وردپرس

اضافه کردن نظرات در صفحات دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

اضافه کردن نظرات در بخش دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

اضافه کردن فرم نظرات در صفحات دسته بندی ها و برچسب های وردپرس یکی از سوالاتی بود که از ما پرسیده شده بود. این مورد را ما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم، چرا که این بخش‌ها آرشیوی بوده و نیاز به نظرات ندارند، اما اگر در شرایط خاصی نیاز دارید که این قابلیت به وردپرس شما اضافه شود، می‌توانید ازاین آموزش استفاده کنید.

اضافه کردن نظرات در بخش دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

نظرات همیشه یکی از بخش‌های مهم در سایت‌ها بوده که کاربران می‌توانند نظرات خود را درباره محتوا صفحات بیان کنند. این روزها کاربران نیاز دارند که با یکدیگر تعامل داشته باشند و این تعامل کاربران باعث افزایش نرخ مشارکت در صفحات و افزایش ترافیک سایت شما می‌شود. از طرفی گوگل علاقه خاصی به صفحاتی که نظرات بیشتری دارند، دارد و معمولاً این صفحات رتبه‌های بهتری کسب می‌کنند. چرا که به موضوع مورد نظر کاربران بهتر پرداخته که باعث افزایش نرخ تعامل شده است.

بخش نظرات در وردپرس در بخش برگه‌ها و نوشته‌ها و محصولات شما به طور پیشفرض فعال است و شما می‌توانید نظارت کامل روی این بخش داشته باشید. باتوجه به معمول نبودن این امکان هیچ کدام از افزونه وردپرس این قابلیت را پشتیبانی نمی‌کنند و شما برای فعال کردن این بخش یا باید با طراح وردپرس خود در ارتباط باشید یا از آموزش Webjame.Com برای اینکار استفاده کنید.

گاهی وقت‌ها برخی از سایت‌های وردپرسی نیاز دارند که بخش نظرات را در صفحات آرشیو مثل دسته بندی و برچسب نیز فعال کنند که برای اینکار کافیست کد زیر را به فایل archive.php قالب وردپرس خود اضافه کنید.

<?php 
$withcomments = "1";
comments_template(); // Get wp-comments.php template ?>

توجه داشته باشید که کد زیر را شما باید در جای درست که معمولاً قبل از کد زیر قرار دهید:

<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>

اگر کاربر مبتدی هستید بهتر است برای اینکار از پشتیبان وردپرس خود بخواهید تا انجام دهد، چرا که امکان بروز مشکل در سایت شما زیاد است.

ما به هیچ عنوان فعال کردن نظرات در برگه های دسته بندی و برچسب ها به شما پیشنهاد نمی‌کنیم و احتمالاً تاثیر مثبتی هم روی سایت شما ندارد، اما اگر واقعاً قصد دارید که این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید، راهکار آن در اختیار شما است 🙂

3 thoughts on “اضافه کردن نظرات در صفحات دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

 1. حسین گفت:

  سلام من دقیقا این کار رو انجام دادم ولی نشد

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   اون دیگه مربوط به قالب هستش که پشتیبانی نمیکند

  2. سعید سلطانی گفت:

   سلام، واقعا ممنونم تونستم به دسته بندی های سایت اضافه کنم، ممنون از آموزش های وردپرس بسیار خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پانزده =