افزونه وردپرس

10 افزونه بکاپ گیری رایگان یا تهیه نسخه پشتیبان وردپرس

11 افزونه رایگان بکاپ گیری یا تهیه نسخه پشتیبان وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گیری در وردپرس همیشه یک چالش بوده، باتوجه به توسعه روزانه وب‌سایت‌ها و لزوم بکاپ گیری منظم سایت برای اینکه اگر سایت شما دچار مشکل شد، هک شد و یا به هردلیلی فایل‌های شما از بین رفت بتوانید سایت خود را به حالت قبل بازگردانید.

امروز ما قصد داریم بهترین افزونه رایگان بکاپ گیری در وردپرس را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی برای وب سایت وردپرسی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با ما همراه شوید.

11 افزونه رایگان بکاپ گیری یا تهیه نسخه پشتیبان وردپرس

ویژگی‌های افزونه بکاپ گیری وردپرس

قبل از اینکه به معرفی افزونه‌های پشتیبان گیری وردپرس بپردازیم بهتر است درباره ویژگی‌هایی که باید این افزونه‌ها داشته باشند آشنا شویم.

  • راحتی در استفاده، شما برای تهیه نسخه پشتیبان نباید کار زیادی انجام دهید و معمولاً باید با چند کلیک فرایند بکاپ گیری روی وردپرس شما آغاز شود.
  • امکان تهیه بکاپ از کل وردپرس شما، برخی از افزونه وردپرس فقط از دیتابیس نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند. شما باید افزونه‌ای را انتخاب کنید که توانایی تهیه بکاپ از کل اطلاعات سایت شما را داشته باشد.

البته به طور معمول شرکت‌های ارائه دهنده هاست وردپرس به صورت مداوم نسخه پشتیبان با توجه تعهد خود از سایت شما تهیه می‌کنند اما به طور کلی بهتر است شما نیز خودتان نسخه پشتیبان از سایت تهیه کنید.

افزونه‌های رایگان تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

در ادامه با پرطرفدارترین افزونه تهیه بکاپ از وردپرس آشنا می‌شوید، این افزونه‌ها باتوجه به تعداد دانلود و امتیاز آنها تهیه شده و قصد داریم به شما آنها را معرفی کنیم. این افزونه‌ها تماماً در مخزن وردپرس موجود هستند و می‌توانید به طور رایگان آنها را دانلود و نصب کنید. برای آشنایی با نصب افزونه وردپرس مقاله آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

1. افزونه پشتیبان گیری UpdraftPlus Backup and Restoration

افزونه پشتیبان گیری UpdraftPlus Backup and Restoration

افزونه UpdraftPlus Backup and Restoration را به عنوان بهترین افزونه برای تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس می‌توان معرفی کرد. این افزونه دارای دو نسخه رایگان و غیررایگان است. البته نسخه رایگان این افزونه بیشتر امکاناتی که مورد نیاز شما است را ارائه می‌دهد و با نصب بالای دو میلیون و امتیاز 4.8 می‌توان به اعتماد کاربران به آن پیبرد.

افزونه بکاپگیری UpdraftPlus Backup and Restoration به شما کمک می‌کند تا نسخه پشتیبان خود را به راحتی به Dropbox, Google Drive, Amazon S3, UpdraftVault, Rackspace Cloud, DreamObjects, Openstack Swift انتقال دهید. همچنین می‌توانید از FTP برای انتقال بکاپ خود به هاست دیگری استفاده کنید.

شما با خیال راحت می‌توانید با استفاده از این افزونه هر زمان که بخواهید نسخه پشتیبان تهیه کرده، این افزونه را هم‌اکنون می‌توانید به طور کاملاً رایگان از مخزن وردپرس دریافت کنید.

2. افزونه تهیه نسخه پشتیبان Duplicator

افزونه تهیه نسخه پشتیبان Duplicator

افزونه Duplicator یکی از پرطرفدارترین و قدرتمندترین افزونه تهیه پشتیبان و کلون از وردپرس است که با +1 میلیون نصب فعال و امتیاز 4.9 یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ها برای تهیه بکاپ و جابه‌جایی اطلاعات سایت است.

این افزونه به شما کمک می‌کند تا بدون خرابی از کل فایل‌های سایت خود بکاپ تهیه کنید و اگر قصد دارید هاست سایت خود را جا به جا کنید با یک انتقال دهنده حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا اینکار را به راحتی انجام دهید. این افزونه فوق‌العاده را می‌توانید از مخزن وردپرس به رایگان دانلود و نصب کنید.

3. افزونه پشتیبان گیری BackUpWordPress

افزونه پشتیبان گیری BackUpWordPress

افزونه BackUpWordPress یکی از کاربردی‌ترین افزونه‌ها وردپرس برای تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ است که با نصب فعال +200هزار توانسته جایگاه خوبی را کسب کند. اما توجه داشته باشید که تیم برنامه‌نویسی این افزونه زمان زیادی است که این افزونه را توسعه نداده‌اند.

این افزونه برای اجرا نیاز به نسخه بالاتر از PHP 5.3 است و کار کردن با آن بسیار ساده است. اما فایل‌های پشتیبان تهیه شده را به سرویس‌هایی مثل گوگل درایو یا دراپ‌باکس ارسال نمی‌کند. شما به راحتی می‌توانید دوره زمانی برای تهیه نسخه پشتیبان برای افزونه مشخص کنید تا در دوره زمانی مشخص برای شما بکاپ تهیه کند. این افزونه فوق‌العاده را هم‌اکنون می‌توانید از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمائید.

4. افزونه بکاپ‌گیری وردپرس BackWPup

افزونه بکاپ‌گیری وردپرس BackWPup

افزونه BackWPup به شما قابلیت تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس را می‌دهد. درحال حاضر تعداد نصب فعال این افزونه 600هزار بوده و امتیاز 4.4 را دریافت کرده است. این افزونه در نسخه رایگان خود به شما امکان انتقال بکاپ تهیه شده به DropBox, S3 و انتقال فایل‌ها از طریق FTP را می‌دهد. این افزونه بکاپ گیری را هم‌اکنون می‌توانید از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید.

5. افزونه پشتیبان گیری BlogVault Backups

افزونه پشتیبان گیری BlogVault Backups

افزونه BlogVault یکی دیگر از افزونه‌های رایگان برای تهیه نسخه پشتیبان و بکاپ از سایت است که تمامی نسخه‌های پشتیبان گیری شده سایت شما را در فضای سرورهای خود نگهداری می‌کند. افزونه از ساختار ساده‌ای برخوردار است و کار کردن با آن پیچیده نیست و هنگام تهیه نسخه پشتیبان فشار زیادی روی سرور هاست وردپرس شما نخواهد آمد.

این افزونه با 60 هزار نصب فعال و کسب امتیاز 4.1 یکی از پرطرفدارترین افزونه‌ها جهت بکاپ‌گیری از وردپرس است. این افزونه رایگان را هم‌اکنون می‌توانید از مخزن وردپرس دریافت کنید.

6. افزونه بکاپ‌گیری از دیتابیس WP Database Backup

افزونه بکاپ‌گیری از دیتابیس وردپرس با افزونه WP Database Backup

اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان فقط از دیتابیس وردپرس خود هستید بهترین گزینه افزونه WP Database Backup است. این افزونه فقط از دیتابیس شما با چند کلیک نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و توانسته با نصب فعال 70هزار و کسب امتیاز 4.6 جایگاه خوبی را در لیست افزونه‌های برتر بکاپ‌گیری کسب کند. همچنین این افزونه به شما امکان انتقال فایل‌های پشتیبان گیری شده به Dropbox, FTP, Google Drive, Amazon S3 و همچنین ارسال به ایمیل را می‌دهد. این افزونه رایگان را هم‌اکنون می‌توانید از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمائید.

7. افزونه پشتیبان گیری XCloner

افزونه پشتیبان گیری XCloner

افزونه XCloner به شما کمک می‌کند تا به راحتی نه تنها در وردپرس بلکه در جوملا نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. ( خائن ! )

البته کمی کارکردن با این افزونه نیاز به تنظیمات دارد اما قابلیت‌های خوبی به عنوان یک افزونه رایگان را دارا است و شما فایل‌های پشتیبان خود را می‌توانید به FTP, SFTP, DropBox, Amazon S3, Google Drive, WebDAV, Backblaze, Azure انتقال دهید. این افزونه درحال حاضر 40 هزار نصب فعال دارد و امتیاز 4.2 را کسب کرده است و شما می‌توانید به رایگان آنرا از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمائید.

8. افزونه پشتیبان گیری وردپرس WPBackItUp Backup and Restore

افزونه پشتیبان گیری وردپرس WPBackItUp Backup and Restore

افزونه WPBackItUp Backup and Restore از سال 2012 درحال فعالیت است و به شما اجازه می‌دهد تا یک نسخه کامل از سایت خود تهیه کنید. این افزونه نسخه پشتیبان تهیه شده را در هاست شما نگهداری می‌کند و از طریق داشبورد وردپرس می‌توانید بکاپ‌های تهیه شده را مدیریت کنید.

این افزونه دارای 10 هزار نصب فعال بوده و امتیاز 4.6 را از کاربران دریافت کرده و شما می‌توانید به رایگان این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمائید.

9. افزونه بکاپ‌گیری Keep Backup Daily

افزونه بکاپ‌گیری Keep Backup Daily

افزونه Keep Backup Daily توسط یکی از برنامه‌نویسان وردپرس تهیه شده و به شما امکان تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس با تنظیم زمان بکاپ‌گیری را می‌دهد. این افزونه تنظیمات زیادی ندارد و به راحتی قابل پیکربندی است. تا به حال این افزونه توانسته هزار نصب فعال و امتیاز 4.5 را کسب کند که شما می‌توانید آنرا به رایگان از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمائید.

10. افزونه پشتیبان گیری وردپرس Backup by Supsystic

افزونه پشتیبان گیری وردپرس Backup by Supsystic

افزونه Backup by Supsystic به شما کمک می‌کند تا به راحتی نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید و آنرا از طریق FTP انتقال دهید، همچنین این افزونه از DropBox, Google Drive, OneDrive پشتیبانی می‌کند و اگر از وردپرس شبکه‌ای استفاده می‌کنید به راحتی اجازه بکاپ‌گیری از کل سایت‌ها را به شما می‌دهد. این افزونه درحال حاضر دارای هزار نصب فعال و امتیاز 4.1 است و قابل دانلود از مخزن وردپرس است.

سوالات متداول

قطعاً بعد از معرفی این افزونه‌های پشتیبان گیری سوالاتی برای شما بوجود خواهد آمد که ما سعی کرده‌ایم به برخی از آنها در ادامه پاسخ دهیم :

آیا تهیه نسخه پشتیبان برای وردپرس ضروری است ؟

بله، سایت شما همیشه درحال بروزرسانی و تغییر است و هر لحظه امکان دارد خطایی باعث از بین رفتن تمام اطلاعات سایت شما شود. اگر نسخه پشتیبان تهیه نکنید امکان دارد کل اطلاعات سایت شما از بین برود و قابل بازگردانی نباشد.

تفاوت افزونه رایگان بکاپ‌گیری با نسخه‌های غیر رایگان چیست ؟

افزونه‌های غیررایگان معمولاً امکانات بیشتری مثل برنامه‌ریزی دوره بکاپ، تهیه نسخه پشتیبان سریع‌تر و… را در اختیار شما می‌گذارند اما پیدا کردن تمام امکانات مورد نیاز شما در یک افزونه رایگان شاید ساخت باشد. به همین خاطر اگر امکان پرداخت هزینه برای افزونه پشتیبان گیری را دارید پیشنهاد ما به شما افزونه‌های غیررایگان است.

هاست وردپرس من به طور مداوم بکاپ تهیه می‌کند، آیا نیاز است خودم این کار را جدا انجام دهم؟

بله، درست است که هاست وردپرس معمولاً به طور مداوم اینکار را انجام می‌دهند اما فرایند بازگردانی بکاپ گاهی زمانبر خواهد بود و گاهی بازگردانی نسخه پشتیبانی که شرکت هاستینگ تهیه کرده با شکست روبرو می‌شود، به همین خاطر برای اطمینان خاطر باید خود شما اینکار را به طور مداوم انجام دهید.

بهترین زمان برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت چه زمانی است ؟

از آنجایی که معمولاً تهیه نسخه بکاپ از سایت منابع شما را درگیر می‌کند، بهتر است ترافیک سایت خود را بررسی کنید و در زمان کم ترافیک خود اقدام به تهیه نسخه پشتیبان کنید.

دوره زمانی برای تهیه بکاپ به چه صورت است ؟

بهترین دوره زمانی برای تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس به صورت هفتگی است، البته می‌توانید از بانک اطلاعاتی خود به صورت روزانه بکاپ تهیه کنید. اما ما توصیه می‌کنیم قبل از هرتغییر یا بروزرسانی یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید.

حرف آخر

یکی از مهم‌ترین عوامل برای تهیه نسخه پشتیبان بحث امنیت وردپرس است، چرا که هراتفاقی برای سرور سایت شما بیافتد بهتر است شما یک نسخه از تمام اطلاعات خود داشته باشید. یکی از خدمات پشتیبانی وردپرس وب‌جامه تهیه و تنظیم پشتیبان گیری سایت شما است که می‌توانید از این خدمت ما استفاده کنید.

اگر برای تهیه نسخه پشتیبان وردپرس خود سوال یا مشکلی داشتید حتماً در بخش نظرات از ما بپرسید و این صفحه را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =