افزونه وردپرس, وردپرس

نحوه ریدایرکت کاربر به صفحه دلخواه بعد از ورود موفق در وردپرس

نحوه ریدایرکت کاربر به صفحه دلخواه بعد از ورود موفق در وردپرس

آیا تاکنون خواسته‌اید که کاربران بعد از ورود موفق به سایت وردپرس شما به صفحه خاصی که دلخواه شماست منتقل یا ریدایرکت شوند ؟ به‌طور پیش‌فرض وردپرس بعد از ورود موفق کاربر، بسته به نقش کاربر آنرا به صفحه پروفایل یا پیشخوان وردپرس هدایت می‌کند.

در این مقاله آموزش وردپرس قصد داریم به شما یاد دهیم که چطور کاربران را بعد از ورود موفق به وردپرس به صفحه دلخواه خود ریدایرکت کنید، همچنین می‌توانید کاربران را براساس نقش کاربری آنها را به صفحات دلخواه ریدایرکت کنید.

نحوه ریدایرکت کاربر به صفحه دلخواه بعد از ورود موفق در وردپرس

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

چرا کاربران را بعد از ورود به صفحه دیگری منتقل کنیم ؟

بسیاری از سایت‌های وردپرسی چند قابلیت را همزمان پشتیبانی می‌کنند، مثلا انجمن گفتگو ، وبلاگ و فروشگاه اینترنتی که کاربران برای دسترسی به بخش‌های مختلف نیاز دارند تا وارد سایت شوند.

اصولاً این سایت‌های صفحات سفارشی دارند که کاربر بعد از وارد شدن به امکانات خاصی دسترسی پیدا می‌کند، اما خیلی از سایت‌ها بخش‌های مختلف نداشته و کاربران بعد از وارد شدن به صفحه پروفایل کاربری در پنل مدیریتی وردپرس منتقل می‌شوند که این صفحه کاربردی نیست.

برای همین منظور شما باید مدیریت دقیقی روی ریدایرکت کاربران بعد از ورود به سایت داشته باشید تا بازدیدکنندگان شما تجربه کاربری خوبی را داشته باشند.

ریدایرکت کاربران بعد از ورود با افزونه Peter’s Login Redirect

این افزونه وردپرس ساده‌ترین روش برای مدیریت ریدایرکت کاربران بعد از ورود به وردپرس با توجه به نقش کاربری است. یعنی شما می‌توانید کاربران را براساس نقش کاربری آنها در سایت بعد از ورود به صفحات دلخواه منتقل کنید.

برای شروع کافیست افزونه Peter’s Login Redirect را نصب و فعال کنید، اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیست حتماً مقاله آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

بعد از فعالسازی افزونه به بخش تنظیمات » Login/logout Redirects مراجعه کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید. در این بخش می‌توانید با توجه به نقش کاربری ریدایرکت کاربران را بعد از ورود کنترل کنید.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود برای کاربر خاص

در بخش اول این افزونه قسمت “Specific users” می‌توانید کاربر مورد نظر را انتخاب کنید و صفحاتی که قصد دارید بعد از وارد شدن یا خارج شدن از سایت وردپرسی شما به آن منتقل شود را انتخاب کنید. کافیست فقط از منوی کشویی نام کاربر مورد نظر را انتخاب کنید و در دو فیلد بعدی صفحات ورود / خروج آنرا وارد کنید.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود برای کاربر خاص

بعد از وارد کردن موارد مورد نظر روی دکمه Add username rule کلیک کنید تا تغییرات دلخواه ذخیره شود. برای هرکاربر به طور مجزا باید این کار را انجام دهید.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود کاربران باتوجه به نقش کاربری در وردپرس

همچنین شما می‌توانید با افزونه Peter’s Login Redirect مشخص کنید که کاربران با نقش کاربری متفاوت بعد از ورود به کدام صفحه منتقل شوند. برای اینکار باید در بخش Specific roles نقش کاربری را انتخاب کنید و در دو فیلد بعدی صفحاتی که تمایل دارید بعد از ورود و خروج وارد شوند را مشخص کنید.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود کاربران باتوجه به نقش کاربری در وردپرس

توجه داشته باشید که برای هر نقش کاربری یکبار باید این کار را انجام دهید، بعد از مشخص کردن این صفحات روی دکمه “Add role rule” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود کاربران باتوجه به نقش کاربری خاص

اگر شما برای کاربران خود دسترسی سفارشی تنظیم کرده‌اید می‌توانید این کاربران را گروه بندی کنید و اگر کاربری دسترسی خاصی دارد می‌توانید مشخص کنید که بعد از ورود یا خروج به کدام صفحه منتقل شود.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود کاربران باتوجه به نقش کاربری خاص

بخش order در این قسمت برای ترتیب نمایش ریدایرکت‌ها است تا اگر ریدایرکت‌های شما زیاد شد بتوانید مدیریت کنید آنها را، اگر اطلاعی در این رابطه ندارید بهتر است از این بخش استفاده نکنید.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود همه کاربران

اگر شما کاربران دارید که با فیلترهای بالا نمی‌توانید مشخص کنید به چه صفحه‌ای منتقل شوند، می‌توانید به راحتی از این بخش کاربران را به صفحات دلخواه بعد از ورود یا خروج ریدایرکت کنید. حتی با این کار می‌توانید همه کاربران را بدون استفاده از فیلترهای بالا منتقل کنید.

تنظیم ریدایرکت بعد از ورود همه کاربران

تنظیم ریدایرکت کاربران بعد از ثبت‌نام در وردپرس

وردپرس به طور پیش‌فرض بعد از ثبت‌نام کاربران آنها را به صفحه ورود به‌طور اتوماتیک منتقل می‌کند، شما می‌توانید این صفحه را تغییر دهید و بعد از ثبت‌نام کاربران در سایت وردپرسی شما به صفحه دلخواه شما منتقل شوند. برای اینکار کافیست لینک این صفحه را در قسمت “Post-registration” در این افزونه قرار دهید.

تنظیم ریدایرکت کاربران بعد از ثبت‌نام در وردپرس

نکته مهم : این افزونه به هرکسی که دسترسی ویرایشگر دارد اجازه می‌دهد تا تنظیمات این افزونه را انجام دهد، به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم از بخش “Customize plugin settings” قسمت “Permission level required to edit redirect URLs” دسترسی را روی install_plugins تنظیم کنید تا فقط مدیرکل سایت بتواند این قسمت را ویرایش کند.

تنظیم ویرایش پلاگین Peter’s Login Redirect روی مدیر اصلی سایت

عیب‌یابی ریدایرکت کاربران بعد از ورود به وردپرس

بعد از ایجاد این تنظیمات امکان دارد شما با مشکلاتی روبرو شوید که با انجام کارهای زیر جلو این اتفاقات را بگیرید یا مشکلات را برطرف کنید.

بروزرسانی پیوندهای یکتا

بهتر است بعد از انجام تغییرات بالا، حتما یکبار پیوندهای یکتا سایت خود را بروزرسانی کنید، برای اینکار به بخش تنظیمات » پیوندهای یکتا مراجعه کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید فقط روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

رفع مشکل رفرش شدن صفحه بعد از ورود

گاهی بعد از انجام تغییرات کاربر وقتی قصد ورود به سایت را دارد، صفحه رفرش شده و دوباره از کاربر مشخصات کاربری را درخواست می‌کند، به زودی برای این مورد مقاله کاملی آماده خواهد شد. اما مهم‌ترین دلیل برای این موضوع تداخل بین افزونه وردپرس است، که بهتر است افزونه‌ها را یک به یک غیرفعال کنید تا ببینید کدام افزونه وردپرس اختلال بوجود آورده است.

سوالات متداول

در ادامه بخشی از سوالات متداول شما و جمع‌بندی مقاله می‌پردازیم تا سوالات متداولی که شاید برای شما بوجود بیاید را پاسخ داده باشیم :

چرا بعد از ورود کاربران به صفحه پروفایل کاربری منتقل می‌شوند؟

وردپرس سیستم مدیریت محتوا برای بلاگرها است و همین موضوع باعث شده تا وقتی کاربران وارد سایت شوند، آنها را به صفحه پروفایل کاربری یا صفحه ادمین وردپرس منتقل کند.

بهترین افزونه برای ریدایرکت کاربران بعد از ورود به سایت چیست ؟

پیشنهاد ما ریدایرکت کاربران بعد از ورود با افزونه Peter’s Login Redirect است، البته افزونه‌های زیادی برای اینکار وجود دارد، اما این افزونه باتوجه به تعداد نصب فعال زیاد و امکانات خوبی که دارد در حال حاضر بهترین روش برای این کار است.

قالب من کاربران را بعد از ورود به صفحات پیشفرض خود منتقل می‌کند، چه‌کار کنم برای تغییر این صفحات ؟

قالب وردپرس گاهی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، اکثر این قالب‌های برای تغییر این صفحات تنظیماتی در بخش تنظیمات قالب دارند. اما اگر قالب سایت شما از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کرد می‌توانید از طریق آموزش این مقاله تغییرات خود را ایجاد کنید.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا نحوه ریدایرکت کاربر به صفحه دلخواه بعد از ورود موفق در وردپرس را یادگرفته باشید. اگر سوالی در این رابطه داشتید حتماً در بخش نظرات بنویسید. اگر نیاز به پشتیبانی وردپرس خود داشتید می‌توانید از خدمات پشتیبانی وردپرس وب‌جامه استفاده کنید.

3 thoughts on “نحوه ریدایرکت کاربر به صفحه دلخواه بعد از ورود موفق در وردپرس

 1. kamal گفت:

  آقا خیلی ممنون تشکر نمیکردم از پستتون بی انصافی بود .مفید و کاربردی بود.مچکرم

 2. سارا گفت:

  درود وقت بخیر
  از کجا می تونم نسخه پرو این افزونه رو خریداری کنم؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   اطلاعی ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دو =