افزونه وردپرس, وردپرس

بهترین افزونه‌های اسلایدر در وردپرس

آیا می‌خواهید که اسلایدر‌های زیبا و کاربردی به سایت خود اضافه کنید و سایت خود را جذاب‌تر کنید؟ با استفاده از اسلایدر ها سایت چشم نواز می‌شود اما گاهی اوقات بعضی از افزونه‌ها امکان دارند که با سرعت پایین و مشکلاتی دیگر شما را نا امید کنند ولی اگر از افزونه‌ی درستی استفاده کنید این مشکلات پیش نمی‌آید. اما انتخاب افزونه‌ی درست برای ایجاد اسلایدر کمی مشکل است چون تعداد بسیار زیادی افزونه برای ساخت اسلایدر در وردپرس وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم 5 افزونه برتر برای ساخت اسلایدر در وردپرس را به شما معرفی کنیم :

  1. افزونه‌ Slider Revolution
  2. افزونه soliloquy
  3. افزونه Smart Slider 3
  4. Master Slider
  5. Meta Slider

اگر با نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌ی(آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس) را مطالعه نمایید.

1- افزونه‌ی ساخت اسلایدر Slider Revolution

Slider Revolution اسلایدر ریوولیشن

افزونه‌ی slider revolution با بیش از 7 میلیون نصب فعال در جهان یکی از بهترین افزونه‌های اسلایدر ساز در وردپرس است که با استفاده از این افزونه می‌توانید اسلایدر های جذاب و ریسپانسیو بسازید این افزونه امکانات زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد که علاوه بر آسان کردن کارها کیفیت سایت را بالاتر می‌برد. ولی باید بدانید که این افزونه پولی بوده و برای استفاده از آن باید خریداری شود ولی اکثر قالب‌های غیر رایگان وردپرس این افزونه را در خود دارند و نیاز به خرید مجدد آن نیست. پس از نصب این افزونه در منوی پیشخوان وردپرس شما گزینه‌ی “slider revolution” اضافه می‌شود که با انتخاب آن وارد این افزونه می‌شوید پس از وارد شدن به این افزونه 4 قسمت اصلی دارد اولین گزینه “New Blank Module” است که براس ساخت اسلایدر صفحه خالی ایجاد می‌کند دومین گزینه “New Module From Template” است که برای ما یک صفحه با قالب مورد نظر ما آماده می‌کند(قالب ها قابل انتخاب و قابل دانلود هستند) . گزینه سوم هم “Manual Import” نام دارد که میتوان با استفاده از این گزینه عکس‌های مورد نظر خود را در این افزونه قرار بدهیم. گزینه چهارم “AddOns” نام دارد که در قسمت می‌توان قالب ها و افزودنی‌های این افزونه را اضافه کرد.

slider revolution محیط

2- افزونه‌ی ساخت اسلایدر Soliloquy

soliloquy افزونه ی وردپرس

افزونه‌ی soliloquy با 70 هزار نصب فعال هم جز بهترین افزونه‌ها در وردپرس قرار دارد. این افزونه برای افراد تازه کار محیط ساده‌ای دارد که استفاده از آن بسیار راحت است و حتی از طریق drag and drop می‌توان اسلایدرهای مورد نظر را به‌ راحتی ساخته و استفاده نمایید این افزونه هم نسخه رایگان و هم نسخه پولی عرضه کرده است ولی نسخه رایگان این افزونه نیز طرفداران زیادی دارد . پس از نصب این افزونه گزینه “soliloquy” در پیشخوان وردپرس شما اضافه می‌شود که اگر آن را باز کنید صفحه‌ای باز می‌شود که نشان‌ می‌دهد که چه تعداد اسلایدر و در چه تاریخی ساخته اید . در زیر منوی “soliloquy” اگر بر روی گزینه “Add New” را انتخاب نمایید وارد بخش ساخت اسلایدر می‌شوید و می‌توانید به راحتی اسلایدر خود را بسازید.

soliloquy محیط افزونه ی وردپرس

3- افزونه‌ی Smart Slider 3


افزونه اسمارت اسلایدر با بیش از 700 هزار نصب فعال خود را در دل کاربران جا کرده است . این افزونه رابط کاربری جالبی دارد به طوری که حتی افراد تازه کار هم به راحتی می‌توانند از این افزونه استفاده کنند البته این افزونه تنظیمات پیشترفته‌ای هم دارا است که نیاز به تجربه بیشتری دارد .در این افزونه تعداد زیادی قالب موجود است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این افزونه هم نسخه رایگان وهم نسخه پولی ارائه داده است که نسخه رایگان نیز می‌تواند نیاز شما را برطرف کند ولی نسخه پولی این افزونه امکانات نسبتاً بیشتری دارد. بعد از نصب این افزونه گزینه‌ی “smart slider” به منوی پیشخوان اضافه می‌شود که بعد از انتخاب آن افزونه اسمارت اسلایدر باز می‌شود اکنون برای ساخت اسلایدر جدید باید گزینه‌ی “NEW PROJECT” را انتخاب نمایید در صفحه‌ی بعد دو قسمت وجود دارد که در اولین قسمت گزینه “Create a New Project” قرار دارد که برای ساخت اسلایدر از صفر استفاده می‌شود و در قسمت گزینه “Start with a Template” قرار دارد که برای ساختن اسلایدر با قالب استفاده می‌شود و در انتهای صفحه گزینه‌ی کوچکی به اسم “Or Import Your Own Files” و برای آپلود کردن فایل های خود استفاده می‌شود.

اسمارت اسلایدر

4-Master Slider

master-slider

افزونه‌ی مستر اسلایدر هم یکی از برترین اسلایدرسازها در وردپرس می‌باشد که بیش از 800 هزار نصب فعال دارد. مستر اسلایدر افزونه‌ای دارای امکانات بسیار زیادی می‌باشد که استفاده از آن راحت می‌باشد ولی پیدا کردن بعضی از قابلیت‌ها برای بار اول شاید کمی دشوار باشد و این افزونه از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند ولی در مجموع افزونه‌ی کاربردی و خوبی است. پس نصب این افزونه در منوی پیشخوان گزینه‌ی “مستر اسلایدر” اضافه می‌شود و پس از انتخاب این گزینه وارد افزونه‌ی مستر اسلایدر خواهیم شد حال برای ساخت اسلاید باید گزینه‌ی “ایجاد اسلایدر جدید” را انتخاب کنید در صفحه باز شده اگر می‌خواهید قالب مورد نظر را انتخاب کنید و اگر نمیخواهید از قالب آماده استفاده کنید گزینه “Create” را انتخاب کنید و اسلاید مورد نیاز خود را بسازید.

maste slider ui مستراسلایدر

5- افزونه‌ی Meta Slider

افزونه‌ meta slider با بیش از 800 هزار نصب فعال جز یکی از برترین افزونه‌های ساخت اسلایدر می‌باشد و استفاده از این افزونه بسیار راحت است و در آپدیت جدید این افزونه می‌توانید عکس‌های حرفه‌ای را از سایت unsplash به‌راحتی جست‌و‌جو کرده و دانلود کنید. پس از نصب این افزونه مانند افزونه‌های بالا گزینه “Meta Slider” در منوی پیشخوان اضافه می‌شود روی آن کلیک نمایید اکنون در این صفحه می‌توانید اسلایدر جدید خود را بسازید . در گزینه “Meta Slider” که در منو پیشخوان قرار دارد سه زیر منو دیگر قرار دارد که اولین گزینه “settings and helps” است و می‌توانید برای تنظیمات این افزونه استفاده نمایید. دومین گزینه “Add-ons” است که برای اضافه کردن افزودنی‌های این افزونه استفاده می‌شود و اخرین گزینه “Gallery” است که با استفاده از آن می‌توانید گالری خود را بسازید و برای ساخت اسلایدر استفاده نمایید.

شما استفاده از کدام افزونه را پیشنهاد می‌دهید؟

افزونه‌ی اول یعنی Slider Revolution

چرا باید برای ساختن فرم از افزونه استفاده کنیم؟

زیرا افزونه های اسلایدر ساز امکانات زیادی دراختیار ما قرار می‌دهند و هم استفاده از آن ها راحت است و در وقت نیز صرفه جویی می‌شود

آیا برای هر نوع اسلایدر باید افزونه مربوط به آن را به صورت جدا دانلود کرد؟

خیر می‌توان از افزونه ای استفاده کرد که می‌توان همه‌ نوع اسلایدر را با آن ساخت

آِیا می‌توان با استفاده از افزونه اسلایدرهای ریسپانسیو ساخت؟

بله بعضی از افزونه ها این قابلیت را دارند

آیا می‌توان هر تعداد اسلایدر به سایت اضافه کرد؟

با اضافه کردن اسلایدر کدهایی به سایت اضافه می‌شود و زمانی که از اسلایدر زیاد استفاده کنید سایت شما سنگین می‌شود. بهتر است به تعداد لازم از اسلایدر استفاده کنید.

حرف اخر

در مجموع که افزونه‌های زیادی برای ساختن اسلایدر وجود دارد ولی نکات مهمی که باید در نظر بگیرید این است که آیا افزونه‌ای که استفاده می‌کنید قابلیت رسپانسیو ساختن اسلایدر را دارد و یا اسلایدرها را به صورت استاندارد می‌سازد؟و…  پس به این نتیجه می‌رسیم که برای ساخت اسلایدر باید از ابزار درست استفاده کرد. و باید به این توجه کنید که نباید از اسلایدر زیاد استفاده کنید چون که کدهای زیادی را به سایت شما اضافه می‌کند و باعث سنگین‌شدن سایت می‌شوند.

ما در این مقاله سعی کردیم که برترین افزونه‌های اسلایدرساز را برای شما معرفی کنیم لطفاٌ تجربه استفاده از این افزونه ها را برای ما بنویسید و یا از افزونه‌های دیگری استفاده میکنید با ما در میان بگذارید . اگر هم به مشکلی برخوردید میتوانید از تیم پشتیبانی سایت وب جامه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =