دیجیتال مارکتینگ

اهمیت هایلایت استوری در اینستاگرام

هایلایت چیست؟

قابلیت استوری در اینستاگرام برای بارگذاری محتواهای روزانه و share کردن لحظات حال زندگی است همانطور که از نام آن مشخص است که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است . اما این محتوا ها تنها 24 ساعت باقی می ماند و بعد از آن قابل دیدن نیستند . اگر کسی علاقمند باشد که استوری های خود را برای همیشه در پیج مورد نمایش بگذارد باید چه کاری انجام دهد ؟

پس از مدتی اینستاگرام دوباره آپدیت داد و از از قابلیت هایلایت کردن استوری‌ها رونمایی کرد و پس از آن بسیاری از کسب و کار‌ها از آن استفاده درست کردند و باعث بالا رفتن تعامل پیجشان شدند که می توانستند محتواهای مهم خود را برای همیشه در قسمت بالای پست های خود داشته باشند

اما چطور باید از هایلایت ها درست استفاده کنیم و اصلا چرا باید در کسب و کار‌ها از آن استفاده کنیم؟

هایلایت چیست؟

مطالب مهمی که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم:

استوری هایلایت چیست و چگونه به وجود آمد؟

همانطور که میدانید زمانه استوری در اینستاگرام 24 ساعت است و پس از این تایم استوری شما پاک می‌شود اما اینستاگرام در همین اواخر آپدیت جدیدی داد و از استوری هایلایت در آن رونمایی کرد. هایلایت در واقع قابلیتی است که با آن شما می‌توانید استوری‌هایی که آپلود کردید را در آن ذخیره کنید و تا هر وقت که بخواهید این استوری‌ها در این بخش قرار می‌گیرند.

چگونه استوری‌هایمان را هایلایت کنیم؟

شما فقط استوری‌هایی که قبلا آپلود کرده‌اید را می‌توانید در قسمت هایلایت ذخیره کنید، پس شما نمی‌توانید محتوا‌هایی که استوری نکرده‌اید را در هایلایت‌ها ذخیره کنید،

حالا شاید برای شما سوال پیش بیاید که من قبلا استوری آپلود کردم و الان زمان آن استوری تمام شده آیا می‌توانم آن را هایلایت کنم؟

بله این امکان وجود دارد که در ادامه توضیح میدهم:

شما برای هایلایت کردن استوری که هنوز پاک نشده کافی است که وارد اون استوری بشید و در پایین صفحه گزینه هایلایت (highlight) انتخاب کنید، بعد از اون اگر از قبل هایلایت درست کرده باشید می‌توانید اون هایلایت رو انتخاب کنید و اون استوری وارد هایلایت شما می‌شود. اما اگر هایلایت درست نکرده باشید روی گزینه (new) کلیک کنید و اسم و کاور اون هایلایت را انتخاب کنید و اینگونه شما یک هایلایت جدید میسازید و در آن استوری خود را اضافه می‌کنید.

اما اگر زمان استوری ما به اتمام رسیده باشد و دسترسی به آن استوری نداشته باشیم باید چه کاری انجام دهیم؟

فقط کافی است وارد صفحه پروفایل خود بشوید و پس از آن در بالای پست‌هایتان جایی که هایلایت‌ها قرار می‌گیرد روی گزینه (new) کلیک کنید و در آن هر استوری که در آن پیج شما آپلود کرده‌اید قابل مشاهده است و با انتخاب هر استوری می‌توانید آن‌ها را در هایلایت‌هایتان قرار بدهید و یا یک هایلایت جدید بسازید.

چرا باید استوری‌هایمان را هایلایت کنیم؟

اگر شما یک پیج فروشگاه لباس داشته باشید و بخواهید در آن قیمت اجناس خودتان را ذکر کنید بدون گذاشتن هایلایت کار شما بسیار سخت می‌شود زیرا اگر مشتریان شما هر بار بخواهند برای مثال قیمت یک پیراهن را از شما بپرسند کار برای شما بسیار سخت خواهد بود زیرا شما باید هر روز بسیاری از دایرکت‌ها را جواب بدهید و قیمت را به مشتریان بگویید اما اگر یک هایلایت جدید بسازید و در آن قیمت تمام جنس‌هایتان را بنویسید دیگر نیازی به پاسخ دادن به دایرکت‌ها درباره قیمت محصولات نیست.

از طرفی دیگر کار را برای مشتریان خود راحت می‌کنید زیرا اگر شما هایلایت‌هایتان را دسته بندی کنید مشتری دیگر به دنبال محصول یا هر چیز دیگری نمیگردد و به راحتی آن‌ها را در هایلایت‌هایتان پیدا می‌کند.

هایلایت چیست؟

نکات مهم راجب هایلایت‌ها در اینستاگرام

برای ایجاد کردن هایلایت در اینستاگرام باید به یک سری نکات دقت کنید که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنم:

1_هایلایت‌ها را دسته بندی کنید:

شما باید هایلایت‌هایتان را نسبت به موضوعتان دسته بنده کنید، طبق آمار گرفته شده شما محدودیتی در ایجاد هایلایت ندارید و می‌توانید هر تعدادی که می‌خواهید هایلایت بسازید پس سعی کنید محتوا‌ها را پخش کنید و همه را در یک هایلایت قرار ندهید.

شما می‌توانید که چند هایلایت با یک نام داشته باشید پس اگر برای مثال هایلایت رضایت مشتری شما پر شد می‌توانید یک هایلایت دیگر با نام رضایت مشتری بسازید.

2_هایلایت‌ها را اولویت بندی کنید:

درسته که شما می‌توانید هر تعدادی که می‌خواهید هایلایت درست کنید اما معمولا فقط اون پنج هایلایت اولیه است که باعث می‌شود مخاطبان شما به هایلایت‌ها جذب بشوند پس باید هایلایت‌ها را اولویت بندی کنید و مهم‌ترین‌های آن ها را اول قرار دهید تا مخاطبان شما جذب بشوند و بقیه هایلایت‌های شما را هم مشاهده کنند.

3_ برای هایلایت‌ها پروفایل جذاب انتخاب کنید:

برای اینکه مخاطبان شما هایلایت شما را دوست داشته باشند و روی آن کلیلک کنند باید ابتدا یک تصویر جذابی روی آن هایلایت وجود داشه باشد. معمولا کسب و کار‌ها برای انتخاب این تصاویر از آیکون‌ها استفاده می‌کنند برای مثال اگر هایلایت شما راجب دایرکت است ‌می‌توانید بنویسید message icon و تصویر مورد نیازتان را پیدا کنید.

4_برای هایلایت‌ها یک تم مشخص داشته باشید

برای هایلایت‌هایتان یک تم داشته باشید برای مثال رنگ هایلایت‌هایتان را سیز کنید یا یک طرح مشخصی داشته باشید زیرا اگر شما هر کدام از هایلایت‌هایتان را یک رنگ جداگانه بسازید خیلی جلوه بدی برای مشتریان شما خواهد داشت پس سعی کنید یک تم مشخص داشته باشید برای مثال اگر رنگ هایلایت را می‌خواهید سبز بکنید بقیه هایلایت‌ها را نیز سبز بکنید که جلوه خوبی بگیرد.

چطور کاور برای هایلایت‌ها پیدا کنم؟

همانطور که گفتم شما می‌توانید کلمه مورد نظرتان را به صورت انگلیسی نوشته و سپس بعد از آن کلمه آیکون را بنویسید یکی از راه‌ها این است اما شما می‌توانید از طریق یک سری از سایت‌ها مانند سایت freepik و یا iconfinder تصویر مورد نظرتان را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. از طرفی دیگر اپلیکیشنی هم وجود دارد که در آن می‌توانید کاور هایلایت‌ها را بسازید اسم اپلیکیشن canva است.

هایلایت چیست؟
نمونه هایلایت‌های پیج وب جامه

ایده‌هایی برای کاور هایلایت

کاور هایلایت باید طوری انتخاب شود که مضمون کلی هایلایت را به مخاطب برساند برای مثال اگر هایلایت درباره راه‌های ارتباطی است بهتر است که از کاوری با آیکون تلفن یا پاکت نامه استفاده شود تا مفهوم ارتباط را به مخاطب برساند و مخاطب درنگاه اول بدون خواندن عنوان هایلایت و باز کردن آن متوجه موضوع دربردارنده آن شود . نحوه دیگری که می‌توانید کاور هایلایت را درست کنید با استفاده از خود موضوع هایلایت است که بصورت بولد شده و تنها تایپ شود.

ایده هایی برای کاور هایلایت
ایده هایی برای کاور هایلایت

حرف آخر

در آخر تیم دیجیتال مارکتینگ وب جامه در این مقاله قصد داشت تا شما را با چگونگی ساخت هایلایت در اینستاگرام آشنا سازد و کمکی به کسب و کار شما بکند. ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

چگونه می‌توان استوری‌های بیشتری در هایلایت فعلی اضافه کرد؟

کافی است وارد استوری شوید و روی گزینه (highlight) کلیک کنید و بعد از آن به جای ایجاد هایلایت جدید هایلایتی که می‌خواهید استوری را در آن آپلود کنید انتخاب کنید.

از کجا باید کاور هایلایت پیدا کنیم؟

شما هم می‌توانید خودتان کاور مورد نیازتان را درست کنید و هم از طریق سایت freepik عکس مورد نیاز خودتان دانلود کنید و هم از طریق اپلیکیشن canva کاور مورد نظرتان را درست کنید و در قسمت هایلایت آپلود کنید.

چگونه برای پیجمان هایلایت درست کنیم؟

اگر استوری شما از 24 ساعتش نگذشته باشد شما می‌توانید با وارد شدن به استوری اینستاگرامتان روی گزینه پایین صفحه (highlight) کلیک کنید و در آن قسمت گزینه (new) را انتخاب کنید و اطلاعات را وارد کنید اینگونه یک هایلایت می‌سازید اما اگر از 24 ساعت استوری شما گذشته باشد باید وارد صفحه اصلی پیج بشوید در گزینه پایین بایو روی گزینه (new) کلیک کنید و در آن قسمت هر استوری‌ای که از قبل آپلود کردید را می‌توانید به گزینه هایلایت اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =