افزونه وردپرس, سئو, وردپرس, ووکامرس

حل خطا اسکیما محصولات ( Product Schema ) ووکامرس

حل مشکل اسکیما محصولات ( Product Schema ) در ووکامرس

شما هم وقتی درحال بررسی اسکیماهای سایت خود از ابزار Structured Data Testing Tool هستید یا در گوگل کنسول خود با خطاهای مختلف برای اسکیما محصولات ( Prodcut Schema ) مواجه می‌شوید ؟ نگران نباشید ما قصد داریم در این سری از آموزش وردپرس و ووکامرس نحوه رفع این خطاها را آموزش دهیم.

حل مشکل اسکیما محصولات ( Product Schema ) در ووکامرس

همانطور که می‌دانید اسکیما ( Schema ) به ما کمک می‌کنند تا موضوع و محتویات صفحات خود را به زبانی ساده و قابل فهم به موتورهای جستجوگر مثل گوگل ارائه کنیم. فرض کنید شما قصد آموزش دستور پخت غذاهای مختلف را در سایت خود دارید. به طور کلی اگر از اسکیماها استفده نکنید، گوگل متوجه این موضوع که شما دستور پخت به کاربر ارائه می‌دهید نمی‌شود و آنرا مانند محتوای معمولی به کاربران نمایش می‌دهد، اما اگر از اسکیما دستورپخت یا همان Recipe Schema استفاده کنید، نمایش نتایج سایت شما در گوگل متفاوت خواهد بود و به شکل زیر به کاربران نمایش داده می‌شود.

نمونه اسکیما دستور پخت در گوگل

باید توجه داشته باشید که اسکیماها به طور مستقیم روی نتایج جستجو شما تاثیری ندارند، اما باتوجه به اینکه استفاده از آنها باعث درک بهتر موتورهای جستجو از محتوا سایت شما و نمایش متفاوت سایت شما در نتایج می‌شود که در نتیجه باعث افزایش نرخ کلیک یا همان CTR سایت شما می‌شود. میانگین نرخ کلیک ( CTR ) یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی کلمات است و اگر سایت شما در کلمه خاصی نمایش بالایی داشته باشد اما CTR کمی احتمالاً رتبه فعلی خود را از دست می‌دهد و این موضوع سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

اسکیما محصولات چیست ؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم اسکیما باعث شناسایی بهتر محتوای سایت شما توسط موتورهای جستجو می‌شود، در سال 2011 بود که وب‌سایت Schema.org، یک همکاری تجاری را با موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و یاهو شروع کرد و وظیفۀ یکپارچه‌سازی ساختار داده‌های موجود در سطح اینترنت را بر عهده گرفت. در واقع schema.org دایره‌المعارفی از آیتم‌های نشانه‌گذاری است و زبانی استاندارد و قابل فهم را برای موتورهای جستجو ارائه داده است. موتورهای جستجو بر اساس آیتم‌های تعریف شده در این سایت داده‌ها را طبقه‌بندی کرده، ساختار آن‌ها را بررسی می‌کنند و از آن‌ها برای رتبه‌بندی سایت‌ها استفاده می‌کنند.

یکی از این آیتم‌های تعریف شده محصولات است که شما با استفاده از آن می‌توانید محصولات خود را بهتر به گوگل معرفی کنید تا بتوانید به کاربران اطلاعات دقیق‌تری مثل قیمت و مشخصات محصول خود را ارائه کنید تا کاربران به دید بهتری وارد سایت شما بشوند.

اگر شما از اسکیما محصولات یا Product Schema استفاده کنید، احتمالاً نمایش محصولات شما در گوگل به شکل زیر خواهد شد :

نحوه نمایش اسکیما محصولات در گوگل

توجه داشته باشید استفاده از این اسکیماها تضمینی بر نمایش 100% آن نیست و در بیشتر مواقع گوگل باید سایت شما را شایسته نمایش آن بداند.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

ووکامرس سیستم راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توسط وردپرس است که به شما کمک می‌کند تا با این افزونه وردپرس به راحتی محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنید.

نکته جالب اینجاست که ووکامرس به طور اتوماتیک اسکیما محصولات ( Product Schema ) را تولید می‌کند، اما اگر شما از ابزار Google Structured Data Testing Tool صفحات محصولات خود را مورد بررسی قرار دهید احتمالا چندین خطا خواهید داشت.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

این خطاها معمولا مربوط به SKU, aggregateRating, brand, review است که قصد داریم نحوه رفع این خطاها را به شما آموزش دهیم.

خطاها مربوط به Review و aggregateRating

این دو خطا مربوط به نقد و بررسی می‌باشند که نشان دهنده امتیازی است که کاربران به محصول شما می‌دهند، شما با فعال کردن بخش نقد و بررسی در ووکامرس و اجازه برای امتیاز دادن کاربران می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

برای فعال کردن این بخش کافیست از منوی مدیریت وردپرس به بخش ووکامرس » پیکربندی » محصولات مراجعه کنید و گزینه‌های مربوط به امتیاز و نقد و بررسی را فعال کنید.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

بعد از آن روی ذخیره تغییرات کلیک می‌کنید، بعد از ارسال اولین امتیاز به محصول شما توسط کاربران این خطا از اسکیما محصولات ووکامرس شما حذف می‌گردد.

حل مشکل SKU, mpn و Brand

بیشتر سایت‌های ووکامرس این مشکل را دارند و نحوه رفع آن به سادگی امکان پذیر است، شما باید برند محصول و شناسه محصول خود را مشخص کنید تا این مشکل رفع شود و بعد از قرار دادن این موارد کافیست از کدی که در ادامه قرار می‌دهیم استفاده کنید.

ابتدا از منوی وردپرس به بخش محصولات » ویژگی‌ها مراجعه کنید و ویژگی جدیدی با نام برند و نامک Brand ایجاد کنید.

بعد از آن با استفاده از آموزش قرار دادن کد دلخواه در Function.php وردپرس کد زیر را به Function.php سایت خود اضافه کنید.

/*
 * Rich Snippet Data
 * Add missing data not handled by WooCommerce yet - Webjame.Com
 */
function custom_woocommerce_structured_data_product ($data) {
	global $product;
	
	$data['brand'] = $product->get_attribute('brand') ?? null;
	$data['mpn'] = $product->get_sku() ?? null;
	
	return $data;
}
add_filter( 'woocommerce_structured_data_product', 'custom_woocommerce_structured_data_product' );

بعد از آن هنگام وارد کردن محصولات باید از قسمت ویژگی‌ها نام برند محصول را وارد کنید و از بخش انبار “شناسه محصول” را با یک عدد دلخواه پرکنید.

حل مشکل SKU, mpn و Brand ووکامرس

محصول خود را ذخیره کنید و وقتی که تست جدید بگیرید متوجه خواهید شد که محصولات شما بدون خطا همانند تصویر زیر بدون خطا نمایش داده خواهند شد.

رفع خطا اسکیما ووکامرس وردپرس

رفع خطا Thing در بخش اسکیما Brand محصولات ووکامرس

اخیراً مشکلی بوجود آمده که گوگل بخش برند Brand را در اسکیما محصولات تغییر داده و شما باید type اسکیما Brand را از Thing به Brand تغییر دهید. برای اینکار کافیست کد زیر را در فایل فانکشن قالب خود قرار دهید.

<?php
/**
 * Webjame.Com : Fixed Product brand schema
 *
 * https://webjame.com/fixed-product-schema-for-woocommerce/
 */
function wbj_woocommerce_structured_data_product_offer( $markup, $product ) {

  $markup[ 'brand' ] = array(
    '@type' => 'brand',
    'name'  => wc_get_product()->get_attribute('pa_brand'),
  );

  return $markup;
}
add_filter( 'woocommerce_structured_data_product', 'wbj_woocommerce_structured_data_product_offer', 10, 2 );

توجه داشته باشید، اگر از کدی که برای حل مشکل SKU, mpn و Brand قرار دادیم استفاده می‌کنید، کد را به شکل زیر تغییر دهید :

/*
 * Rich Snippet Data
 * Add missing data not handled by WooCommerce yet - Webjame.Com
 */
function custom_woocommerce_structured_data_product ($data) {
	global $product;
	
	$data['mpn'] = $product->get_sku() ?? null;
	
	return $data;
}
add_filter( 'woocommerce_structured_data_product', 'custom_woocommerce_structured_data_product' );

شاید اینکار کمی دشوار باشد به همین‌خاطر در صورتی که توانایی انجام آنرا نداشتید حتماً با تیم پشتیبانی وردپرس وب‌جامه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

قطعاً بعد از آموزش رفع خطا اسکیما محصولات ووکامرس سوالاتی برای شما پیش خواهد آمد که ما در ادامه به برخی از آنها پاسخ خواهیم داد :

چرا خطا مربوط به SKU و Brand بوجود می‌آید ؟

این اطلاعات چون باید به صورت دستی وارد شود به همین خاطر معمولاً ووکامرس قابلیت تشخیص برند محصولات را ندارد و گزینه‌ای هم برای این موضوع تا به امروز پیش‌بینی نشده است، به همین خاطر شما باید با توجه به آموزش بالا این موارد را به ووکامرس خود ارسال کنید تا هنگام تولید کد از آنها استفاده کند.

آیا وجود خطا در اسکیما محصولات ووکامرس مشکل ساز است ؟

خیر، گوگل این موارد را به شما پیشنهاد می‌دهد تا بتواند نتایج بهتری به کاربر ارائه دهد و اگر شما این خطاها را داشته باشید، شانس کمتری برای نمایش حالت محصولات در گوگل دارید، اما همانطور که گفته شد تاثیری روی ایندکس شدن و جایگاه شما ندارد.

آیا استفاده از اسکیما محصولات اجباری است ؟

خیر، اسکیما به شما کمک می‌کنند تا محصولات خود را بهتر معرفی کنید و این یکی از ویژگی‌های بسیار مناسب است که به افزایش CTR سایت ما کمک می‌کند.

آیا استفاده از اسکیما محصولات ( Product Schema ) تاثیری روی رتبه سایت ما دارد ؟

خیر، استفاده از اسکیماها باتوجه به تغییر که در نوع نمایش سایت شما در نتایج دارد باعث افزایش CTR می‌شود که در بلند مدت این فاکتور به شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری در نتایج کسب کنید.

بخش Product گوگل سرچ کنسول خطا نمایش می‌دهد، چطور رفع کنم ؟

تمام خطاهایی که Google Search Console نمایش می‌دهد مربوط به مواردی است که ما در بالا ذکر کرده‌ایم و شما با رفع آنها این خطاها از این قسمت نیز حذف می‌گردند.

سخن آخر

استفاده از اسکیما همواره پیشنهاد می‌شود، چرا که باعث ارتباط شما با گوگل خواهد شد و حتی اگر شما نوع نمایش مثلا FAQ Schema یا اسکیما محصولات را بدست نیاورید باز شانس این را خواهید داشت که به گوگل موضوع و محتوا سایت خود را به خوبی معرفی کنید و به فهم موتورهای جستجو درباره سایت خود کمک کنید.

اگر شما با خطایی روبرو شدید که در مقاله بالا معرفی نشده است، حتماً در بخش نظرات برای ما بنویسید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

126 thoughts on “حل خطا اسکیما محصولات ( Product Schema ) ووکامرس

 1. عاطفه گفت:

  سلام
  ببخشید من از ویژگی ها تو نام و نامک دقیقا Brand وارد کردم درست انجام دادم یا باید اسم برند خودمون بنویسیم؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   دقیقا Brand رو وارد کنید، بعد از آن به محصول خود مراجعه کنید و از بخش ویژگی‌ها برند رو به محصولات خودتون اضافه کنید و اونجا نام برند محصول رو وارد کنید.

 2. مریم حیدری گفت:

  سلام،
  خطاها مربوط به Review و aggregateRating : این بخش رو انجام دادیم ولی باز خطا هست، کما اینکه قبلا این دو فیلد تیک خورده بودند.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود بر شما
   به این دلیل هستش که هنوز کسی به اون محصول شما رای نداده، بعد از ارسال اولین رای اون رفع میشه

   1. مجید گفت:

    سلام من همین خطا را داریم که بعد از برطرف کردن طبق آموزش شما و رای دادن توسط ای پی های مختلف بازم متاسفانه همین خطا را دارم و هیچ جوره پاک نمیشه ؟

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     دروود
     یه لطفی کنید وب سایتتون رو ارسال کنید برای شماره واتس اپ 09120359354 ارسال کنید این مورد رو تا بررسی کنم.

 3. محمدعلی گفت:

  سلام . ممنون از محتوای خوبتون . من انجام دادم و مشکلات کامل حل شدند.
  فقط یه سوال دیگه . شما می دانید که چطور میشه مشکل مربوط به Submitted URL marked ‘noindex’ را برای صفحات checkout , cart در وردپرس حل کرد؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   این موضوع اگر تو گوگل کنسول نمایش می ده چیز مهمی نیست، اما برای احتیاط اون صفحات را ویرایش کنید و از بخش تنظیمات پیشرفته Yoast Seo روی بله قرار دهید. اگر نمی خواهید ایندکس شوند روی خیر قرار دهید.

 4. علی ایمانی گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار، باور کنید بخاطر این مقاله مفید و مختصر شما بیشتر از 100 تا وبسایت رو که در زمینه اسکیما مطلب نوشته بودن رو مطالعه کردم ولی هیچ کدوم به این کوتاهی و مفیدی مطلب رو نگفته بودن و همواره پیگیر این هشدار گوگل وبمستر بودم تا اینکه سایت شما رو اتفاقی مطالعه کردم خدا پدرتون رو بیامرزه دستتون درد نکنه.
  ببخشید یه سوال هم داشتم من تو سایت چندتا محصول دارم که گوگل تو نتایج جستجو فقط یکی از محصولاتم رو نمایش میده و تو سرچ کنسول بخش محصولات هم همشون رو با هشدار معتبر دونسته نمیدونم چیکار کنم در ضمن در gtmatrix هم تایم لود سایتم 3.4 ثانیه هستش و تو سرچ کنسول بخش سرعت همه صفحات محصولاتم رو اهسته دونسته. بیزحمت راهنماییم کنید خیلی طولانی شد ببخشید .باتشکر.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود بر شما
   خیلی خوشحال هستم که این مقاله تونسته کمکتون کنه، ما سعی کردیم مشکلات اصلی وبمستران را شناسایی و رفع کنیم و این نظر شما برای ما واقعاً انگیزه بیشتری برای ادامه میدهد.
   درباره اون صفحات شما، باید گوگل کنسولتون بررسی بشه، ببینیم دلیلش چیه که چرا ایندکس نمیکنه. اما چک کنید اشتباها محصول رو no-index نکرده باشید از تنظیمات Yoast Seo
   درباره این گوگل کنسول سایت شما را کند دونسته، گوگل سایت ها را زیر 3 ثانیه سریع میدونه سایت شما باید بررسی بشه ببینیم امکان بهینه سازی بیشتر وجود دارد یا خیر
   برای این منظور لطفاً با ما در صفحه افزایش سرعت وردپرس ارتباط بگیرید.

 5. امین ایرانی گفت:

  سلام.وقت بخیر
  از افزونه اسکیما پرو استفاده می کنم ایا با این وجود باید باید کد را جای گزاری کنم؟
  کد را جای گزاری کردم و ویژگی به ام برند و نامک brand ایجاد کردم. خطای sku از بین رفت اما خطای برند هنوز مانده است.از قسمت پروداکت افزونه اسکیما قسمت نام برند، همان نام را ایجادکردم یکبار هم از ویژگی های دیگر قبلی ساخته شده نیز استفاده کردم، از نام جدیدی نیز برای برند استفاده کردم،اما مشکل خطای برند حل نشد. متن خطای برند به این صورت است :
  The brand field is recommended. Please provide a value if available.
  لطفا راهنمایی فرمایید

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود بر شما
   آیا برند جدیدی داخل این ویژگی ایجاد کردید ؟ باید نام برند رو اضافه کنید مثلاً سامسونگ

   1. عباس گفت:

    ببخشید برای برندهای متفرقه یا سایر چی کار باید کرد؟ منظورم برای اسکیما ها است.

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     دروود
     یه برند متفرقه بسازید داشته باشید.

 6. امین ایرانی گفت:

  نه ایحاد نکردم.
  توضیحاتی که ممکن است به جواب برسم :
  “برای همین محصول وقتی https://search.google.com/structured-data/testing-tool را تست می کنیم در پروداکت 4 ایتم وجود دارد که هر چهار تا پروداکت هستند.این وارنینگ در پروداکت چهارمی هست.
  از افزونه چند زبانه نیز استفاده می کنم.
  در وارد کردن محصولات قسمت ویژگی وقتی برند را انتخاب و ذخیره می کنم.بعد از بروز رسانی گزینه از برند به سفارشی سازی ویژگی های محصول تغییر می کند.”
  عذر می خوام که طولانی شد.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   ببخشید متوجه نشدم، مورد شما طوری هستش که باید دیده بشه تا مشکلش برطرف بشه، لطفاً با بخش پشتیبانی وب جامه در ارتباط باشید.
   اما شما باید به ویژگی برند، برندهای محصول رو هم اضافه کنید تا این مشکل رفع بشه.

   1. امین ایرانی گفت:

    بله.حل شد”.با ایجاد برند جدید به ویژگی برند و سپس تنظیم افزونه اسکیما با ان.و انتخاب برند جدید در قسمت ویژگی محصول و قسمتی که در پایین همون صفحه برای نام برند توسط افزونه اسکیما ایجاد شده بود.” اشکالم این بود که در قسمت ویژگی محصول فقط برند رو می نوشتم نه برندهای محصول رو.
    تشکر راهنمایی هاتون خیلی کم نظیر هست جای دیگه توضیح خوب پیدا نکردم.موفق باشید.

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     دروود
     خوشحالم که مشکل بلاخره حل شد
     ممنون از لطف شما

 7. نیما گفت:

  سلام وقت بخیر ممنونم از توضیحات کامل و جامع ، من در ابتدا 5تا ارور تو محصولم داشتم کار های که گفته شد رو انجام دادم 3 تا از ارور ها حذف شد الان 2تا ارور دیگه مونده یکی no global identifier provided و دیگری Missing field priceValidUntil ، لطفا راهنمایی کنید این دو تا ارور رو چطور برطرف کنم ، با تشکر و سپاس

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود بر شما
   یه لطفی بفرمائید با بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید برای این مورد تا بررسی دقیق تر بشه چون اصولاً اینها مواردی نیستند که ارور بدند و باید بررسی دقیق تر بشه.
   با تشکر

 8. محمد علی فکری گفت:

  سلام . می بخشید یه سوال یه کم غیر مرتبت داشتم ازتون . شما می دانید که چطور می توان امکان نظر گذاشتن در صفحات category (برچسب) را فعال کرد ؟ من یکی از صفحات سایتم که برام خیلی مهمه به ادرس : /category/ept-test/ که در ان تمام نمونه سوالات ازمون EPT را به تفکیک قرار می دهم، امکان نظر دادن ندارد. می خواستم ببینم که راهکاری وجود دارد ؟ مثل نصب افزونه یا … ؟
  ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   آموزش اضافه کردن نظرات را در بخش برچسب ها و نظرات آماده کردیم که می‌توانید مطالعه کنید.
   اضافه کردن نظرات در صفحات دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

 9. محمد علی فکری گفت:

  می بخشید یک سوال . چگونه می توان برای یک نوشته در وردپرس برگه ی مادر تعیین کرد . مثلا برای نوشته ی جزوه گرامر کنکور، برگه ی کنکور مادرش باشد که url ان به صورت رو به رو شود : site.com/konkur/grammar-konkur یعنی بدین صورت نوشته شود.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   این آموزش رو مطالعه کنید نحوه ساخت پیوند یکتا دلخواه هستش :
   نحوه ایجاد لینک و پیونده یکتا کاملاً سفارشی در وردپرس

 10. سمانه گفت:

  سلام برا ماهایی ک دوره های آموزشی قرار میدیم و محصولمون برند نداره توی برند چی بذاریم؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   اسم مجموعتون رو به عنوان نام برند بزنید

 11. سهیل گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  داشتم بخش نظرات را میخوندم سایت منم مثل آقای نیما دوتا خطای no global identifier provided و دیگری Missing field priceValidUntil را داره
  اگر براتون مقدوره راهنمایی کنید

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   دوست عزیز باید سایتتون برای این موارد بررسی بشه. یه لینکی از سایتتون رو ارسال کنید تا چک کنم.

   1. سهیل گفت:

    سلام مجدد
    آقای اسلام پناه ممنون از توجه شما
    نمونه لینکی از محصولات :
    https:// resma /product/prep-prime-fix-shimmer-mac

    که با ابزار جدید تست کردم :
    https:// search.google /test/rich-results?id=7oqvTebIPMVp1pWJzNKRdA

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     دروود
     این مشکل معمولاً بابت این میافته که شما قیمت با تخفیف وارد می کنید و گاهی اوقات تاریخ پایان رو نمی گذارید. البته اگه تاریخ رو هم نذارید خود ووکامرس آپدیت میکنه تاریخ 2 سال بعد رو میزاره. از افزونه خاصی برای اسکیما محصولات استفاده می کنید ؟

     1. سهیل گفت:

      افزونه یواست و یواست ووکامرس نصب کردم
      راه حلی برای رفع این وارنینگ هست ؟
      سایت داره تکمیل میشه میخوام در کنسول ثبت کنم و فقط این هشدار مونده

     2. صالح اسلام پناه گفت:

      ووکامرس رو آپدیت کنید ببینید درست میشه.

 12. سهیل گفت:

  تمام موراد اپدیت و اخرین نسخه هستند

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   یه محصول رو تخفیف بزارید تاریخ شروع و پایان تخفیف رو بزارید ببینید مشکل حل میشه

   1. سهیل گفت:

    برای محصول تخفیف و تاریخ شروع و پایان گذاشتم خطای Missing field priceValidUntil رفع شد
    اما No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) (optional) هنوز هست

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     شناسه محصول رو تغییر بدید، از کدی که بالا معرفی کردم استفاده نکنید چون افزونه یواست خودش اون ها رو درست میکنه، ببینید اگه درست نشد از کد استفاده کنید.

     1. سهیل گفت:

      با کد و بدون کد هم تست کردم متاسفانه مشکل حل نشد
      اگر راه حلی پیدا کردین ممنون میشم در مقاله درج کنید من مرتب به سایت سرمیزنم
      با تشکر از سایت خوبتون

     2. صالح اسلام پناه گفت:

      افزونه فروشگاهی یواست رو غیرفعال کنید دوباره تست کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر

 13. سهیل گفت:

  تست کردم نشد بازم

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دیگه باید خود سایتتون رو بررسی کنم .
   یه لطفی کنید از بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید.

 14. محمد گفت:

  سلام من مشکل اسکیما در سایت فروش فایل با edd
  دارم ممنون میشم راهنمای کنید مشکل حل کنم.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   چه مشکلی دارید ؟

   1. محمد گفت:

    خطای sku،brand،review،Image

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     من EDD رو بررسی نکردم، اما اگه میتونید از افزونه های اسکیما استفاده کنید.

 15. ایمان گفت:

  سلام اگه محصولم متغیر باشه برای هر کدمشون توی متغیر ها شناسه محصول تعریف کنم ایرادی نداره و سرچ کنسول تشخیص میده؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   بله، گوگل کنسول محصول متغییر رو تشخیص میده

 16. Mehraban گفت:

  سلام

  من برای ایجاد برندینگ از افزونه Premmerce Brands for WooCommerce استفاده می‌کنم ولی همچنان خطای برند رو در این بخش دارم.
  راه حلی برای این افزونه هم دارید؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   این افزونه حرفی از اسکیما نزده، احتمالاً صرفا یه بخش برند براتون اضافه میکنه ( البته تجربه کاری ندارم روش که بدونم ) اما شما می‌تونید از بخش ویژگی‌ها برند رو با نامک Brand ایجاد کنید و استفاده کنید.

 17. محمد گفت:

  خیلی عالی بود فکر نمیکردم موفق بشم مشکلات اسکیما وب مستر رو رفع کنم با مقاله شما همه ایرادات برطرف شد واقعا ممنون

 18. navid گفت:

  سلام
  در سایت ورد پرس ما که خبری است اخیرا افزونه wp schema pro در کنار یوآست نصب کردیم لطفا بفرمایید
  1. آیا در کنار هم بودن اشکالی ایجاد می کند
  2 اخیرا برای دو خبر آخر که یکی خبر و دیگری ویدئو است در کنسول وارنینگ Either “contentUrl” or “embedUrl” should be specified داریم
  لطفا بفرمایید علت چیست
  با سپاس

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   اگه باهم کانفیلیگ نداشته باشند مشکلی نداره
   مورد دوم رو باتوجه به اینکه این مقاله مربوط به اسکیما محصولات هست متاسفانه پاسخ نمیتونم بدم، مقاله اسکیما خبری رو آماده کردیم یا بخش پرسش و پاسخ حتماً سوال خودتون رو مطرح کنید.
   با تشکر

 19. زهرا گفت:

  سلام من از اسکیما پرو استفاده میکنم ولی خطا No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) و Missing field “review” رفع نمیشه اگه ممکن راهنمایی کنید ممنون

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   من با این افزونه خیلی کار نکردم، اما یادمه تو یه پروژه همه گزینه هاش رو درست پرکردیم این مشکلات نخورده، یه لطفی کنید با پشتیبانی وب جامه تو واتس آپ در ارتباط باشید.
   با تشکر

 20. علی گفت:

  سلام از سایت خوب شما . انجام دادم / کامل مشکل محصولم حل شد وبا زدن روی Live Test گوگل در سرچ کنسول کامل مشکلش رفع شد.

 21. محمدعلی فکری گفت:

  سلام . به من مشکل در بخش offers را هشدار می دهد. خطا : The offers field is recommended. Please provide a value if available.
  چگونه می توانم که این مشکل را برطرف کنم ؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   تاریخ انقضاء تخفیف خودتون رو مشخص کنید ببینید مسئله حل میشه یا خیر

 22. محمدعلی فکری گفت:

  تاریخ انقضا محصول را مشخص کردم ولی مشکل حل نشد. البته تمام محصولات سایت ما قیمت ندارند . مثلا من این محصول را برایش حالت offer را تیک زده ام و زمان فروش فوق العاده هم برایش مشخص کردم. خودتان هم می توانید چک کنید.
  خیلی ممون از راهنمایی تان !

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   قیمت باید مشخص کنید تا این خطا از بین بره، البته خطای مهمی نیست که آسیبی بزنه

 23. محمدعلی فکری گفت:

  تشکر از شما . متوجه شدم .

 24. محمدعلی فکری گفت:

  سوال دیگری که دارم این هست که متاسفانه گوگل اکثر محصولات سایت من رو به عنوان محصول شناسایی نکرده و فقط 8 تا از محصولاتم را در بخش products گوگل سرچ کنسول نمایش می دهد. ایا می بایست کار خاصی انجام داد تا این مشکل حل بشود ؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   اگه تازه سایت رو زدید کمی طول میکشه اگه نه خیلی وقته محصولات رو ایجاد کردید اول اسکیما اونها رو چک کنید بعد اگه درست بود، کمی صبر کنید اضافه میشن

 25. عبدالله گفت:

  سلام
  بیشتر صفحات سایتم در سرچ کنسول گوگل exclud (استثنا) شده اند و در قسمت coverage پیغام هایی به صورت زیر نمایش داده میشه.
  Discovered – currently not indexed
  Crawled – currently not indexed
  Alternate page with proper canonical tag
  Excluded by ‘noindex’ tag
  میخواستم بدونم دلیلش چیه و اگه راه حلی برای برطرف شدنش هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. با سپاس

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   این مشکل مربوط به این پست نمیشه و سایتتون باید بررسی بشه که مشکل جدی نداشته باشه
   لطف بفرمائید با همکاران ما تو بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید.
   با تشکر

 26. حسین گفت:

  سلام و خسته نباشید با توضیحات ساده و جامعتون خیلی از مشکلات من برطرف شد و ممنونم از اینکه اینقد دقیق و صادقانه جواب تک تک کامنتارو میدین
  فقط من یه مشکل برام باقی مونده اگه لطف کنین راهنماییم کنین ممنون میشم
  برای من موقع تست گرفتن به وسیله همین سایتی که گذاشتین دو نوع ارور نشون میده یکی مربوط به محصولات به صورت مجزا و یکی دیگه مربوط به محصولات به وسیله اسکیما هست
  با توضیحاتی که شما دادین و خوندن کامنتا ارور های بخش محصولات به کلی درست شدن و ارور نمیده ولی در بخش اسکیما یه ارور میده که قبلا برطرف شده ولی تو این قسمت از بین نمیره اینو میگه
  The aggregateRating field is recommended. Please provide a value if available.
  اینم بگم همین ارور تو قسمت محصولات بود که با گذاشتن نظر درست شد و محصول ستاره دار شد ولی تو قسمت ارور مربوط به محصولات اسیکما برطرف نمیشه

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   این به این خاطره که هنوز محصول نقد و بررسی براش ثبت نشده یعنی امتیازی نداره

 27. حسین گفت:

  درسته ولی من از افزونه rank math استفاده میکنم و همین 4تا ارور با دو عنوان مجزا به من داده میشه یکی #product
  که با توضیحاتتون کاملا برطرف شد یعنی نظر گذاشتم و امتیاز دادم و دیدگه اروری نداد
  و همین 4 تا ارور یکسانو تو این بخش هم میده #schema-5755 برای همین یه دونه پست
  در صورتی که همین ارور برای همین پست یه در بخش #product با انجام آموزشا کانلا برطرف شد و دیگه ارور نمیده
  میشه خودتونم یه نگاه بندازین تا متوجه منظورم بشین؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   من سایت شما رو بررسی کردم، سایت شما با یه افزونه سئو دیگه تداخل داره و داره دوتا اسکیما محصولات تولید می کنه دوست عزیز

 28. مهدی گفت:

  سلام تو سایت من ارور 5xx وجود داره که وقتی به لینک ارور مراجعه میکنیم تو صفحه ارور uuid میده تو خود ادررس لینک هم یه کلمات اضافی مندهزه

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   لطفا تو بخش پرسش و پاسخ سایت وب جامه سوالتون رو مطرح کنید.

 29. kk گفت:

  سلام دوست اینترنتی من. ازت ممنونم راهکارت برای ارور سرچ کنسول جواب داد سپاس گذار دوست خوب.

 30. مهراد کریمی فرد گفت:

  با سلام.
  شناسه محصول همگی باید یک عدد باشه یا برای هر محصول یک عدد متفاوت بذاریم
  یه سوال دیگه، من از افزونه Yoast Seo Premium استفاده میکنم، قبل از استفاده از این افزونه فایل robots.txt داخل هاست قرار دادم برای ایندکس شدن صفحات اما بعد از نصب افزونه Yoast Seo Premium فایل tobots.txt از سی پنل پاک کردم و بجاش ایندکس افزونه Yoast Seo Premium قرار دادم الان محصولات در سرچ کنسول نمایش داده نمیشه باید چکار کرد؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   سوال 1: هر محصول یه شناسه مجزا باید داشته باشه و حتی خود ووکامرس هم اجازه نمیده که شناسه تکراری بزارید.
   سوال 2. لطف بفرمائید در بخش پرسش و پاسخ وب جامه سوالتون رو مطرح کنید.

 31. علیزاده گفت:

  سلام و وقت بخیر
  می شه یه سری به سایت من بزنید ، همه راههایی که گفتید رو رفتم ولی برنده حذف نمی شه . ( کلمه برند همه از صفحه محصولات حذف شده )
  ممنون

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   لطف بفرمائید با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

 32. هیوا گفت:

  سلام روزتون بخیر . ببخشید من یه ماهی میشه سایتمو تو سرچ کنسول ثبت کردم محصولاتم ایندکس نمیشه . این 4 تا وارنینگ رو داره پرسیدم گفتن ک ضروری نیست . الان من مطمن نیستم که به خاطر اوناس یا ن که محصولاتم ایندکس نمیشه . ممنون میشم ی توصیحی بدین . تقریبا 110 محصولی دارم .

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   شما با دستور site:domain چک کنید ببینید واقعاً ایندکس نشده صفحاتتون ؟
   اینکه ایندکس نمیشه نمی تونه دلیلش این باشه، قطعاً دلایل دیگه‌ای داره

   1. هیوا گفت:

    چک کردم بعضیاشون ایندکس شدن بعضیاشون نه .
    تو قسمت Overview قسمت product ، بخش valid رو صفر زده . همه چی رو هم چک کردم دیدم تعداد زیادی از محصولام تو قسمت Discovered – currently not indexed هستن . البته اخیرا ینی چند روز پیش 40 تایی رو اد زدم از این جدیدا بعضیاشون فقط تو گوگلن .

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     دروود
     لطفا کنید این موارد رو از بخش پرسش و پاسخ وب جامه از ما بپرسید.
     با تشکر

 33. احسان گفت:

  سلام وقت بخیر
  ممنون از اطلاعات مفیدتون کلی مشکلات سایتم با راهنمایی شما حل شد
  فقط یک مشکل دارم از افزونه اسکیما پرو و یواست با هم استفاده می کنم الان وقتی تست اسکیما میگیرم از هر آیتم product و breadcrumbs تکراری و دوبار نمایش میده
  چطور یکی را حذف کنم؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   یه لطفی کنید سوالتون رو تو بخش پرسش و پاسخ ارسال کنید اونجا در خدمتتون هستم
   پرسش و پاسخ وب جامه

 34. محمود نیک پور گفت:

  این کدهای دقیقا رتبه سایت دچار خطا می شود و الکسا هر روز 1000 تا به عقب میگردد.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   به هم ربطی ندارند دوست عزیز

 35. مریم گفت:

  من این مشکل رو از هفته پیش باهاش آشنا شده بودم و نمیدونستم چجوری سرچ کنم که راه حل براش پیدا کنم، امروز اتفاقی مطلب شما رو پیدا کردم و خیلی راحت مشکل حل شد 🙂
  ممنون از شما

 36. امیر گفت:

  سلام
  این مشکل برای من وجود داره…تمام راه های شما و درست رفتم ولی ارور ها حذف نمیشه
  Missing field “brand” (optional)
  No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) (optional)
  چکار باید کرد ؟
  رنک مث پرو هم دارم از طریق اون میشه ؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   دقیقاً مشکلتون اینه که این افزونه رو دارید
   اسکیماتون رو بررسی کنید

 37. بهاره گفت:

  سلام و عرض ادب.من هم تو سرچ کنسول ارور sku دارم برای برن محصولاتم.من برند رو به عنوان دسته معرفی کردم آیا برای رفع این ارور باید برندهارو ویژگی هم معرفی کنم؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   بله، طبق آموزش بالا عمل کنید

 38. sep گفت:

  با سلام. من وقتی تست structured data رو انجام دادم فقط 3 تا بخش CollectionPage، Organization و WebSite رو نشون داد و محصولات اصلا وجود نداشت. برای برند من قالبی که استفاده می کنم برند رو یک فیلد سفارشی کرده یعنی در همان ستونی که دسته ها و برچسب ها قرار دارند برند محصولمو انتخاب می کننم. توی گوگل کنسول هم به review brand aggregate global identifier ایراد می گیره. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   احتمالاً از افزونه های مربوط به اسکیما استفاده می کنید که این اتفاق افتاده

 39. مهرداد گفت:

  با سلام،افزونه یواست رو به رنک مث تغییر دادم این خطا در دسته بندی های محصولات مشاهده کردم
  Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified
  اگه راهکاری هس لطفا پاسخ بدین

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   دسته بندی ها هم مگه دارن اسکیما محصولات رو میگیرن ؟

   1. مهرداد گفت:

    راستش فقط افزونه ها رو تغییر دادم تنظیمات رو پیشفرض هس

    1. صالح اسلام پناه گفت:

     راستش باید بررسی بشه ببینیم به چه صورته
     یه لطفی کنید با بخش پشتیبانی وردپرس تیم وب جامه در ارتباط باشید

 40. مصطفی گفت:

  با سلام خدمت اقای صالح اسلام پناه و تیم وب جامه , داخل اسکیمای پروداکتی که ووکامرس در صفحات محصول من ساخته مشکلی وجود داره اونم اینه که urlوimage url که داخل اسکیمای پروداکت وجود دارد دقیق نیست منظورم اینه که که وقتی داخل سورس کدم urlوimage url اسکیمای پروداکت رو کپی میکنم و سرچ میکنم به جای اینکه به urlوimageمحصولم بره به یک صفحه دیگه که اصلا سایت من نیست منو هدایت میکنه ولی اسکیماهای دیگه رو که خودم درست کردم مثلا اسکیمای Article که داخلش url مقاله رو به صورت استاتیک یا حتی داینامیک گذاشتم وقتی سورس مقالمو نگاه میکنم , دقیقا urlهمون صفحه رو تولید میکنه ,البته سایت من روی لوکال هستش نمی دونم شاید مشکل از اینه اما اگر این طور باشه چرا urlاسکیما های دیگه درست کار میکنند میشه در این باره راهنماییم کنید ممنون میشم از لطفی که میکنید

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   به طور کلی نباید اینطوری باشه، چون به صورت اتوماتیک تصاویر رو از تصویر شاخص محصولتون میگیره
   بیارید روی یک دامنه و اون موقع بررسی کنید ببینید مسئله حل میشه یا نه اگه حل نشد مجدداً پیغام بدید بررسی کنیم.

 41. مصطفی گفت:

  اقای اسلام پناه ممنون از این که جواب منو دادید اما من روی دامنه اوردم اما نتیجه مثل قبل بود میشه بیشتر راهنماییم کنید

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   نیاز به پشتیبانی و بررسی بیشتر داره موردتون، اگه اوکی هستید! با بخش پشتیبانی وردپرس تیم ما در ارتباط باشید.

 42. mina گفت:

  سلام. وقت شما بخیر
  من چند ساعت داخل تاپیک های خارجی گشتم و راه های زیادی رو برای اضافه کردن برند استفاده کردم و هیچ کدوم جواب نداد. اما با روش شما نتیجه گرفتم. واقعا ممنونم ازتون.
  فقط یک سوال وقتی تست از google-structured-data میگیرم type رو نوشته Thing. مشکلی نداره؟ نباید چیز دیگه ای باشه؟
  باز هم ممنون.

  1. سید حسین ولی گفت:

   سلام نه مشکلی ندارد

 43. عباس گفت:

  سلام، خسته نباشید
  افزونه رنک مث را نصب دارم روسایتم. از اسکیما product استفاده کردم ولی فقط تو قسمت enhancement سرچ کنسول برای product ارور دارم. ولی تو قسمت Coverage هیچ اروری ندارم. میخوام ببینم این صفحات تاثر منفی دارن رو سئو یا نه ؟ و اینکه ایندکس نمیشن محصولات ارور دار؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود باید بگید چه ارورهایی داره و به چه بخش هایی داره گیر میده
   اینجور خطاها معمولاً تو بخش Coverage نمیاد

 44. عباس گفت:

  سلام، خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون
  توی سایتم از رنک مث پرو استفاده می کنم. برای Products از اسکسما استفاده کردم و حالا کلی ارور دارم. البته فقط این ارور ها تو قسمت enhancement بخش Products هست و توی Coverage هیچ اروری ندارم. جالبه که با تست Structured data test فقط warning میده و ارور نداره. میخواستم ببینم این مشکل چطور رفع میشه و آیا این ارورها امتیاز منفی داره یا خیر ؟ اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنونتون میشم.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   امتیاز منفی نداره، فقط شانس نمایش به صورت محصول رو از دست میدید!
   لیست خطاها رو باید ارسال کنید.

 45. محمد ملک گفت:

  سلام،ممنون از محتوای خوبتون،
  بنده متاسفانه برای صفحات بلاگ افزونه امتیاز دهی رو فعال کردم و داخل سرچ کنسول با ارور product مواجه شدم
  همین مورد باعث شد بیشتر صفحاتم ایندکس نشن
  افزونه رو هم پاک کردم اما هنوز هم همین مشکل وجود دارد
  ممنون میشم جهت رفع این خطا راهنمایید بفرمایید

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   این موضوع ایندکس نشدن ربطی به اسکیما ها نداره
   اما اینکه هنوز به حالت اول برنگشته به این خاطره که افزونه روی دیتابیستون تاثیر گذاشته
   اگه خواستید با تیم پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید

 46. ابراهیم گفت:

  عرض سلام و احترام
  مقاله تون بسیار عالی بود
  سپاس

 47. پیمان گفت:

  درود ممنون دوتا از خطا ها رفع شدند اما وقتی کد را وارد کردم با افزونه ای که معرفی شد به من خطای زیر رو میده:
  he snippet has been deactivated due to an error on line 6:
  Cannot redeclare function custom_woocommerce_structured_data_product.
  من کدی که مربوط به Brand و mpn بود رو دقیقا کپی کردم و گذاشتم و برند رو به محصول اضافه کردم ولی توی سرچ کنسول که تست دوباره زدم رفع نشده بود.

 48. پیمان گفت:

  سلام با وارد کردن کد طبق افزونه ای که گذاشته بودید وارنینگ Brand از حالت Missing به این ارور تبدیل شد:Invalid object type for field “brand” (optional)
  همچنین ارور No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) (optional) پا برجاست و من هم برند را برای محصول با نامک brand وارد کردم هم شناسه
  چطور میشه این دو تا ارور رو رفع کرد؟
  Missing field “priceValidUntil” (optional) این ارور هم که مربوط به تخفیف محصول هست وقتی تخفیف میزارم درست میشه وقتی بر میدارم پیداش میشه چطور میشه اینو رفع کرد که بدون تخفیف درستش کرد؟

 49. نگین گفت:

  سلام من قسمت نظر دهی و کامنت ووکامرس رو فعال کردم نظر هم با یه بروزر دیگه ثبت کردم ولی همچنان خطای offer,review, aggregateRating تو گوگل سرچ کنسول دارم باید چیکار کنم سایتمم فروشگاهیه

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   نظرها رو تائید کنید، مجدداً بزنید تست دوباره بگیره یه گزینه داره با نام Test Again اونرو بزنید
   اگه همچنان این مشکل بود، باید سایتتون بررسی بشه

 50. احسان گفت:

  سلام من حدود 3 روز دنبال حل این مشکل بودم تا اینکه مقاله ی شما رو خوندم واقعا عالی بود خیلی ممنون
  ولی یک مشکل اساسی برای من پیش اومده
  محصولاتم ایندکس نمیشن
  یعنی از 30 تا محصول فقط 3 تاش ایندکس شده
  توی تست لایو متن ارور اینه URL is available to Google, but has issues
  وقتی میرم داخل همین 5 تا مورد که توی مقاله گفتید رو نشون میده یعنی:
  Missing field “brand” (optional)
  Missing field “review” (optional)
  Missing field “description” (optional)
  Missing field “aggregateRating” (optional)
  No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) (optional)
  این مشکلات باعث میشه که محصولاتم ایندکس نشن؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   بحث ایندکس نشدن صفحاتتون یه چیز دیگست
   اسکیما ها کمک میکنند مطالبتون بهتر دیده بشه ربطی به ایندکس نشدن صفحاتتون ندارن

 51. mahdi soltani گفت:

  سلام
  من از قالب وودمارت استفاده میکنم و پلاگین رنک مث
  مشکلی که وجود داره اینه که در قسمت محصولات سرچ کنسول دسته بندی محصولات ایندکس شده و باعث ایجاد ارور میشه و نمیذاره کرالر گوگل سراغ خود محصولات بره
  https://s4.uupload.ir/files/screenshot_2021-12-13_103628_5ccw.png
  https://s4.uupload.ir/files/screenshot_2021-12-13_103701_ty2k.png

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   اول چک کنید ببینید کد اسکیما توسط ووکامرس داره تولید میشه یا رنک مث
   این ارور هم داره میگه این دوتا گزینه رو ندارید داخل اسکیماتون که با آموزش بالا تو 99% موارد باید حل بشه

 52. نگین گفت:

  سلام من قسمت نظر دهی و ستاره ووکامرس رو فعال کردم با یه بروزر دیگه هم امتیاز دادم به یه محصول اما همچنان خطای Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified دارم تو سرچ کنسول باید چیکار کنم

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   سایتتون باید بررسی بشه، اما احتمالاً با یه افزونه دیگه تداخل داره

 53. صادقی گفت:

  سلام آقای اسلام پناه بالاخره تونستم 4 تا ارور را طبق دستور شما رفع کنم خدا خیرت بده کلی دعات کردم خدا برات بسازه نمی دونی وقتی تیک سبز رنگ رو توی Live test دیدم چقدر خوشحال شدم،خیلی ممنونم

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   خوشحالم که مفید بوده

 54. سینا گفت:

  محتوای همیشه سبز به این میگن
  ممنونم

 55. محمدرضا گفت:

  با سلام
  من کدی که بابت brand گفته بودید رو قرار دادم. همه 4 ارور سایت هم برطرف شده به غیر از برند که همچنان به من خطا میده. ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چیکار کنم.

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود روش اخر رو تست کنید

 56. محمدرضا گفت:

  با سلام جناب اسلام پناه عزیز
  من فایل در قسمت قالب ایجاد کردم.
  کد رو که میخوام داخل snippet و فانکشن قرار بدم ارور زیر رو میده

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   کد اصلاح شد
   مجدداً این کد رو بزارید

 57. مهرداد ترابی گفت:

  شما داخل کدها اسم سایت خودتون رو نوشتید ما باید دقیقا همین کد رو بذاریم تو فایل یا اسم سایت خودمون رو جایگزین کنیم ؟

  1. صالح اسلام پناه گفت:

   دروود
   اون بخش به صورت کامنت شده هستش، می تونید تغییر بدید و می تونید تغییر ندید تاثیری تو روند اجرای کد نداره اصلاً برای این هستش که بعداً اگه کسی دید بدونه این کد چه کاری انجام میده و از کجا کپی شده.

 58. فهیمه حیدری گفت:

  ممنونم خطاها مربوط به Review و aggregateRating داشتم که با زاهکارشما حل شد ممنون از مقاله خوبتون
  خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =