وردپرس

آموزش نحوه اضافه کردن کاراکترهای ویژه به پست‌های وردپرس

آموزش نحوه اضافه کردن کاراکترهای ویژه به پست‌های وردپرس

قطعاً برای شما سوال پیش‌آمده که چطور کاراکترهای ویژه مثل علام تجاری™، کپی‌رایت © را به سایت خود اضافه کنید ؟

صفحه کیبورد شما به طور پیشفرض این علائم و کاراکترهای ویژه را پشتیبانی نمی‌کند و برای اینکار باید از طریق چند روشی که امروز به شما آموزش می‌دهیم عمل کنید تا این کاراکترهای ویژه را به پست‌های وردپرس خود اضافه کنید.

آموزش نحوه اضافه کردن کاراکترهای ویژه به پست‌های وردپرس

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

آموزش ویدئویی اضافه کردن کاراکتر ویژه در وردپرس

اضافه کردن کاراکترهای ویژه در ویرایشگر جدید وردپرس

به طور پیشفرض ویرایشگر جدید وردپرس قابلیت اضافه کردن کاراکترهای ویژه به پست‌ها و برگه‌ها را در وردپرس ندارد اما دو روش برای اضافه کردن این ویژگی به این ویرایشگر وجود دارد که قصد داریم در ادامه آنها را آموزش دهیم.

اضافه کردن کاراکترهای ویژه از طریق بلوک HTML

هنگامی که شما بلوک متنی در وردپرس ایجاد می‌کنید، وردپرس آنرا به‌طور خودکار در یک قالب HTML قرار می‌دهد.

HTML برای نمایش نماد‌های ویژه از کدهای اختصاصی استفاده می‌کند که به شما این امکان را می‌دهد تا در نوشته‌های خود از این کاراکترها استفاده کنید. به طور مثال شما اگر بخواهید ™ را در نوشته‌های نمایش دهید باید از کد HTML این کاراکتر استفاده می‌کنید.

برای مشاهده این کدهای خاص می‌توانید از HTML character entity reference chart استفاده کنید. در نسخه جدید وردپرس شما با وارد کردن هرکدام از این کدها می‌توانید این نمادها را در نوشته خود مشاهده کنید. مثلا برای نمایش ® باید کد زیر را وارد کنید :

®

این کدها شامل علائم لاتین، علائم ریاضی، علائم علمی و… است که شما بنا به نیاز می‌توانید از آنها استفاده کنید.

اضافه کردن کاراکترهای ویژه از طریق افزونه وردپرس

اما اگر به طور منظم در تولید محتوا خود از کاراکترهای ویژه استفاده می‌کنید بهتر است از افزونه وردپرس برای اضافه کردن این کاراکترها و سمبل‌ها به نوشته‌های خود استفاده کنید. کافیست افزونه Insert Special Characters را نصب و فعال نمائید. ( اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید. )

بعد از نصب و فعالسازی کافیست نوشته جدیدی ایجاد کنید و در بلوک بند که برای نوشته‌های خود ایجاد کردید موس را قرار دهید و در نوار ابزار باز شده روی فلش کوچک که سمت چپ قرار گرفته کلیک کنید و روی گزینه “Special characters” کلیک کنید.

اضافه کردن کاراکترهای ویژه از طریق افزونه وردپرس

بعد از کلیک روی این گزینه برای شما پاپ‌آپ کوچکی از تمام کاراکترهای ویژه نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

اضافه کردن کاراکترهای ویژه از طریق افزونه وردپرس

اضافه کردن کاراکترهای ویژه در ویرایشگر کلاسیک

اگر شما هنوز در حال استفاده از ویرایشگر کلاسیک وردپرس هستید؛ کافیست برای اینکار به نوشته خود مراجعه کنید و روی گزینه تغییر نوار ابزار کلیک کنید تا ردیف دوم ابزار این ویرایشگر برای شما باز شود و روی گزینه کاراکتر ویژه کلیک کنید تا پاپ‌آپ مربوط به این کاراکترها برای شما باز شوند.

اضافه کردن کاراکترهای ویژه در ویرایشگر کلاسیک

امیدوارم این آموزش وردپرس به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی از کاراکترهای ویژه در پست‌های وردپرس خود استفاده کنید. اگر سوالی در این رابطه داشتید حتماً در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =