دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات در گوگل : آموزش و نحوه تبلیغات در گوگل ادز

نحوه تبلیغات در گوگل

قطعاً برای شما هم سوال پیش آمده که چطور تبلیغات در گوگل کنیم؟ شما هم هنگام جستجو در گوگل متوجه شدید که باکس‌هایی برای تبلیغات در نظر گرفته شده که فضای مناسبی برای تبلیغات در گوگل است. امروز قصد داریم درباره همین فضاهای تبلیغاتی و به طور کلی درباره نحوه تبلیغات در گوگل صحبت کنیم تا شما نیز در صورت تمایل بتوانید به راحتی خدمات خود را در گوگل تبلیغ کنید.

نحوه تبلیغات در گوگل

این روزها مردم سعی می‌کنند تمام نیازها و سوالات خود را در اینترنت رفع کنند و پاسخ دهند که مهم‌ترین ابزار مردم برای اینکار موتور جستجو گوگل است. شاید به جرات بتوان گفت که گوگل یک فرهنگ است نه یک موتور جستجوگر و قطعاً قرار دادن تبلیغات کسب و کار شما در پربازدیدترین نقطه جهان بسیار برای شما تاثیر گذار است.

گوگل در نتایج جستجو خود جایگاه‌های تبلیغاتی را مشخص کرده که شما با پیشنهاد پرداخت هزینه مناسب می‌توانید تبلیغات خود را در کلمه مورد نظر نمایش دهید. به عنوان مثال اگر شما کلمه ” مهاجرت به کانادا ” را جستجو کنید، خواهید دید که پشت عنوان تعدادی از نتایح کلمه Ad قرار گرفته که این به معنای این است که سایت مورد نظر بابت کلیک روی این تبلیغات به گوگل هزینه پرداخت می‌کند و این یک متن تبلیغاتی است.

نمایش تبلیغات در گوگل

گوگل توسط پلتفرم گوگل ادوردز به مدیران کسب و کارها اجازه می‌دهد تا روی تبلیغات در این موتور جستجوگر مدیریت کنند. با ما همراه شوید تا با این پلتفرم بیشتر آشنا شوید.

گوگل ادوردز چیست ؟

گوگل ادز ( Google Ads ) یا گوگل ادوردز پلتفرم تبلیغاتی گوگل است که در آن کسب و کارها می‌توانند تبلیغات خود را مدیریت کنند. شما در این سیستم می‌توانید تمام جایگاه تبلیغاتی ارائه شده توسط گوگل تبلیغات خود را نمایش دهید که معروف‌ترین آنها نمایش تبلیغات در نتایج جستجو گوگل است.

در این روش از تبلیغات شما مشخص می‌کنید که تبلیغات شما در کدام عبارات و کلمات کلیدی نمایش داده شود و حاضر هستید بابت کلیک روی تبلیغ خود به گوگل چقدر هزینه پرداخت کنید. بعد از آن سیستم گوگل براساس مزایده تبلیغات را به ترتیب نمایش می‌دهد.

چطور اکانت گوگل ادز ایجاد کنم ؟

ساخت اکانت گوگل ادوردز رایگان است، اما باتوجه به مشکلات تحریمی شما نمی‌توانید حساب کاربری خود را شارژ کنید، اما نگران نباشید! مجموعه وب‌جامه به شما کمک می‌کند تا با کمترین نرخ کارمزد بتوانید اکانت گوگل ادوردز خود را شارژ کنید و اگر حتی وقت و دانش کافی برای مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی خود را ندارید، اینکار با بالاترین کیفیت برای شما انجام دهند.

حالا که با نحوه تبلیغات در گوگل آشنا شدید بهتر است به برخی از سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

آیا تبلیغات در گوگل موثر است ؟

قطعاً تبلیغات در گوگل پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد، اما اگر شما به درستی تبلیغات خود را در گوگل نمایش دهید باعث می‌شود تا جامع هدف خود را به سرعت پیدا کنید و کسب و کار خود را رونق دهید. شاید به جرات به توان گفت که هیچ ابزاری به شما این امکان را نمی‌دهد تا انقدر سریع به جامع هدف دسترسی داشته باشید و خریداران واقعی محصولات و خدمات خود را پیدا کنید.

برای تبلیغات در گوگل از کجا باید شروع کنم ؟

برای اینکار شما کافیست با مشاورین ما در وب‌جامه در ارتباط باشید تا برای شما اکانت گوگل ادوردز ایجاد کنند و میزان شارژ دلخواه شما را در اکانت شما اضافه کنند. بعد از آن به راحتی می‌توانید از داشبورد گوگل ادز خود تبلیغات کسب و کارتان رو مدیریت کنید. جهت مشاوره می‌توانید با شماره 09120359354 در ارتباط باشید.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

به طور کلی شما بابت نمایش تبلیغات خود در گوگل مبلغی پرداخت نمی‌کنید، بلکه بابت کلیک روی تبلیغات خود هزینه پرداخت می‌کنید. البته باید توجه داشته باشید که هزینه تبلیغات باتوجه به کسب و کار و میزان رقابت روی آن کلمه متفاوت است. در واقع عدد پیشنهادی شما برای هرکلمه مشخص کننده نمایش تبلیغات شما در آن کلمه است و هرچقدر نرخ تبدیل کلمه مورد نظر شما بالاتر باشد، قطعاً هزینه تبلیغات شما نیز بالاتر خواهد بود.

میانگین هزینه به ازای هر کلیک چقدر است ؟

شما می‌توانید هزینه هر کلیک خود را از کمترین واحد پولی انتخابی مثلاً یک سنت قرار دهید، اما معمولاً با این نرخ تبلیغات شما نمایش نخواهد داشت و شما باید هزینه تبلیغات خود را منطقی انتخاب کنید. حتی اگر شما هزینه هر کلیک را یک دلار قرار دهید، گوگل باتوجه به قیمت رقبا شما از پنل شما مساوی یا کمتر از این رقم را کم خواهد کرد.

چطور می‌توانم در مزایده‌های گوگل ادوردز شرکت کنم ؟

بعد از اینکه شما اولین کمپین خود را بسازید، باید کلمات کلیدی و بالاترین هزینه‌ی هر کلیک را باید مشخص کنید و متن تبلیغاتی خود را ایجاد کنید. بعد از آن گوگل سایت شما را در مزایده‌ها قرار داده و در صورت برنده شدن، تبلیغات شما را نمایش می‌دهد.

چه تعداد مزایده انجام می‌گیرید و این فرایند چقدر زمانبر است ؟

گوگل به طور مداوم درحال انجام اینکار است و می‌توان گفت در طول ماه میلیاردها بار اینکار را انجام می‌دهد و این فرایند چون از طریق ربات‌ها انجام میگیرد بسیار سریع انجام می‌پذیرد.

آیا تنها فاکتور برنده شدن در مزایده تبلیغات گوگل، مبلغ پیشنهادی است ؟

خیر، گوگل فاکتورهای زیادی را برای این منظور در نظر می‌گیرد از جمله امتیاز کیفیت (Quality Score) یا مرتبط بودن متن تبلیغاتی با کلمه کلیدی و… که به شما کمک می‌کند تا بتوانید در این مزایده‌ها موفق‌تر عمل کنید.

چطور جایگاه تبلیغاتی بالاتری در نتایج گوگل داشته باشم ؟

نمایش یا عدم نمایش تبلیغ شما و همچنین جایگاه نمایش آن به Ad Rank تبلیغات شما بستگی دارد. هرچقدر Ad Rank تبلیغات شما بیشتر باشد احتمال به دست آوردن جایگاه بالاتر در نتایج جستجو نیز بیشتر می شود. Ad Rank یا همان رتبه آگهی ضریبی از قیمت پیشنهادی برای هر کلیک و امتیازی است که گوگل برای کیفیت تبلیغ شما در نظر می‌گیرد.
پس از مشخص شدن رتبه بندی و جایگاه تبلیغ‌تان، هزینه واقعی که به ازای هر کلیک پرداخت خواهید کرد (CPC) بر اساس هزینه پیشنهادی تبلیغی که پس از تبلیغ شما قرار دارد، مشخص می‌شود. (یعنی هزینه کلیک پیشنهادی برای تبلیغ رتبه بعدی به علاوه یک سنت) تنها یک استثنا برای این قانون وجود دارد و آن هم زمانی است که شما تنها پیشنهاد یا پایین ترین پیشنهاد مزایده را داده باشید؛ در این شرایط بایستی حداکثر قیمتی (maximum bid) که مشخص کرده اید را برای هر کلیک پرداخت کنید.
امتیاز کیفیت (Quality Score) در مزایده گوگل ادوردز اهمیت زیادی دارد و آگهی‌هایی که امتیاز کیفیت پایینی دارند، حتی با پیشنهاد قیمت بالاتر برای هر کلیک احتمال نمایش کمتری خواهند داشت. افرادی که امتیاز کیفیت بالایی دارند می‌توانند با پیشنهاد هزینه کمتر برای هر کلیک رتبه بالاتری کسب کنند.

چقدر هزینه برای شروع تبلیغات در گوگل لازم است ؟

پلن‌های مجموعه وب‌جامه از 20 دلار شروع شده و شما می‌توانید برای شارژ اکانت گوگل ادز با همین عدد شروع کنید، اما ما به هیچ عنوان این عدد را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم و توصیه می‌کنیم برای شروع حداقل 100 الی 200 دلار شارژ اولیه داشته باشید تا بتوانید نتیجه را لمس کنید.

حرف آخر

تبلیغات در گوگل باتوجه به اینکه شما را به جامع هدف نزدیک می‌کند بازخورد خوبی دارد و برای اینکه به طور کامل با چرایی تبلیغات در گوگل آشنا شوید حتماً مقاله 6 دلیل برای تبلیغات با گوگل ادوردز را مطالعه کنید، اما باید توجه داشته باشید که برای مدیریت هزینه‌های تبلیغات در گوگل نیازمند تجربه بالایی هستید و توصیه می‌کنیم که توسط متخصصین اینکار انجام گردد. این روزها مدیریت کمپین گوگل ادوردز یک علم است و افراد و تیم‌های زیادی در مجموعه‌های بزرگ به صورت مترکز روی بهینه سازی کمپین‌های تبلیغاتی کار میکنند. البته شما می‌توانید خدمات مدیریت اکانت گوگل ادوردز را به همکاران ما در وب‌جامه بسپارید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نوزده =