ووکامرس

نحوه غیرفعال کردن قدرت رمز عبور در فرم تسویه ووکامرس

نحوه غیرفعال کردن قدرت رمز عبور در فرم تسویه ووکامرس

حتماً در سیستم فروشگاه ساز ووکامرس توجه کردید که کاربر در فرم تسویه هنگام انتخاب کلمه عبور، اگر کلمه عبور ضعیفی انتخاب کند امکان عضویت و پرداخت فاکتور خود را ندارد و صفحه خطا به آن نمایش داده می‌شود. امروز قصد داریم نحوه غیرفعال کردن قدرت رمز عبور در فرم تسویه و عضویت ووکامرس را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه شوید.

نحوه غیرفعال کردن قدرت رمز عبور در فرم تسویه ووکامرس

به طور کلی این قابلیت به کاربر کمک می‌کند تا کلمه عبور قوی‌تری انتخاب کند تا در آینده به مشکل برنخورد، اما موضوع اینجاست این حساسیت به قدری بالاست که گاهی کاربر امکان دارد از خرید خود انصراف دهد، به همین دلیل بهتر است تا زمانی که فروشگاه اینترنتی شما به قدری بزرگ شود که کاربر بابت این موضوع سایت شما را ترک نکند این قابلیت را در سایت خود غیرفعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن قدرت کلمه عبور در ووکامرس

نحوه غیرفعال کردن قدرت کلمه عبور در ووکامرس

شما برای اینکار کافیست کد زیر را در فایل Function.php قالب وردپرس خود قرار دهید تا فیلد مربوط به انتخاب رمز عبور از این قسمت حذف گردد که برای اینکار می‌توانید از یکی از دو روش افزودن کد دلخواه به فانکشن وردپرس توسط افزونه شخصی Site-Specific یا آموزش قرار دادن کد دلخواه در Function.php وردپرس اقدام کنید.

/**
 * Remove password strength check.
 */
function webjame_remove_password_strength() {
  wp_dequeue_script( 'wc-password-strength-meter' );
}
add_action( 'wp_print_scripts', 'webjame_remove_password_strength', 10 );

نحوه تغییر میزان دشواری کلمه عبور در ووکامرس

گاهی شما قصد دارید فقط میزان حساسیت را کاهش دهید و کاربر با کلمه عبور ضعیف هم بتواند عضو سایت شما شود. برای اینکار شما کافیست کد زیر را به فایل Funciton.php قالب خود اضافه کنید.

/*
* Reduce the strength requirement for woocommerce registration password.
* Strength Settings:
* 0 = Nothing = Anything
* 1 = Weak
* 2 = Medium
* 3 = Strong (default)
*/

add_filter( 'woocommerce_min_password_strength', 'webjame_woocommerce_password_filter', 10 );
function webjame_woocommerce_password_filter() {
return 2; } //2 represent medium strength password

توجه داشته باشید که شما برای این کد از اعداد 0 – 1 – 2 – 3 می‌توانید استفاده کنید که انتخاب عدد “0” یعنی هر کلمه عبوری حتی 3 حرفی را به کاربر امکان ثبت می‌دهد. به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود از عدد 0 استفاده کنید، چرا که امکان دارد اسپمرها به سایت شما هجوم بیاورند. جهت مبارزه با اسپمرها بهتر است مقاله 11 ابزار و نکته برای مبارزه با نظرات اسپم در وردپرس را مطالعه کنید.

حرف آخر

همیشه در فروشگاه‌های اینترنتی باید تلاش کنید تا فرایند خرید را ساده کنید تا کاربر به راحتی بتواند خرید خود را نهایی کند، سعی کنید فرم تسویه حساب خود را بررسی کنید و مواردی که فکر می‌کنید اضافه هستند حذف کنید. یکی از این موارد قدرت کلمه عبور است که معمولاً باعث سردرگمی کاربران می‌شود.

2 thoughts on “نحوه غیرفعال کردن قدرت رمز عبور در فرم تسویه ووکامرس

 1. کاظم گفت:

  سلام و درود .ابتدا تشکر بابت محتوای مفیدتون.و اینکه من این کد رو اضافه کردم و فقط روی ورودی که از پنل کاربری میخوایم ثبت نام کنیماعمال شد. چون من تنظیم کردم مشتری حین خرید هم بتونه ثبت نام کنه ولی تو صفحه پرداخت اعمال نمیشه . یک راه حلی لطفا بدید ممنونتونم.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   این رو فرم تسویه انجام میده این تغییرات رو ، احتمالاً بخشی رو فراموش کردید یا کد رو به درستی قرار ندادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =