دیجیتال مارکتینگ

هشتگ چیست و چه موقع باید از آن ها استفاده کنیم؟

هشتگ چیست

هشتگ یک نوع ابزار از طرف اینستاگرام است که باعث دسته بندی محتوا ها می شود.

امروزه هشتگ ها در تمامی شبکه های اجتماعی مورد استفاده است،امروز ما در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش بدهیم هشتگ های مناسب برای اینستاگرام را پیدا کنید.

لازم به ذکر هست که هشتگ ها فقط به اینستاگرام ختم نمیشوند و هشتگ ها در تمامی شبکه های اجتماعی وجود وابتدا در توییتر «کریس مسینا» در سال 2007 برای دسته بندی عنوانین در توییتر استفاده شد و به مرور زمان در بقیه ی شبکه های اجتماعی رونق یافت.

هشتگ چیست

مطالبی که در ادامه به آن ها می پردازیم:

.هشتگ چیست؟

هشتگ برچسبی هست که برای دسته بندی پست ها استفاده می شود تا موضوع آن مشخص بشود.

ایستاگرام برای دسته بندی محصولاتش از یک برچسبی به نام هشتگ استفاده کرده که ما هم باید از اون ها برای دسته بندی کردن موضوع پیج و بیشتر دیده شدن توسط علاقه مندان آن زمینه استفاده کنیم.

برای مثال: اگر پیج شما درباره بیشتر شدن تعامل پیج هستش باید از هشتگ های مربوط به اون موضوع استفاده کنید

طبق آمار استفاده از هشتگ ها،(12.6%) به رشد تعامل پیج شما کمک میکند.

هشتگ چیست

.نحوه استفاده درست هشتگ ها

برای استفاده ی درست هشتگ باید یک سری قوانین رو رعایت کنید برای مثال نباید بعد از نماد هشتگ فاصله ایجاد کنید و بعد کلمه رو بنویسید برای مثال:

# اینستاگرام غلط هست ولی #اینستاگرام درست هستش

نکته مهم دیگر برای استفاده از هشتگ دو کلمه ای باید بین دو کلمه به جای فاصله از آندرلاین استفاده کنیم تا کلمه ی دوم انتخاب شود وگرنه همان کلمه اول حساب می شود برای مثال:

#آموزش اینستاگرام غلط است ولی #آموزش_ اینستاگرام درست است.

.تعداد بهینه استفاده از هشتگ

خود اینستاگرام اجازه ی گذاشتن 30 تا هشتگ رو به کاربران داده ولی به نظرتون گذاشتن 30 تا هشتگ زیر یک پست بازخورد خوبی دارد؟

طبق بررسی های لازمه به این نتیجه رسیدیم که هشتگ های زیاد باعث میشود که دسته بندی شما متفاوت بشود و باعث بی ارزش شدن هشتگ های شما می شود.

تعداد مناسب برای هشتگ گذاری در کپشن پست های اینستاگرام بین 8 تا 12 هشتگ هستش و نسبت به تعداد فالوور شما این تعداد متغیر هستش هرچه فالوور های شما کم تر باشد به 12 تا هشتگ نزدیک می شود و هر چه تعداد فالوور بیشتر باشد این تعداد به 8 تا نزدیک تر می شود.

.ابزار های پیدا کردن هشتگ های مناسب

برای پیدا کردن هشتگ های مناسب برای کسب و کار سه راه وجود دارد:

  • استفاده از پیشنهاد های خود اینستاگرام
  • استفاده از سایت های مختلف
  • استفاده از اپلیکیشن های مختلف

1_استفاده از پیشنهاد های خود اینستاگرام

ابتدا وارد اکسپلور اینستاگرام شوید در قسمت سرچ گزینه (tags) رو انتخاب کنید

سپس تمامی هشتگ ها رو درباره ی این موضوع میتوانید مشاهده کنید.

2_استفاده از سایت های مختلف

شما برای انتخاب بهترین هشتگ میتوانید از یک سری سایت ها استفاده کنید که بهترین آنها، سایت متا هشتگ است.

پس از وارد شدن در سایت در باکس موجود هشتگ مورد نیاز خودتون رو سرچ میکنید

لازم به ذکر هست که این سایت فقط تعداد محدودی هشتگ نشان میدهد و برای دیدن هشتگ های بیشتر باید اکانت خودتان رو پریمیوم بکنید.

3_استفاده از اپلیکیشن های مختلف

به غیر از سایت ها یک سری اپلیکیشن هایی نیز وجود دارد که هشتگ ها را به شما نشان میدهد که بهترین آن ها اپلیکیشن hashtags inspector pro است.

.اشتباهات رایج

گذاشتن هشتگ در بایو و استوری اشتباه رایجی است که بیشتر مردم انجام میدهند.

گذاشتن هشتگ در بایو باعث میشود مخاطب هنگام باز کردن صفحه شما وارد آن هشتگ شود و پیج شما رو دیگر پیدا نکند. گذاشتن هشنگ در استوری نیز دیگر مورد اهمیت واقع نمی شود و شما رو به دیگران پیشنهاد نمی دهد.

پس تنها جایی که شما میتوانید از هشتگ استفاده کنید در کپشن پست ها است.

اشتباه رایج دیگر گذاشتن هشتگ تکراریست که باعث می شود که اینستاگرام دیگر شما رو به دیگران نشان ندهد پس با دقت و حوصله هشتگ های مربوط به محتوای خودتون رو آپلود کنید و هشتگ های غیر مرتبط استفاده نکنید.

همه چیز درباره اینستاگرام

هشتگ های عمومی و اختصاصی

برای استفاده از هشتگ باید به نکته هایی توجه داشته باشید.

برای مثال محتوایی که شما آپلود میکنید باید دارای 80% هشتگ های عمومی و 20% هشتگ های اختصاصی باشد.اگر محتوای شما نیاز به 10 هشتگ دارد شما باید 8 هشتگ عمومی و 2 هشتگ اختصاصی استفاده کنید.

هشتگ های عمومی شامل هشتگ های کلی پیج شما می باشد ولی هشتگ های اختصاصی راجب هشتگ های مخصوص پست شما می باشد برای مثال اگر محتوای شما راجب عطر هست #عطر و #ادکلن هشتگ های عمومی و اگر پست شما راجب عطر زنانه است #عطر_زنانه هشتگ اختصاصی شما است.

.حرف آخر

در آخر تیم دیجیتال مارکتینگ وب جامع در این مقاله قصد داشت تا به شما در انتخاب بهترین هشتگ و چگونه استفاده کردن از آن به شما کمک کند برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مدیریت پیج اینستاگرام وب جامع مراجعه نمایید.

سوالات متداول

چرا باید از هشتگ ها استفاده کنیم؟

برای طبقه بندی یا دسترسی به محتواها از هشتگ ها استفاده میکنیم و با اینکار (12.6%) به رشد پیج کمک میکنیم.

هشتگ فارسی استفاد کنیم یا انگلیسی؟

حتما باید از هشتگ فارسی استفاده کنیم زیرا مخاطبین ما فارسی زبان هستند و دنبال دسته بندی فارسی هستند و این باعث کم شدن رشد پیج شما نیز میشود.

تعداد مجاز هشتگ در اینستاگرام چند است؟

تعداد مجاز هشتگ 30 عدد است. اما لازم نیست برای یک پست تمام 30 عدد هشتگ را وراد کنیم بطر میانگین بین 15 الی 20 هشتگ برای هر پست کافیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 7 =