی است که برای راه‌اندازی وبسایت خود به آن نیاز دارید پیشنهاد می‌شود در همان شرکتی که از آن سرویس میزبانی و هاست دریافت کرده‌اید دامنه خود را ثبت کنید. به دلیل دسترسی های حساسی که شرکت‌های هاستینگ از اطلاعات شما دارند بسیار مهم است که در شرکت قابل اعتمادی اطلاعات خود را قرار دهید. چراکه تمام اطلاعات سایت شما در سرور های این شرکت قرار دارد بنابراین لازم است در شرکتی اطلاعات حساس سایت خود و کاربران خود را ذخیره کرده باشید که از اعتبار بالایی برخوردار باشد و همچنین آن شرکت قابل اطمینان باشد.

برای آشنایی با بهترین و معتبرترین شرکت‌های ثبت دامنه در ایران تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به عناوین زیر به طور کامل پرداخته می‌شود:

دامنه چیست؟

اگر در آدرس‌های اینترنتی به URL (Uniform Resource Locator) سایت‌ها که یک نشانی منحصر به فرد در سراسر اینترنت برای سایت هستند، توجه کرده باشید از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند. به تصویر زیر توجه کنید بخش اول این تصویر (https) یک نوع پروتکل است که به مرورگر شما دستور می‌دهد چگونه با یک سرور وبسایت ارتباط برقرار کند که این ارتباط به دلیل https بودن ارتباط امنی خواهد بود در واقع (s مخفف secure) به نشانه امنیت این پروتکل می‌باشد. البته پروتکل‌های دیگری نیز مانند ftp که برای انتقال فایل هستند وجود دارد.

بعد از پروتکل اسم دامنه سایت قرار دارد این اسم به جای آی‌پی آدرس به ما نشان داده می‌شود و برای شناسایی وبسایت به کار می‌رود شما برای ورود به یک وبسایت هم می‌توانید آی‌پی آدرس را وارد کنید و هم اسم دامنه سایت را اما خب به دلیل اینکه یک اسم بهتر در ذهن می‌ماند از نام دامنه سایت بیشتر استفاده می‌شود. در پشت این نام‌های دامنه در اصل آی‌پی آدرس‌ها عمل می‌کنند و باعث می‌شود به هاست که محل ذخیره اطلاعات یک وبسایت است متصل شویم.

پسوند دامنه یا (TLD) چیست؟

در فضای اینترنت هر چیزی مفهوم و معنی خاص خود را دارد. قسمت پسوند دامنه که همان TLD (top-level domain) است قسمتی از دامنه است که با . از اسم دامنه جدا شده. برای فهمیدن بهتر مفهوم پسوند دامنه با یک مثال آن را بررسی می‌کنیم : در دامنه www.webjame.com قسمت com. پسوند دامنه می‌باشد، این پسوندها انواع مختلفی دارند که به ما در مورد منطقه جغرافیایی، هدف وبسایت یا سازمان مربوطه آن اطلاع می‌دهند از این پسوند ها com. محبوب تر و پر استفاده تر در میان مردم است و برای بسیاری از وبسایت‌ها مورد استفاده قرار گرفته شده.

انواع پسوندهای محبوب دامنه در ایران

امروزه تعداد پسوندها در دنیا بسیار زیاد و متنوع شده است برای مثال TLD هایی نظیر pet .food .dog .today. و… وجود دارد که هر پسوند معنا و مفهوم خاص خودش را دارد و بهتر است در راستای کسب و کار وبسایت از آن‌ها استفاده شود در غیر این صورت سبب گمراهی کاربران سایت شما خواهد بود، لازم به ذکر است برای استفاده از برخی پسوند ها قوانین خاصی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید یا نیازمند داشتن مدارک خاصی می‌باشد به طور مثال پسوندهایی که اختصاصی برای کشورهای مختلف هستند معمولا تابع قوانین همان کشور می‌باشند:

 • com. :این پسوند برای سایت های تجاری قابل استفاده است اما پر استفاده ترین نوع پسوند com. است.
 • ir. :برخی از پسوند های دامنه اختصاصی برای کشورها هستند این پسوند نیز اختصاصی برای دامنه‌هایی هست که در ایران هستند و ملزم به رعایت قوانین کشور ایران هستند.
 • org. :این پسوند که مخفف organization برای سازمان‌ها قابل استفاده است و بهتر است اگر سایت شما برای سازمان خاصی فعالیت می‌کند از این پسوند استفاده کنید.
 • net. :این پسوند مخفف network است و اغلب برای وبسایت‌های ارائه دهنده اینترنت استفاده می‌شود.
 • info. :این پسوند مخفف کلمه information است و در جهت اطلاع رسانی استفاده می‌شود مانند وبسایت‌های خبری.
 • edu. :این پسوند مخفف کلمه education است و برای وبسایت‌های موسسه‌های آموزشی و یا دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • dev. :این پسوند مخفف developer است و برای وبسایت‌های برنامه نویسان و توسعه دهندگان و همچنین وبسایت‌های مربوط به تکنولوژی قابل استفاده می‌باشد.
 • gov. : این پسوند مخفف کلمه government است و برای وبسایت‌های دولتی و فدرال قابلیت استفاده دارد.

انتخاب بهترین پسوند برای وبسایت

با انتخاب کردن پسوند برای سایت خود در واقع به مخاطبین و کاربران سایت خود می‌فهمانید هدف به وجود آمدن سایت شما چیست و در چه حوزه‌ یا محل جغرافیایی فعالیت می‌کنید. بنابراین انتخاب بهترین پسوند برای کسب و کار شما قدم مهمی برای راه‌اندازی وبسایت است که بهتر است با یک مثال به آن بپردازیم فرض کنید برای آموزش مبحث خاصی تصمیم راه‌اندازی سایت دارید و پسوند انتخابی gov. باشد مخاطب توقع وارد شدن به یک وبسایت دولتی را خواهد داشت و حتی اگر وبسایت شما را در نتایج گوگل مشاهده کند به دلیل گمراهی سایت شما را باز نخواهد کرد چرا که به دنبال یک محتوای آموزشی است نه یک وبسایت دولتی بنابراین بهترین پسوند برای یک وبسایت آموزشی می‌تواند edu. باشد.

این مسئله حتی برای موتورهای جستجو و سئو سایت شما نیز مطرح است به طوری که محتوای سایت برای موتورهای جوستجو از دامنه سایت قابل تشخیص باشد به بهینه تر شدن سایت شما کمک فراوانی می‌کند.

whois چیست؟

در سایت whois.com شما می‌توانید از دامنه هایی که می‌خواهید استعلام گرفته و اطلاعات قابل قبولی در مورد خود دامنه، وضعیت دامنه و مالک دامنه به دست آورید. البته این استعلام گرفتن بستگی به این دارد که دامنه خود را از چه شرکتی تهیه کرده باشید اگر شرکت آمریکایی باشد، اطلاعاتی که حاوی نام صاحب دامنه آدرس و حتی شماره تلفن را در اختیارتان می‌گذارد اما اگر سرویس دهنده شما اروپایی باشد این اطلاعات محدود تر خواهد شد. به این استعلام گیری whois گرفتن هم گفته می‌شود برای اطلاعات دامنه های ایرانی همچنین می‌توانید به سایت ایرنیک نیز مراجعه کنید و استعلام دامنه را بگیرید اما این سایت اطلاعات بسیار محدودی در اختیار شما قرار می‌دهد. سایت whois همچنین اطلاعاتی از وضعیت دامنه را در برای شما نمایش می‌دهد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

انواع Status یا وضعیت های دامنه

با استفاده از سایت whois می‌توانید از وضعیت دامنه خود نیز آگاهی پیدا کنید و برای هر وضعیت فعالیت های مخصوص آن را انجام دهید که در جدول زیر به طور کامل به آن پرداخته شده است:

کد وضعیتتوضیحات
ACTIVEدامنه ثبت شده، فعال و قابل استفاده، حذف، انتقال و تمدید است.
Expiredدامنه منقضی شده است و باید تمدید شود. برای این کار 40 روز از زمان انقضا فرصت خواهید داشت.
OKدامنه فعال و آماده استفاده است.
INACTIVEدامنه قابل استفاده نیست چون DNS روی آن تنظیم نشده یا اشتباه است.
REGISTRAR-HOLDدامه توسط رجیستراتور غیرفعال شده است. دامنه را نمیتوان استفاده، حذف یا ویرایش کرد و فقط می توان آن را تمدید کرد.
REGISTRY-HOLDدامنه توسط رجیستراتور غیرفعال شده است. دامنه را نمیتوان استفاده، حذف یا ویرایش کرد و فقط می توان آن را تمدید کرد.
REGISTRAR-LOCKدامنه توسط رجیستراتور قفل شده است. دامنه را نمیتوان تغییر داد یا حذف کرد. دامنه قابل استفاده و تمدید است، این وضعیت معمولا به درخواست ثبت کننده دامنه ایجاد میشود.
REGISTRY-LOCKدامنه توسط رجیستری قفل شده است. دامنه را نمیتوان تغییر داد یا حذف کرد. دامنه قابل استفاده و تمدید است.
REDEMPTIONPERIODدامنه در حراج است. دامنه منقضی شده است و در دوره 30 روزه حراجی است. دامنه قابل استفاده، تغییر یا حذف کردن نیست. دامنه تنها با پرداخت حداقل مبلع 120 دلار قابل تمدید است.
PENDINGRESTOREدامنه در حال بازیابی از وضعیت حراج است.
PENDINGDELETEدامنه منقضی شده است و دیگر در وضعیت حراج نیست. دامنه در حال حذف از دیتابیس رجیستری است که این مدت 5 روز طول میکشد.
CLIENT_DELETE_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستراتور قفل شده است و دامنه قابل حذف کردن نیست.
SERVER_DELETE_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستراتور قفل شده است و دامنه قابل حذف کردن نیست.
CLIENT_HOLDدامنه توسط رجیستراتور قفل شده است و قابل استفاده نیست. این وضعیت به دلیل عدم تایید مشخصات whois مالک اتفاق می افتد.
SERVER_HOLDدامنه توسط رجیستری قفل شده است و قابل استفاده نیست.
CLIENT_RENEW_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستراتور قفل شده است و قابل تمدید نیست.
SERVER_RENEW_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستری قفل شده است و قابل تمدید نیست.
CLIENT_TRANSFER_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستراتور قفل شده است و قابل انتقال به رجیسترار دیگری نمیباشد.
SERVER_TRANSFER_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستری قفل شده است و قابل انتقال به رجیسترار دیگری نمیباشد.
CLIENT_UPDATE_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستراتور قفل شده است و قابل ویرایش نمیباشد.
SERVER_UPDATE_PROHIBITEDدامنه توسط رجیستری قفل شده است و قابل ویرایش نمیباشد.
PENDING_DELETEدامنه در فرایند حذف توسط رجیستری است.
PENDING_TRANSFERدامنه در مرحله انتقال از یک رجیسترار به رجیستراتور دیگری است. در این مدت دامنه قابل ویرایش نیست.

انتخاب بهترین اسم برای وبسایت

اگر هنوز برای وبسایت خود نامی انتخاب نکرده‌اید باید بدانید که اسم دامنه سایتتان تاثیر بسیار زیادی برای رشد کسب و کار و برندسازی شما خواهد داشت. بنابراین توجه داشته باشید که از شروع راه معیار ها و استاندارد های انتخاب نام دامنه را رعایت کنید تا مسیر پیشرفت برایتان هموارتر شود. در ادامه به نکات انتخاب بهترین اسم برای وبسایت می‌پردازیم:

 1. نام دامنه شما باید کمتر از 12 حرف باشد که به راحتی در خاطر ها بماند
 2. نام دامنه خود را به نحوی انتخاب کنید که آوا و کلمات مناسبی برای در ذهن ماندن داشته باشد
 3. نام دامنه خود را طوری انتخاب کنید که حاوی اعداد و علائم نوشتاری مانند خط فاصله نباشد
 4. نام دامنه شما باید به صورتی باشد که به یک شکل مشخص نوشته شود
 5. از پسوند های رایج و مربوط به حوزه کاری خودتان استفاده کنید به طور مثال com. و ir. برای دامنه های فارسی بیشترین محبوبیت را دارند و معمولا هر وبسایت هر دو این پسوند ها را برای خود ثبت می‌کند.
 6. از کلماتی کلیدی مخصوص به کسب و کار خود در دامنه استفاده کنید تا هم نشان دهنده کسب و کار شما باشد و هم به سئو سایت شما کمک کند
 7. نام دامنه سایت شما باید منحصر به فرد باشد و هیچگونه شباهتی با رقبای شما نداشته باشد
 8. بهتر است نام دامنه شما با حوزه کاری شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد
 9. داشتن پسوند دامنه ir. برای هر وبسایت در ایران لازم است

اهمیت ثبت دامنه در یک شرکت معتبر

دامنه سایت اصلی ترین دارایی برای اعتبار سایت شماست به طوری که اگر دامنه سایت از دستتان برود در واقع تمام اعتبار و مخاطبین و کاربران سایت شما نیز از دست می‌رود همه این ها به قابل اعتماد بودن شرکتی که از آن دامنه خود را ثبت کرده ‌اید برمی‌گردد. در سال های 2013 شرکت resellerclub و 2018 شرکت resello که دامنه سایت های ایرانی اغلب بر روی سرور های آن ها ثبت شده بود ایران را یکباره تحریم نمود و دستور دادند که ایرانی ها هرچه زودتر دامنه های خود را از این شرکت ها انتقال دهند. بنابراین در انتخاب شرکت برای ثبت دامنه باید توجه بسیار داشته باشید در این مقاله فاکتور های مهم را برای شما ذکر می‌کنیم تا به راحتی بتوانید تصمیم درست برای سایت خود بگیرید.

برای انتخاب شرکت ابتدا موارد زیر را بررسی کنید:

 • شرکت ثبت دامنه دارای اعتبار و امنیت باشد: اعتبار یک شرکت برای ثبت دامنه اهمیت فراوانی دارد چرا که این شرکت ها تمام اختیارات سایت شما و اطلاعات سایت شما را در دسترس دارند و میشه گفت که امنیت کلی وبسایت شما به طور مستقیم دست این شرکت هاست بنابراین مهمترین فاکتور انتخاب شرکت برای ثبت دامنه همین مورد است.
 • دارای پشتیبانی قوی باشد: پشتیبانی این شرکت ها به لحاظ کار حساسی که انجام می‌دهند باید کیفیت بالایی داشته باشد چراکه علاوه بر پشتیبانی فنی برای وبسایت خود ممکن است دامنه شما دچار مشکلات حقوقی شود که یکی از وظایف شرکت ثبت دامنه رسیدگی و پیگیری این مشکلات است بنابراین پشتیانی با کیفیت بالا موجب خیال آسوده شما خواهد شد.
 • داشتن پسوند های دامنه متنوع: از یک شرکت ثبت دامنه معتبر انتظار می‌رود که TLD های متعددی را در اختیار کاربران خود قرار دهد که همه کاربران با هرنوع سایت و در هر حوزه‌ای بتوانند از این شرکت سرویس دریافت کنند.
 • دارای پنل اختصاصی باشد: پنل اختصاصی برای ثبت دامنه شما بسیار اهمیت دارد ممکن است بخواهید دامنه خود را به جایی دیگر انتقال دهید که این کار نیازمند داشتن پنل اختصاصی می‌باشد و بسیاری از کارهای دارای اهمیت دیگر
 • قیمت مناسب و معقول: با افزایش قیمت دلار فعالیت های مربوط به هاستیگ و ثبت دامنه افزایش زیادی داشته و دور از انتظار نیست که شرکت ها نیز برای ارائه خدمات قیمت های خود را افزایش داده و به قیمت دلار روز آپدیت کنند اما باید به صورت معقول و به صرفه برای مصرف کننده های ایرانی باشد.

معرفی بهترین شرکت های ثبت دامنه در ایران

حالا که به طور مفصل به دامنه و اهمیت ثبت کردن دامنه در یک شرکت معتبر آشنا شدیم در ادامه این مقاله با توجه به همه فاکتورهای گفته شده بهترین شرکت های ثبت دامنه در ایران را به شما معرفی کنیم:

شرکت آذر آنلاین

آذرآنلاین از قدیمی‌ترین و معتبرترین هاستینگ‌های ایران است که فعالیت آن به بیش از دو دهه می‌رسد. این شرکت بزرگ خدمات زیادی از جمله خرید هاست، خدمات دامنه، ارائه میزبانی وب، سرور مجازی و اختصاصی در کشورهای مختلف، گواهی نامه امنیتی ssl و… را ارائه می‌دهد. یکی از بهترین‌های ثبت و خرید دامنه در ایران که توانسته خدمات مختلف و متنوعی با قیمت‌های مناسب ارائه دهد می‌توان به آذرآنلاین اشاره کرد. این شرکت با بیش از 20 هزار مشتری فعال ثبت دامنه شما را در کمترین تایم در یک پنل حرفه‌ای و کارپسند ارائه می‌دهد. از مزایای ثبت دامنه در آذرآنلاین می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 • قیمت‌های مناسب
 • زیرساخت‌های قوی
 •  پشتیبانی ۲۴ ساعته
 • رابط کاربری آسان تنظیم DNS
 • پیگیری تمدید

شرکت ایران سرور

شرکت ایران سرور یکی از قدیمی ترین و بهترین شرکت های فعال برای فروش دامنه و هاست در ایران است که به شخصه از این وبسایت برای خرید دامنه اقدام کردم و بسیار راضی بودم پشتیبانی سریع و قوی این سایت موجب رضایت حداکثری مشتریان می‌شود وهمچنین پسوند های متعددی را پشتیبانی می‌کند که دارای قیمت منصفانه برای ثبت دامنه هستند در این شرکت تمامی دامنه ها بعد از خرید به صورت آنی ثبت می‌شوند در بین کاربران از محبوبیت و اعتبار بالایی برخوردار است. در سایت از لحاظ تجربه کاربری دسترسی های بسیار راحتی برای کاربران خود دارد و اطلاعات مورد نیاز کاربران در صفحات قابل مشاهده است.

 • ثبت آنی دامنه
 • دارای پنل کاربری
 • قیمت مناسب و منصفانه
 • پشتیبانی از پسوندهای متنوع
 • پشتیبانی قوی و حرفه‌ای
 • امکان قفل دامنه

شرکت طلاهاست

طلاهاست یکی دیگر از شرکت های هاستینگ و ثبت و خرید دامنه و نمایندگی هاست لینوکس در ایران است که امکانات خوبی در زمینه هاست و دامنه دارد و همچنین این شرکت دارای نمایندگی reseller در ایران می‌باشد که با توجه به تحریم های ایران می‌توانید از خدمات خوب این شرکت برخوردار شوید. اما هنگام ورود به این سایت ظاهر آن با عکس های بی کیفیت و تم قدیمی سایت از لحاظ تجربه کاربری جالب نبود گرچه در زمینه خدمات به کاربران بسیار موفق عمل کرده است.

 • تنوع بالای پسوند ها برای ثبت دامنه
 • تخفیف های عجیب بر روی پسوندها
 • پشتیبانی از طریق تیکت
 • قیمت های مناسب و منصفانه
 • قابلیت بازگردانی خودکار backup توسط نماینده
 • امکان unlock کردن آی‌پی های قفل شده در firewall
 • دارای پنل اختصاصی

شرکت برتینا

شرکت هاستینگ برتینا یکی دیگر از شرکت های موفق در این حوزه می‌باشد که مورد اعتماد مشتریان سرشناسی می‌باشد و این شرکت خدمات متعددی در حوزه هاستینگ و سایت ارائه می‌دهد از خدمات این سایت می‌توان به ارائه سرور مجازی، هاست لینوکس، تبلیغات گوگل و… اشاره نمود. شرکت برتینا با امنیت، پشتیبانی و سرعت بالا رضایت کاربران خود را تا حد زیادی جلب کرده است. از لحاظ تجربه کاربری این سایت بسیار خوب عمل کرده است و تمام دسترسی های مهم این سایت برای کاربران به راحتی قابل دسترس است.

 • تنوع بالای پسوندها برای ثبت دامنه
 • قفل کردن رایگان دامنه
 • تنظیم nameserver اختصاصی
 • مالکیت 100% دامنه
 • پشتیبانی پیشرفته
 • پنل اختصاصی مدیریتی

شرکت فراسو سامانه پاسارگاد

شرکت فراسو یک شرکت قدیمی، تخصصی و خدمات کاربردی در این حوزه است. این شرکت دارای پکیج های متنوع برای سرور و هاستینگ و سرعت و امنیت بالا در سویس دهی و اطلاعات کاربران است یکی از ویژگی های این شرکت که آن را نسبت به رقبای خود متمایز می‌کند ارائه دادن لایسنس های مختلف در حوزه های مختلف است و همچنین این شرکت نماینده رسمی شرکت خارجی WHMCS در ایران است و به طراحی و توسعه ماژول های این سیستم می‌پردازد. این سایت جایگاه بسیار خوبی در حوزه میزبانی در ایران دارد و شرکت بسیار معتبری می‌باشد.

 • رابط کاربری با دسترسی های مناسب
 • قیمت مناسب و منصفانه
 • پنل اختصاصی کاربر
 • تنوع پسوند های فراوان برای ثبت دامنه
 • پشتیبانی مناسب

شرکت نت افراز

شرکت نت افراز از دیگر شرکت های معتبر هاستینگ در ایران است که ارائه دهنده تخصصی سرویس های میزبانی وب و ثبت دامنه است. شرکت نت افراز با بیش از یک دهه سابقه در این حوزه و تعداد زیاد مشتریان راضی و داشتن سرور های قدرتمند توانسته روز به روز پیشرفت در زمینه وب و میزبانی داشته باشد. در میان بهترین شرکت ها جای داشته باشد یکی از مواردی که این شرکت را از رقبای آن متمایز می‌کند بازگشت وجه بدون شرایط در هفته اول کاربری شما می‌باشد عملا یک هفته به صورت آزمایشی می‌توانید از امکانات این سلیت بهره‌مند شوید.

 • داشتن پسوند های کاربردی
 • پشتیبانی قوی از طریق تیکت و تماس
 • قیمت مناسب و منصفانه
 • قابلیت تغییر نیم سرور های دامنه
 • امکان تغییر اطلاعات whois
 • قابلیت فعال یا غیر فعال نمودن قفل دامنه

شرکت ایران هاست

شرکت ایران هاست یکی دیگر از شرکت های هاستینگ ایران هست. از نکات جالب این شرکت می‌توان به نمایندگی دادن به افراد وبمستر و طراحان وب اشاره کرد به طوری که یک کنترل پنل اختصاصی در اختیار این افراد می‌گذارد که توانایی مدیریت داشته باشند. تجربه کاربری این سایت یک مقدار ضعیف است که موجب سردرگمی کاربر می‌شود.

 • تنوع کم دامنه نسبت به رقیبان
 • قیمت بالای دامنه نسبت به رقیبان
 • پشتیبانی قوی
 • پنل اختصاصی
 • ثبت آنلاین و 24 ساعته بدون تعطیلی
 • انتقال دامنه رایگان

شرکت سرور پارس

شرکت سرور پارس یکی دیگر از قدیمی ترین و بهترین شرکت های هاستینگ و ثبت دامنه در ایران است این شرکت برای کاربران خود خدمات متفاوتی ارائه می‌دهد از جمله میزبانی، خدمات وب، تولید نرم افزار و… که با این خدمات کاربران خود را بسیار راضی نگه داشته است این شرکت کارکنان و متخصصان با تجربه‌ای در این زمینه در اختیار دارد و همچنین این شرکت ارائه دهنده سرویس های هاست نامحدود با ترافیک و حجم بالا می‌باشد. سایت این شرکت از لحاظ تجربه کاربری قوی عمل کرده و کاربر به راحتی به اجزای مختلف سایت دسترسی دارد.

 • تنوع پسوندهای ثبت دامنه
 • قیمت مناسب و منصفانه
 • انتقال رایگان وبسایت شما
 • گارانتی بازگشت پول
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • امنیت بالا

شرکت irpower

این شرکت یکی از بهترین ها و قدیمی ترین های حوزه هاستینگ و ثبت دامنه در ایران است که همواره خدمات با کیفیت با استاندارد های جهانی را برای کاربران خود ارائه داده است این شرکت با استفاده از تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری بروز موجب پیشرفت روز افزون وبسایت خود و خدمات رسانی به کاربران خود شده است. این وبسایت خدمات دیگری جز هاستینگ و ثبت دامنه نیز انجام می‌دهد. این سایت با داشتن تجربه کاربری مناسب دسترسی های لازم را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

 • داشتن پسوند های کاربردی برای ثبت دامنه
 • قیمت بالا
 • کارشناسان مجرب
 • امنیت بالا
 • گارانتی بازگشت پول
 • پشتیبانی قوی

شرکت وب رمز

شرکت وب رمز یکی دیگر از شرکت های حرفه در زمینه هاستینگ با کیفیت جهانی در ایران است که می‌توانید خدمات زیادی بجز خرید سرور و هاست و ثبت دامنه از آن دریافت کنید این شرکت با سابقه بیش از دو دهه در این حوزه فعالیت می‌کند. این شرکت پشتیبانی 24 ساعته در طول هفته دارد که به راحتی کاربر می‌تواند مشکلات پیش آمده را حل کند، این سایت تجربه کاربری بسیار زیبایی دارد که کاربر به راحتی می‌تواند خدمات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

 • پشتیبانی از طریق پرتال کاربران و چت
 • تنوع در پسوند های دامنه
 • قیمت منصفانه
 • پشتیبانی قوی و 24 ساعته
 • امنیت بالا

شرکت میهن وب هاست

یکی دیگر از شرکت های قدیمی در این حوزه شرکت میهن وب هاست می‌باشد که علاوه بر این خدمات می‌توان به طراحی لوگو و بنر هم اشاره نمود. این شرکت از سال 1394 اقدام به راه‌اندازی دیتا سرور خود کردند این سایت خدمات متنوعی برای کاربران خود به ارمغان آورده است یکی از مزایای این سایت دریافت گواهی ssl به صورت رایگان است. از لحاظ تجربه کاربری نیز این سایت دسترسی های مناسبی دارد.

 • تنوع کم پسوند برای دامنه
 • قیمت نسبتا زیاد ثبت دامنه
 • پشتیبانی قوی
 • امنیت بالا

شرکت خارجی GoDaddy

شرکت خارجی GoDaddy یک نمونه خارجی برای خدمات هاستینگ و ثبت دامنه است که متاسفانه برای ایران به دلیل تحریم ها خدماتی ارائه نمی‌دهند اما این شرکت در خریدهای اول تخفیف های بسیار زیادی به کاربران خود در نظر گرفته است. و همچنین خدمات و پشتیبانی تخصصی امنیت برای کاربران خود قرار داده است، البته که نمونه های خارجی به دلیل در دست داشتن امکانات پیشرفته تر و منابع بیشتر در این زمینه بسیار قوی تر از نمونه های ایرانی خود عمل می‌کند.

شرکت خارجی Name Cheap

یکی دیگر از بهترین سایت های خارجی در زمینه هاستینگ و ثبت دامنه در خارج از کشور است امکانات این سایت بسیار بیشتر از چیزیست که شما از یک شرکت هاستینگ توقع دارید به طور مثال خدماتی نظیر وب سایت ساز و خدمات ایمیل نیز ارائه می‌دهد. این شرکت اکثر پسوند ها را برای استفاده کاربران خود قرار داده است که می‌توانید آن ها را برای سایت خود استفاده کنید. با استفاده کزدن از این سایت در زمینه هاستینگ در دو مرحله برای شما این میزبانی انجام می‌گیرد در مرحله اول با وارد کردن اطلاعاتتان این شرکت شما را در برابر هر مشکلی که ممکن است برای سایت شما پیش بیاید کمک می‌کند. در مرحله بعدی تمامی اطلاعات سایت شمارا ذخیره می‌کند و به خوبی از آن ها محافظت می‌کند.

دامنه سایت چیست؟

دامنه سایت که برای به خاطر سپردن برای انسان ساده تر و راحت تر است در واقع به جای آی‌پی سایت شما قرار می‌گیرد و با استفاده از آن می‌توانید سایت خود را در گوگل پیدا کنید.

پسوند دامنه سایت یا TLD چیست؟

پسوند سایت بعد از . قرار می‌گیرد که انواع و قیمت های مختلفی دارد و باید در راستای محتوا و موضوع کسب و کارتان و سایت شما باشد برای مثال پسوند com. برای وبسایت های تجاری قابل استفاده است. از طریق پسوند تا حدودی می‌توان حوزه کاری سایت را حدس زد.

نکات قابل اهمیت برای انتخاب شرکت برای ثبت دامنه

شرکت قابل اعتماد و معتبر باشد، شرکت دارای پشتیبانی قوی باشد، دارای امنیت بالایی باشد و نکات دیگر که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده.

آیا اسم دامنه بر روی روند وبسایت تاثیر دارد؟

بله به طور مستقیم بر روی وبسایت و بهینه تر شدن وبسایت تاثیر دارد. اول اینکه دامنه شما بعد از مدتی تبدیل به برند شما می‌شود بنابراین در انتخاب اسم برای وبسایت خود دقت کافی داشته باشید که به طور کامل در مقاله به آن پرداخته شده.

سخن آخر و نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد به طور کامل به بحث دامنه و ثبت آن در شرکت های معتبر پرداخته شود با ثبت دامنه خود در یک شرکت معتبر و ایمن خیال خود را از بابت اطلاعات و وبسایت خود راحت می‌کنید، اهمیت این موضوع به حدی است که تمام اعتبار سایت شما نیز به شرکت هاستینگی که از آن استفاده می‌کنید به طور مستقیم وابسته است. ما در سایت وبجامه تلاش می‌کنیم که در تمام مراحل از راه‌اندازی وبسایت تا پیشرفت قدم به قدم شما در کنارتان باشیم.

با خواندن این مقاله بسیاری از سوال‌های شما در مورد دامنه و ثبت آن پاسخ داده می‌شود اما شما هر سوال و ابهامی راجع به خدمات سایت و هاستینگ و دامنه خود دارید می‌توانید با تیم مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =