حل خطا اسکیما محصولات ( Product Schema ) ووکامرس

شما هم وقتی درحال بررسی اسکیماهای سایت خود از ابزار Structured Data Testing Tool هستید یا در گوگل کنسول خود با خطاهای مختلف برای اسکیما محصولات ( Prodcut Schema ) مواجه می‌شوید ؟ نگران نباشید ما قصد داریم در این سری از آموزش وردپرس و ووکامرس نحوه رفع این خطاها را آموزش دهیم.

حل مشکل اسکیما محصولات ( Product Schema ) در ووکامرس

همانطور که می‌دانید اسکیما ( Schema ) به ما کمک می‌کنند تا موضوع و محتویات صفحات خود را به زبانی ساده و قابل فهم به موتورهای جستجوگر مثل گوگل ارائه کنیم. فرض کنید شما قصد آموزش دستور پخت غذاهای مختلف را در سایت خود دارید. به طور کلی اگر از اسکیماها استفده نکنید، گوگل متوجه این موضوع که شما دستور پخت به کاربر ارائه می‌دهید نمی‌شود و آنرا مانند محتوای معمولی به کاربران نمایش می‌دهد، اما اگر از اسکیما دستورپخت یا همان Recipe Schema استفاده کنید، نمایش نتایج سایت شما در گوگل متفاوت خواهد بود و به شکل زیر به کاربران نمایش داده می‌شود.

نمونه اسکیما دستور پخت در گوگل

باید توجه داشته باشید که اسکیماها به طور مستقیم روی نتایج جستجو شما تاثیری ندارند، اما باتوجه به اینکه استفاده از آنها باعث درک بهتر موتورهای جستجو از محتوا سایت شما و نمایش متفاوت سایت شما در نتایج می‌شود که در نتیجه باعث افزایش نرخ کلیک یا همان CTR سایت شما می‌شود. میانگین نرخ کلیک ( CTR ) یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی کلمات است و اگر سایت شما در کلمه خاصی نمایش بالایی داشته باشد اما CTR کمی احتمالاً رتبه فعلی خود را از دست می‌دهد و این موضوع سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اسکیما محصولات چیست ؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم اسکیما باعث شناسایی بهتر محتوای سایت شما توسط موتورهای جستجو می‌شود، در سال 2011 بود که وب‌سایت Schema.org، یک همکاری تجاری را با موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و یاهو شروع کرد و وظیفۀ یکپارچه‌سازی ساختار داده‌های موجود در سطح اینترنت را بر عهده گرفت. در واقع schema.org دایره‌المعارفی از آیتم‌های نشانه‌گذاری است و زبانی استاندارد و قابل فهم را برای موتورهای جستجو ارائه داده است. موتورهای جستجو بر اساس آیتم‌های تعریف شده در این سایت داده‌ها را طبقه‌بندی کرده، ساختار آن‌ها را بررسی می‌کنند و از آن‌ها برای رتبه‌بندی سایت‌ها استفاده می‌کنند.

یکی از این آیتم‌های تعریف شده محصولات است که شما با استفاده از آن می‌توانید محصولات خود را بهتر به گوگل معرفی کنید تا بتوانید به کاربران اطلاعات دقیق‌تری مثل قیمت و مشخصات محصول خود را ارائه کنید تا کاربران به دید بهتری وارد سایت شما بشوند.

اگر شما از اسکیما محصولات یا Product Schema استفاده کنید، احتمالاً نمایش محصولات شما در گوگل به شکل زیر خواهد شد :

نحوه نمایش اسکیما محصولات در گوگل

توجه داشته باشید استفاده از این اسکیماها تضمینی بر نمایش 100% آن نیست و در بیشتر مواقع گوگل باید سایت شما را شایسته نمایش آن بداند.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

ووکامرس سیستم راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توسط وردپرس است که به شما کمک می‌کند تا با این افزونه وردپرس به راحتی محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنید.

نکته جالب اینجاست که ووکامرس به طور اتوماتیک اسکیما محصولات ( Product Schema ) را تولید می‌کند، اما اگر شما از ابزار Google Structured Data Testing Tool صفحات محصولات خود را مورد بررسی قرار دهید احتمالا چندین خطا خواهید داشت.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

این خطاها معمولا مربوط به SKU, aggregateRating, brand, review است که قصد داریم نحوه رفع این خطاها را به شما آموزش دهیم.

خطاها مربوط به Review و aggregateRating :

این دو خطا مربوط به نقد و بررسی می‌باشند که نشان دهنده امتیازی است که کاربران به محصول شما می‌دهند، شما با فعال کردن بخش نقد و بررسی در ووکامرس و اجازه برای امتیاز دادن کاربران می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

برای فعال کردن این بخش کافیست از منوی مدیریت وردپرس به بخش ووکامرس » پیکربندی » محصولات مراجعه کنید و گزینه‌های مربوط به امتیاز و نقد و بررسی را فعال کنید.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

بعد از آن روی ذخیره تغییرات کلیک می‌کنید، بعد از ارسال اولین امتیاز به محصول شما توسط کاربران این خطا از اسکیما محصولات ووکامرس شما حذف می‌گردد.

حل مشکل SKU, mpn و Brand

بیشتر سایت‌های ووکامرس این مشکل را دارند و نحوه رفع آن به سادگی امکان پذیر است، شما باید برند محصول و شناسه محصول خود را مشخص کنید تا این مشکل رفع شود و بعد از قرار دادن این موارد کافیست از کدی که در ادامه قرار می‌دهیم استفاده کنید.

ابتدا از منوی وردپرس به بخش محصولات » ویژگی‌ها مراجعه کنید و ویژگی جدیدی با نام برند و نامک Brand ایجاد کنید.

بعد از آن با استفاده از آموزش قرار دادن کد دلخواه در Function.php وردپرس کد زیر را به Function.php سایت خود اضافه کنید.

/*
 * Rich Snippet Data
 * Add missing data not handled by WooCommerce yet - Webjame.Com
 */
function custom_woocommerce_structured_data_product ($data) {
	global $product;
	
	$data['brand'] = $product->get_attribute('brand') ?? null;
	$data['mpn'] = $product->get_sku() ?? null;
	
	return $data;
}
add_filter( 'woocommerce_structured_data_product', 'custom_woocommerce_structured_data_product' );

بعد از آن هنگام وارد کردن محصولات باید از قسمت ویژگی‌ها نام برند محصول را وارد کنید و از بخش انبار “شناسه محصول” را با یک عدد دلخواه پرکنید.

حل مشکل SKU, mpn و Brand ووکامرس

محصول خود را ذخیره کنید و وقتی که تست جدید بگیرید متوجه خواهید شد که محصولات شما بدون خطا همانند تصویر زیر بدون خطا نمایش داده خواهند شد.

رفع خطا اسکیما ووکامرس وردپرس

سوالات متداول

قطعاً بعد از آموزش رفع خطا اسکیما محصولات ووکامرس سوالاتی برای شما پیش خواهد آمد که ما در ادامه به برخی از آنها پاسخ خواهیم داد :

چرا خطا مربوط به SKU و Brand بوجود می‌آید ؟

این اطلاعات چون باید به صورت دستی وارد شود به همین خاطر معمولاً ووکامرس قابلیت تشخیص برند محصولات را ندارد و گزینه‌ای هم برای این موضوع تا به امروز پیش‌بینی نشده است، به همین خاطر شما باید با توجه به آموزش بالا این موارد را به ووکامرس خود ارسال کنید تا هنگام تولید کد از آنها استفاده کند.

آیا وجود خطا در اسکیما محصولات ووکامرس مشکل ساز است ؟

خیر، گوگل این موارد را به شما پیشنهاد می‌دهد تا بتواند نتایج بهتری به کاربر ارائه دهد و اگر شما این خطاها را داشته باشید، شانس کمتری برای نمایش حالت محصولات در گوگل دارید، اما همانطور که گفته شد تاثیری روی ایندکس شدن و جایگاه شما ندارد.

آیا استفاده از اسکیما محصولات اجباری است ؟

خیر، اسکیما به شما کمک می‌کنند تا محصولات خود را بهتر معرفی کنید و این یکی از ویژگی‌های بسیار مناسب است که به افزایش CTR سایت ما کمک می‌کند.

آیا استفاده از اسکیما محصولات ( Product Schema ) تاثیری روی رتبه سایت ما دارد ؟

خیر، استفاده از اسکیماها باتوجه به تغییر که در نوع نمایش سایت شما در نتایج دارد باعث افزایش CTR می‌شود که در بلند مدت این فاکتور به شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری در نتایج کسب کنید.

بخش Product گوگل سرچ کنسول خطا نمایش می‌دهد، چطور رفع کنم ؟

تمام خطاهایی که Google Search Console نمایش می‌دهد مربوط به مواردی است که ما در بالا ذکر کرده‌ایم و شما با رفع آنها این خطاها از این قسمت نیز حذف می‌گردند.

سخن آخر

استفاده از اسکیما همواره پیشنهاد می‌شود، چرا که باعث ارتباط شما با گوگل خواهد شد و حتی اگر شما نوع نمایش مثلا FAQ Schema یا اسکیما محصولات را بدست نیاورید باز شانس این را خواهید داشت که به گوگل موضوع و محتوا سایت خود را به خوبی معرفی کنید و به فهم موتورهای جستجو درباره سایت خود کمک کنید.

اگر شما با خطایی روبرو شدید که در مقاله بالا معرفی نشده است، حتماً در بخش نظرات برای ما بنویسید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

52 نظرات
 1. عاطفه می گوید

  سلام
  ببخشید من از ویژگی ها تو نام و نامک دقیقا Brand وارد کردم درست انجام دادم یا باید اسم برند خودمون بنویسیم؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   دقیقا Brand رو وارد کنید، بعد از آن به محصول خود مراجعه کنید و از بخش ویژگی‌ها برند رو به محصولات خودتون اضافه کنید و اونجا نام برند محصول رو وارد کنید.

 2. مریم حیدری می گوید

  سلام،
  خطاها مربوط به Review و aggregateRating : این بخش رو انجام دادیم ولی باز خطا هست، کما اینکه قبلا این دو فیلد تیک خورده بودند.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   به این دلیل هستش که هنوز کسی به اون محصول شما رای نداده، بعد از ارسال اولین رای اون رفع میشه

   1. مجید می گوید

    سلام من همین خطا را داریم که بعد از برطرف کردن طبق آموزش شما و رای دادن توسط ای پی های مختلف بازم متاسفانه همین خطا را دارم و هیچ جوره پاک نمیشه ؟

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     دروود
     یه لطفی کنید وب سایتتون رو ارسال کنید برای شماره واتس اپ 09120359354 ارسال کنید این مورد رو تا بررسی کنم.

 3. محمدعلی می گوید

  سلام . ممنون از محتوای خوبتون . من انجام دادم و مشکلات کامل حل شدند.
  فقط یه سوال دیگه . شما می دانید که چطور میشه مشکل مربوط به Submitted URL marked ‘noindex’ را برای صفحات checkout , cart در وردپرس حل کرد؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   این موضوع اگر تو گوگل کنسول نمایش می ده چیز مهمی نیست، اما برای احتیاط اون صفحات را ویرایش کنید و از بخش تنظیمات پیشرفته Yoast Seo روی بله قرار دهید. اگر نمی خواهید ایندکس شوند روی خیر قرار دهید.

 4. علی ایمانی می گوید

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار، باور کنید بخاطر این مقاله مفید و مختصر شما بیشتر از 100 تا وبسایت رو که در زمینه اسکیما مطلب نوشته بودن رو مطالعه کردم ولی هیچ کدوم به این کوتاهی و مفیدی مطلب رو نگفته بودن و همواره پیگیر این هشدار گوگل وبمستر بودم تا اینکه سایت شما رو اتفاقی مطالعه کردم خدا پدرتون رو بیامرزه دستتون درد نکنه.
  ببخشید یه سوال هم داشتم من تو سایت چندتا محصول دارم که گوگل تو نتایج جستجو فقط یکی از محصولاتم رو نمایش میده و تو سرچ کنسول بخش محصولات هم همشون رو با هشدار معتبر دونسته نمیدونم چیکار کنم در ضمن در gtmatrix هم تایم لود سایتم 3.4 ثانیه هستش و تو سرچ کنسول بخش سرعت همه صفحات محصولاتم رو اهسته دونسته. بیزحمت راهنماییم کنید خیلی طولانی شد ببخشید .باتشکر.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   خیلی خوشحال هستم که این مقاله تونسته کمکتون کنه، ما سعی کردیم مشکلات اصلی وبمستران را شناسایی و رفع کنیم و این نظر شما برای ما واقعاً انگیزه بیشتری برای ادامه میدهد.
   درباره اون صفحات شما، باید گوگل کنسولتون بررسی بشه، ببینیم دلیلش چیه که چرا ایندکس نمیکنه. اما چک کنید اشتباها محصول رو no-index نکرده باشید از تنظیمات Yoast Seo
   درباره این گوگل کنسول سایت شما را کند دونسته، گوگل سایت ها را زیر 3 ثانیه سریع میدونه سایت شما باید بررسی بشه ببینیم امکان بهینه سازی بیشتر وجود دارد یا خیر
   برای این منظور لطفاً با ما در صفحه افزایش سرعت وردپرس ارتباط بگیرید.

 5. امین ایرانی می گوید

  سلام.وقت بخیر
  از افزونه اسکیما پرو استفاده می کنم ایا با این وجود باید باید کد را جای گزاری کنم؟
  کد را جای گزاری کردم و ویژگی به ام برند و نامک brand ایجاد کردم. خطای sku از بین رفت اما خطای برند هنوز مانده است.از قسمت پروداکت افزونه اسکیما قسمت نام برند، همان نام را ایجادکردم یکبار هم از ویژگی های دیگر قبلی ساخته شده نیز استفاده کردم، از نام جدیدی نیز برای برند استفاده کردم،اما مشکل خطای برند حل نشد. متن خطای برند به این صورت است :
  The brand field is recommended. Please provide a value if available.
  لطفا راهنمایی فرمایید

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   آیا برند جدیدی داخل این ویژگی ایجاد کردید ؟ باید نام برند رو اضافه کنید مثلاً سامسونگ

 6. امین ایرانی می گوید

  نه ایحاد نکردم.
  توضیحاتی که ممکن است به جواب برسم :
  “برای همین محصول وقتی https://search.google.com/structured-data/testing-tool را تست می کنیم در پروداکت 4 ایتم وجود دارد که هر چهار تا پروداکت هستند.این وارنینگ در پروداکت چهارمی هست.
  از افزونه چند زبانه نیز استفاده می کنم.
  در وارد کردن محصولات قسمت ویژگی وقتی برند را انتخاب و ذخیره می کنم.بعد از بروز رسانی گزینه از برند به سفارشی سازی ویژگی های محصول تغییر می کند.”
  عذر می خوام که طولانی شد.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   ببخشید متوجه نشدم، مورد شما طوری هستش که باید دیده بشه تا مشکلش برطرف بشه، لطفاً با بخش پشتیبانی وب جامه در ارتباط باشید.
   اما شما باید به ویژگی برند، برندهای محصول رو هم اضافه کنید تا این مشکل رفع بشه.

   1. امین ایرانی می گوید

    بله.حل شد”.با ایجاد برند جدید به ویژگی برند و سپس تنظیم افزونه اسکیما با ان.و انتخاب برند جدید در قسمت ویژگی محصول و قسمتی که در پایین همون صفحه برای نام برند توسط افزونه اسکیما ایجاد شده بود.” اشکالم این بود که در قسمت ویژگی محصول فقط برند رو می نوشتم نه برندهای محصول رو.
    تشکر راهنمایی هاتون خیلی کم نظیر هست جای دیگه توضیح خوب پیدا نکردم.موفق باشید.

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     دروود
     خوشحالم که مشکل بلاخره حل شد
     ممنون از لطف شما

 7. نیما می گوید

  سلام وقت بخیر ممنونم از توضیحات کامل و جامع ، من در ابتدا 5تا ارور تو محصولم داشتم کار های که گفته شد رو انجام دادم 3 تا از ارور ها حذف شد الان 2تا ارور دیگه مونده یکی no global identifier provided و دیگری Missing field priceValidUntil ، لطفا راهنمایی کنید این دو تا ارور رو چطور برطرف کنم ، با تشکر و سپاس

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   یه لطفی بفرمائید با بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید برای این مورد تا بررسی دقیق تر بشه چون اصولاً اینها مواردی نیستند که ارور بدند و باید بررسی دقیق تر بشه.
   با تشکر

 8. محمد علی فکری می گوید

  سلام . می بخشید یه سوال یه کم غیر مرتبت داشتم ازتون . شما می دانید که چطور می توان امکان نظر گذاشتن در صفحات category (برچسب) را فعال کرد ؟ من یکی از صفحات سایتم که برام خیلی مهمه به ادرس : /category/ept-test/ که در ان تمام نمونه سوالات ازمون EPT را به تفکیک قرار می دهم، امکان نظر دادن ندارد. می خواستم ببینم که راهکاری وجود دارد ؟ مثل نصب افزونه یا … ؟
  ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   آموزش اضافه کردن نظرات را در بخش برچسب ها و نظرات آماده کردیم که می‌توانید مطالعه کنید.
   اضافه کردن نظرات در صفحات دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

 9. محمد علی فکری می گوید

  می بخشید یک سوال . چگونه می توان برای یک نوشته در وردپرس برگه ی مادر تعیین کرد . مثلا برای نوشته ی جزوه گرامر کنکور، برگه ی کنکور مادرش باشد که url ان به صورت رو به رو شود : site.com/konkur/grammar-konkur یعنی بدین صورت نوشته شود.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   این آموزش رو مطالعه کنید نحوه ساخت پیوند یکتا دلخواه هستش :
   نحوه ایجاد لینک و پیونده یکتا کاملاً سفارشی در وردپرس

 10. سمانه می گوید

  سلام برا ماهایی ک دوره های آموزشی قرار میدیم و محصولمون برند نداره توی برند چی بذاریم؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   اسم مجموعتون رو به عنوان نام برند بزنید

 11. سهیل می گوید

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  داشتم بخش نظرات را میخوندم سایت منم مثل آقای نیما دوتا خطای no global identifier provided و دیگری Missing field priceValidUntil را داره
  اگر براتون مقدوره راهنمایی کنید

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   دوست عزیز باید سایتتون برای این موارد بررسی بشه. یه لینکی از سایتتون رو ارسال کنید تا چک کنم.

   1. سهیل می گوید

    سلام مجدد
    آقای اسلام پناه ممنون از توجه شما
    نمونه لینکی از محصولات :
    https:// resma /product/prep-prime-fix-shimmer-mac

    که با ابزار جدید تست کردم :
    https:// search.google /test/rich-results?id=7oqvTebIPMVp1pWJzNKRdA

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     دروود
     این مشکل معمولاً بابت این میافته که شما قیمت با تخفیف وارد می کنید و گاهی اوقات تاریخ پایان رو نمی گذارید. البته اگه تاریخ رو هم نذارید خود ووکامرس آپدیت میکنه تاریخ 2 سال بعد رو میزاره. از افزونه خاصی برای اسکیما محصولات استفاده می کنید ؟

     1. سهیل می گوید

      افزونه یواست و یواست ووکامرس نصب کردم
      راه حلی برای رفع این وارنینگ هست ؟
      سایت داره تکمیل میشه میخوام در کنسول ثبت کنم و فقط این هشدار مونده

     2. صالح اسلام پناه می گوید

      ووکامرس رو آپدیت کنید ببینید درست میشه.

 12. سهیل می گوید

  تمام موراد اپدیت و اخرین نسخه هستند

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   یه محصول رو تخفیف بزارید تاریخ شروع و پایان تخفیف رو بزارید ببینید مشکل حل میشه

   1. سهیل می گوید

    برای محصول تخفیف و تاریخ شروع و پایان گذاشتم خطای Missing field priceValidUntil رفع شد
    اما No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) (optional) هنوز هست

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     شناسه محصول رو تغییر بدید، از کدی که بالا معرفی کردم استفاده نکنید چون افزونه یواست خودش اون ها رو درست میکنه، ببینید اگه درست نشد از کد استفاده کنید.

     1. سهیل می گوید

      با کد و بدون کد هم تست کردم متاسفانه مشکل حل نشد
      اگر راه حلی پیدا کردین ممنون میشم در مقاله درج کنید من مرتب به سایت سرمیزنم
      با تشکر از سایت خوبتون

     2. صالح اسلام پناه می گوید

      افزونه فروشگاهی یواست رو غیرفعال کنید دوباره تست کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر

 13. سهیل می گوید

  تست کردم نشد بازم

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دیگه باید خود سایتتون رو بررسی کنم .
   یه لطفی کنید از بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید.

 14. محمد می گوید

  سلام من مشکل اسکیما در سایت فروش فایل با edd
  دارم ممنون میشم راهنمای کنید مشکل حل کنم.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   چه مشکلی دارید ؟

   1. محمد می گوید

    خطای sku،brand،review،Image

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     من EDD رو بررسی نکردم، اما اگه میتونید از افزونه های اسکیما استفاده کنید.

 15. ایمان می گوید

  سلام اگه محصولم متغیر باشه برای هر کدمشون توی متغیر ها شناسه محصول تعریف کنم ایرادی نداره و سرچ کنسول تشخیص میده؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   بله، گوگل کنسول محصول متغییر رو تشخیص میده

 16. Mehraban می گوید

  سلام

  من برای ایجاد برندینگ از افزونه Premmerce Brands for WooCommerce استفاده می‌کنم ولی همچنان خطای برند رو در این بخش دارم.
  راه حلی برای این افزونه هم دارید؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   این افزونه حرفی از اسکیما نزده، احتمالاً صرفا یه بخش برند براتون اضافه میکنه ( البته تجربه کاری ندارم روش که بدونم ) اما شما می‌تونید از بخش ویژگی‌ها برند رو با نامک Brand ایجاد کنید و استفاده کنید.

 17. محمد می گوید

  خیلی عالی بود فکر نمیکردم موفق بشم مشکلات اسکیما وب مستر رو رفع کنم با مقاله شما همه ایرادات برطرف شد واقعا ممنون

 18. navid می گوید

  سلام
  در سایت ورد پرس ما که خبری است اخیرا افزونه wp schema pro در کنار یوآست نصب کردیم لطفا بفرمایید
  1. آیا در کنار هم بودن اشکالی ایجاد می کند
  2 اخیرا برای دو خبر آخر که یکی خبر و دیگری ویدئو است در کنسول وارنینگ Either “contentUrl” or “embedUrl” should be specified داریم
  لطفا بفرمایید علت چیست
  با سپاس

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   اگه باهم کانفیلیگ نداشته باشند مشکلی نداره
   مورد دوم رو باتوجه به اینکه این مقاله مربوط به اسکیما محصولات هست متاسفانه پاسخ نمیتونم بدم، مقاله اسکیما خبری رو آماده کردیم یا بخش پرسش و پاسخ حتماً سوال خودتون رو مطرح کنید.
   با تشکر

 19. زهرا می گوید

  سلام من از اسکیما پرو استفاده میکنم ولی خطا No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) و Missing field “review” رفع نمیشه اگه ممکن راهنمایی کنید ممنون

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   من با این افزونه خیلی کار نکردم، اما یادمه تو یه پروژه همه گزینه هاش رو درست پرکردیم این مشکلات نخورده، یه لطفی کنید با پشتیبانی وب جامه تو واتس آپ در ارتباط باشید.
   با تشکر

 20. علی می گوید

  سلام از سایت خوب شما . انجام دادم / کامل مشکل محصولم حل شد وبا زدن روی Live Test گوگل در سرچ کنسول کامل مشکلش رفع شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.