تولید محتوا

میم محتوایی چیست؟ چطور از آن استفاده کنیم؟

این روزهای بسیاری از کسب و کارها از شبکه‌های اجتماعی برای بهتر دیده شدن و پیدا کردن مخاطبین جدید استفاده می‌کنند. یکی از روش‌هایی که برندهای ایرانی و خارجی برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی از آن استفاده می‌کنند استفاده از میم ( Meme ) محتوایی است که باعث بالا رفتن تعامل ( Engagement ) پیج اینستاگرام می‌شود و باعث افزایش محبوبیت برند شما می‌شود. ما قصد داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم که چطور از میم‌ها استفاده کنید و از آنها برای تولید محتوا شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. با ما تا انتها این مقاله همراه شوید.

موضوعاتی که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم:

میم چیست؟

.میم محتوایی چیست؟

میم در فضای مجازی به محتوا‌هایی به صورت متنی،ویدیویی،صوتی و گیفتی به شمار می‌رود.میم ها محتوا‌هایی است که کوتاه و مختصر منظور را می‌رساند. میم ها معمولا جنبه طنز دارند و برای برقراری ارتباط بیشتر و افزایش آگاهی مخاطبان پیجتان استفاده می‌شوند.این میم‌ها برای هر موضوعی متفاوت است و شما میتوانید در هر کسب و کاری در هر از میم‌ها استفاده کنید.

معمولا استفاده از میم‌ها در توییتر و فیسبوک و یوتیوب رواج دارد اما خب خیلی از کاربران در اینستاگرام هم از این میم ها استفاده می‌کنند و بازخورد خوبی از مخاطبان می‌گیرند.

میم ها استفاده متفاوتی دارد اما برای کسب و کار معمولا برای شکستن یخ مخاطب یا عوض کردن حس و حال اون پست استفاده می‌شود و باید دقت داشته باشید که این میم‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید باید مرتبط با پست شما باشد و از استفاده میم‌های نامرتبط پرهیز کنید.

.میم ها چند دسته‌اند؟

میم ها به دسته‌های ویدیو،عکس،گیفت و صدا وجود دارند که بسته به ویدیویی که شما آپلود می‌کنید باید از یکی از این‌ها رو استفاده کنید ولی خب ترکیب تصویر و متن ترند‌ترین میم میان کاربران است زیرا باعث شکسته شدن بیشتر یخ کاربر می‌شود و بازیدید خوبی برای شما ایجاد می‌کند پس سعی کنید از میم‌هایی از ترکیب تصویر و متن استفاده کنید.

البته اینکه از کدوم دسته از میم‌ها استفاده می‌کنید بستگی به خود موضوع ویدیو و شبکه اجتماعی که در آن پست آپلود می‌کنید دارد برای مثال در توییتر معمولا از میم های عکس استفاده می‌کنند و در یوتیوب معمولا از میم ویدیو استفاده می‌کنند ولی اگر در اینستاگرام می‌خواهید از میم‌ها استفاده کنید از همه مدل میم می‌توانید استفاده کنید.

همچنین لازم به ذکر است که میم ها هم ایرانی موجو است و هم خارجی با زبان انگلیسی ولی معمولا در حوزه کسب و کار به نفع شما است تا از میم‌های فارسی استفاده کنید چون ممکن است برخی از مردم توانایی فهمیدن موضوع میم‌های خارجی را نداشته باشند.

.چجوری از میم محتوایی استفاده کنیم؟

برای استفاده از میم‌ها باید چند نکته را رعایت کنیم:

1_از میم‌های مرتبط استفاده کنیم:

برای استفاده از میم ها اگر از میم مرتبط استفاده کنیم بازخورد خیلی خوبی میگیریم ولی اگر از میم‌هایی استفاده کنیم که هیچ ربطی به صفحه ما یا اون محتوای ما ندارد موجب دلسردی مخاطبانتان می‌شود.

2_از میم‌های جدید استفاده کنیم:

همیشه برای بازخورد بهتر نیاز است از میم‌های ترند و جدید استفاده کنیم چون این میم‌ها جدید هستند و مردم این‌ها را بیشتر از میم‌های قدیمی که برای چند ماه یا سال گذشته بودند دوست دارند.پس سعی کنید بگردید و از میم‌هایی که این روزا‌ها مردم بیشتر دوست دارند استفاده کنید.

3_از میم هایی که توهین آمیز هستند استفاده نکن

از میم هایی که توهین آمیز هستند نباید استفاده کرد زیرا علاوه بر اینکه ممکن است یک سری از مخاطبان پیج شما از محتوا‌های توهین دار خوششان نیاید و پیج شما را ترک کنند، امکان گرفتن report از طرف اینستاگرام وجود دارد و استفاده زیاد از این محتوا‌های توهین آمیز امکان شد و بن شدن پیج شما وجود دارد پس به محتوا‌هایی که در صفحه خود آپلود می‌کنید دقت کافی رو داشته باشید.

4_از میم زیاد استفاده نکنیم:

سعی کنید در یک ویدیو یا یک محتوا از میم زیاد استفاده نکنید چون موجب خستگی مخاطب شما می‌شود.بعضی از صفحات در محتوا‌های خودشان از چندین میم استفاده می‌کنند درحالی که در یک ویدیو بیشتر از یک میم یا نهایت دو میم نباید استفاده کرد.

میم چیست؟

.چطور خودمان میم بسازیم؟

همچنین شما میتوانید بسته به موضوعی که می‌خواهید در آن از میم استفاده کنید از یک سری سایت و اپلیکیشن هم استفاده کنید و روی اون تصاویر میم‌ها متن مرتبط با موضوعی که محتوای شما راجب اون است بنویسید و دانلود کنید.

سایت:شما میتوانید از طریق سایت www.wuzu.se میتوانید تصویر میم مورد نظرتون رو سرچ کنید و پیدا کنید و روی اون عکس متن نویسی دلخواهتون رو انجام بدید.

سایت میم

اپلیکیشن: از طریق اپلیکیشن هم شما می‌توانید میم‌های مورد نظر خودتان را بدون زحمت آماده سازی کنید و متن دلخواهتون رو بنویسید و دانلود کنید.

اندروید: بهترین اپلیکیشن ساخت میم در اندروید اپلیکیشن  Meme Generator هستش که به صورت رایگان و دسته بندی مناسب و منظم در گوگل پلی ( google play ) با داشتن بالغ بر 700 میم قابل دانلود است.

میم

IOS : یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای ساخت میم در سیستم عامل IOS اپلیکیشن Mematic هستش که هم برای اندروید و هم برای IOS وجود دارد که در Google play بالغ بر 100 هزار نصب وجود دارد.

اپلیکیشن ساخت میم

علاوه بر اون شما میتوانید میم خودتان را با عکس خودتان و متن دلخواه خودتان را دست کنید و در شبکه ها از میم خودتان استفاده کنید معمولا بازدید خیلی بیشتری خواهید داشت.

.برخی از میم‌های خوب

در این قسمت میخوام بعضی از میم‌های خوب و ترند و قابل استفاده در این روز ها رو به شما معرفی کنم امیدوارم که مورد استفاده شما قرار بگیرد.

یکی از معروف‌ترین میم‌های امروزه در فضای مجازی این میم است که در یک طرف چیزی که دوست ندارید و در یک طرف چیزی که علاقه دارید رو می‌نویسید.

میم

بیشترین میمی که در این روز‌ها خیلی استفاده می‌شود این میم هست که به صورت تعجب به دوربین نگاه می‌کند و شما بسته به موضوع محتوایتان متن دلخواهتان را داخل این عکس می‌نویسید.

میم

و دیگر میم ترند در فضای مجازی که متن را در بالای صفحه جایگزین می‌شود.

میم

.چرا از میم محتوایی استفاده کنیم؟

شاید تا الان برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا باید از میم محتوایی استفاده کنیم؟

برای جواب به این سوال لازم است ذکر کنم که برای اینکه وقتی یک میم حالا چه به صورت ویدیو و چه به صورت عکس وقتی خیلی ترند و میان مردم محبوب بشود خیلی مورد استقبال قرار می‌گیرد، حالا وقتی شما این میم که جنبه طنز هم دارد رو با محتوایی که در صفحه خودتان آپلود می‌کنید ترکیب کنید مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گیرد و از همه مهم‌تر مخاطبان شما اون محتوای شما را دوست خواهند داشت و محتوایتان محبوب می‌شود.

پس معلومه با وجود این شرایط برخی از کسب و کار‌ها و اینفلوئنسر‌های شبکه اجتماعی‌های دیگر هم دوست دارند تا از این میم‌ها به نفع خودشان استفاده کنند پس شما با استفاده از این میم ها در صفحه خودتان باعث افزایش تعامل پیجتان می‌شوید.

حتی برخی از برند‌های محبوب جهان هماز میم‌ها استفاده می‌کنند برای مثال یکی از اون برند‌ها نتفلیکس هستش که برای یکی از فیلم‌های خودش در اینستاگرام از میم استفاده کرده:

میم مارکتینگ چیست؟

همانطور که مشاهده کردید نتفیلیکس هم برای تبلیغ فیلم‌های خود و محبوبیت بیشتر میان تماشاگران از میم استفاده کرده همچنین برخی از کسب و کار‌های ایرانی هم از این میم استفاده می‌کنند مثل ترب که رقابتی با دیجی کالا دارد و با این میم به افزایش تعامل در کسب و کارش کمک کرد.

میم مارکتینگ

.حرف آخر

در آخر تیم تولید محتوای وب جامه در این مقاله قصد داشت تا شما را با میم مارکتینگ و تولید محتوا با میم و چگونگی استفاده از میم آشنا سازد تا به شما در کسب و کارتان کمک کند. در پایان اگر سوالی برای شما پیش آمد می‌توانید به تیم خدمات وب جامه مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کنند.مرسی که تا آخر این مقاله با ما همراه بودید.

اگر از میم محتوایی استفاده نکنیم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

صفحه شما به اون درجه از محبوبیت و تعامل بالا نمی‌رسد و باعث می‌شود تعامل در پیج شما به سطح پایینی برسد.

چطور میم های خوب بسازیم یا پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن میم ها میتوانید از طریق سایت یا اپلیکیشن‌ها استفاده کنید که بهترین سایتwww.wuzu.se است و بهترین اپلیکیشن برای اندروید و IOS اپلیکیشن Mematic  است که شما به راحتی میتوانید میم‌ها را بسازید و یا دانلود کنید.

چه موقع باید از میم‌ها استفاده کنیم؟

شما از میم‌ها می‌توانید در هر کسب و کاری استفاده کنید و هیچ محدودیتی مدارد اما باید دقت داشته باشید که نباید از میم زیاد استفاده کنید و از میم‌های نامرتبط استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =