حل خطا اسکیما محصولات ( Product Schema ) ووکامرس

شما هم وقتی درحال بررسی اسکیماهای سایت خود از ابزار Structured Data Testing Tool هستید یا در گوگل کنسول خود با خطاهای مختلف برای اسکیما محصولات ( Prodcut Schema ) مواجه می‌شوید ؟ نگران نباشید ما قصد داریم در این سری از آموزش وردپرس و ووکامرس نحوه رفع این خطاها را آموزش دهیم.

حل مشکل اسکیما محصولات ( Product Schema ) در ووکامرس

همانطور که می‌دانید اسکیما ( Schema ) به ما کمک می‌کنند تا موضوع و محتویات صفحات خود را به زبانی ساده و قابل فهم به موتورهای جستجوگر مثل گوگل ارائه کنیم. فرض کنید شما قصد آموزش دستور پخت غذاهای مختلف را در سایت خود دارید. به طور کلی اگر از اسکیماها استفده نکنید، گوگل متوجه این موضوع که شما دستور پخت به کاربر ارائه می‌دهید نمی‌شود و آنرا مانند محتوای معمولی به کاربران نمایش می‌دهد، اما اگر از اسکیما دستورپخت یا همان Recipe Schema استفاده کنید، نمایش نتایج سایت شما در گوگل متفاوت خواهد بود و به شکل زیر به کاربران نمایش داده می‌شود.

نمونه اسکیما دستور پخت در گوگل

باید توجه داشته باشید که اسکیماها به طور مستقیم روی نتایج جستجو شما تاثیری ندارند، اما باتوجه به اینکه استفاده از آنها باعث درک بهتر موتورهای جستجو از محتوا سایت شما و نمایش متفاوت سایت شما در نتایج می‌شود که در نتیجه باعث افزایش نرخ کلیک یا همان CTR سایت شما می‌شود. میانگین نرخ کلیک ( CTR ) یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی کلمات است و اگر سایت شما در کلمه خاصی نمایش بالایی داشته باشد اما CTR کمی احتمالاً رتبه فعلی خود را از دست می‌دهد و این موضوع سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اسکیما محصولات چیست ؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم اسکیما باعث شناسایی بهتر محتوای سایت شما توسط موتورهای جستجو می‌شود، در سال 2011 بود که وب‌سایت Schema.org، یک همکاری تجاری را با موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و یاهو شروع کرد و وظیفۀ یکپارچه‌سازی ساختار داده‌های موجود در سطح اینترنت را بر عهده گرفت. در واقع schema.org دایره‌المعارفی از آیتم‌های نشانه‌گذاری است و زبانی استاندارد و قابل فهم را برای موتورهای جستجو ارائه داده است. موتورهای جستجو بر اساس آیتم‌های تعریف شده در این سایت داده‌ها را طبقه‌بندی کرده، ساختار آن‌ها را بررسی می‌کنند و از آن‌ها برای رتبه‌بندی سایت‌ها استفاده می‌کنند.

یکی از این آیتم‌های تعریف شده محصولات است که شما با استفاده از آن می‌توانید محصولات خود را بهتر به گوگل معرفی کنید تا بتوانید به کاربران اطلاعات دقیق‌تری مثل قیمت و مشخصات محصول خود را ارائه کنید تا کاربران به دید بهتری وارد سایت شما بشوند.

اگر شما از اسکیما محصولات یا Product Schema استفاده کنید، احتمالاً نمایش محصولات شما در گوگل به شکل زیر خواهد شد :

نحوه نمایش اسکیما محصولات در گوگل

توجه داشته باشید استفاده از این اسکیماها تضمینی بر نمایش 100% آن نیست و در بیشتر مواقع گوگل باید سایت شما را شایسته نمایش آن بداند.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

ووکامرس سیستم راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توسط وردپرس است که به شما کمک می‌کند تا با این افزونه وردپرس به راحتی محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنید.

نکته جالب اینجاست که ووکامرس به طور اتوماتیک اسکیما محصولات ( Product Schema ) را تولید می‌کند، اما اگر شما از ابزار Google Structured Data Testing Tool صفحات محصولات خود را مورد بررسی قرار دهید احتمالا چندین خطا خواهید داشت.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

این خطاها معمولا مربوط به SKU, aggregateRating, brand, review است که قصد داریم نحوه رفع این خطاها را به شما آموزش دهیم.

خطاها مربوط به Review و aggregateRating :

این دو خطا مربوط به نقد و بررسی می‌باشند که نشان دهنده امتیازی است که کاربران به محصول شما می‌دهند، شما با فعال کردن بخش نقد و بررسی در ووکامرس و اجازه برای امتیاز دادن کاربران می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

برای فعال کردن این بخش کافیست از منوی مدیریت وردپرس به بخش ووکامرس » پیکربندی » محصولات مراجعه کنید و گزینه‌های مربوط به امتیاز و نقد و بررسی را فعال کنید.

رفع مشکل اسکیما محصولات در ووکامرس

بعد از آن روی ذخیره تغییرات کلیک می‌کنید، بعد از ارسال اولین امتیاز به محصول شما توسط کاربران این خطا از اسکیما محصولات ووکامرس شما حذف می‌گردد.

حل مشکل SKU, mpn و Brand

بیشتر سایت‌های ووکامرس این مشکل را دارند و نحوه رفع آن به سادگی امکان پذیر است، شما باید برند محصول و شناسه محصول خود را مشخص کنید تا این مشکل رفع شود و بعد از قرار دادن این موارد کافیست از کدی که در ادامه قرار می‌دهیم استفاده کنید.

ابتدا از منوی وردپرس به بخش محصولات » ویژگی‌ها مراجعه کنید و ویژگی جدیدی با نام برند و نامک Brand ایجاد کنید.

بعد از آن با استفاده از آموزش قرار دادن کد دلخواه در Function.php وردپرس کد زیر را به Function.php سایت خود اضافه کنید.

/*
 * Rich Snippet Data
 * Add missing data not handled by WooCommerce yet - Webjame.Com
 */
function custom_woocommerce_structured_data_product ($data) {
	global $product;
	
	$data['brand'] = $product->get_attribute('brand') ?? null;
	$data['mpn'] = $product->get_sku() ?? null;
	
	return $data;
}
add_filter( 'woocommerce_structured_data_product', 'custom_woocommerce_structured_data_product' );

بعد از آن هنگام وارد کردن محصولات باید از قسمت ویژگی‌ها نام برند محصول را وارد کنید و از بخش انبار “شناسه محصول” را با یک عدد دلخواه پرکنید.

حل مشکل SKU, mpn و Brand ووکامرس

محصول خود را ذخیره کنید و وقتی که تست جدید بگیرید متوجه خواهید شد که محصولات شما بدون خطا همانند تصویر زیر بدون خطا نمایش داده خواهند شد.

رفع خطا اسکیما ووکامرس وردپرس

سوالات متداول

قطعاً بعد از آموزش رفع خطا اسکیما محصولات ووکامرس سوالاتی برای شما پیش خواهد آمد که ما در ادامه به برخی از آنها پاسخ خواهیم داد :

چرا خطا مربوط به SKU و Brand بوجود می‌آید ؟

این اطلاعات چون باید به صورت دستی وارد شود به همین خاطر معمولاً ووکامرس قابلیت تشخیص برند محصولات را ندارد و گزینه‌ای هم برای این موضوع تا به امروز پیش‌بینی نشده است، به همین خاطر شما باید با توجه به آموزش بالا این موارد را به ووکامرس خود ارسال کنید تا هنگام تولید کد از آنها استفاده کند.

آیا وجود خطا در اسکیما محصولات ووکامرس مشکل ساز است ؟

خیر، گوگل این موارد را به شما پیشنهاد می‌دهد تا بتواند نتایج بهتری به کاربر ارائه دهد و اگر شما این خطاها را داشته باشید، شانس کمتری برای نمایش حالت محصولات در گوگل دارید، اما همانطور که گفته شد تاثیری روی ایندکس شدن و جایگاه شما ندارد.

آیا استفاده از اسکیما محصولات اجباری است ؟

خیر، اسکیما به شما کمک می‌کنند تا محصولات خود را بهتر معرفی کنید و این یکی از ویژگی‌های بسیار مناسب است که به افزایش CTR سایت ما کمک می‌کند.

آیا استفاده از اسکیما محصولات ( Product Schema ) تاثیری روی رتبه سایت ما دارد ؟

خیر، استفاده از اسکیماها باتوجه به تغییر که در نوع نمایش سایت شما در نتایج دارد باعث افزایش CTR می‌شود که در بلند مدت این فاکتور به شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری در نتایج کسب کنید.

بخش Product گوگل سرچ کنسول خطا نمایش می‌دهد، چطور رفع کنم ؟

تمام خطاهایی که Google Search Console نمایش می‌دهد مربوط به مواردی است که ما در بالا ذکر کرده‌ایم و شما با رفع آنها این خطاها از این قسمت نیز حذف می‌گردند.

سخن آخر

استفاده از اسکیما همواره پیشنهاد می‌شود، چرا که باعث ارتباط شما با گوگل خواهد شد و حتی اگر شما نوع نمایش مثلا FAQ Schema یا اسکیما محصولات را بدست نیاورید باز شانس این را خواهید داشت که به گوگل موضوع و محتوا سایت خود را به خوبی معرفی کنید و به فهم موتورهای جستجو درباره سایت خود کمک کنید.

اگر شما با خطایی روبرو شدید که در مقاله بالا معرفی نشده است، حتماً در بخش نظرات برای ما بنویسید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پرسش و پاسخ تخصصی

83 نظرات
 1. عاطفه می گوید

  سلام
  ببخشید من از ویژگی ها تو نام و نامک دقیقا Brand وارد کردم درست انجام دادم یا باید اسم برند خودمون بنویسیم؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   دقیقا Brand رو وارد کنید، بعد از آن به محصول خود مراجعه کنید و از بخش ویژگی‌ها برند رو به محصولات خودتون اضافه کنید و اونجا نام برند محصول رو وارد کنید.

 2. مریم حیدری می گوید

  سلام،
  خطاها مربوط به Review و aggregateRating : این بخش رو انجام دادیم ولی باز خطا هست، کما اینکه قبلا این دو فیلد تیک خورده بودند.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   به این دلیل هستش که هنوز کسی به اون محصول شما رای نداده، بعد از ارسال اولین رای اون رفع میشه

   1. مجید می گوید

    سلام من همین خطا را داریم که بعد از برطرف کردن طبق آموزش شما و رای دادن توسط ای پی های مختلف بازم متاسفانه همین خطا را دارم و هیچ جوره پاک نمیشه ؟

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     دروود
     یه لطفی کنید وب سایتتون رو ارسال کنید برای شماره واتس اپ 09120359354 ارسال کنید این مورد رو تا بررسی کنم.

 3. محمدعلی می گوید

  سلام . ممنون از محتوای خوبتون . من انجام دادم و مشکلات کامل حل شدند.
  فقط یه سوال دیگه . شما می دانید که چطور میشه مشکل مربوط به Submitted URL marked ‘noindex’ را برای صفحات checkout , cart در وردپرس حل کرد؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   این موضوع اگر تو گوگل کنسول نمایش می ده چیز مهمی نیست، اما برای احتیاط اون صفحات را ویرایش کنید و از بخش تنظیمات پیشرفته Yoast Seo روی بله قرار دهید. اگر نمی خواهید ایندکس شوند روی خیر قرار دهید.

 4. علی ایمانی می گوید

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار، باور کنید بخاطر این مقاله مفید و مختصر شما بیشتر از 100 تا وبسایت رو که در زمینه اسکیما مطلب نوشته بودن رو مطالعه کردم ولی هیچ کدوم به این کوتاهی و مفیدی مطلب رو نگفته بودن و همواره پیگیر این هشدار گوگل وبمستر بودم تا اینکه سایت شما رو اتفاقی مطالعه کردم خدا پدرتون رو بیامرزه دستتون درد نکنه.
  ببخشید یه سوال هم داشتم من تو سایت چندتا محصول دارم که گوگل تو نتایج جستجو فقط یکی از محصولاتم رو نمایش میده و تو سرچ کنسول بخش محصولات هم همشون رو با هشدار معتبر دونسته نمیدونم چیکار کنم در ضمن در gtmatrix هم تایم لود سایتم 3.4 ثانیه هستش و تو سرچ کنسول بخش سرعت همه صفحات محصولاتم رو اهسته دونسته. بیزحمت راهنماییم کنید خیلی طولانی شد ببخشید .باتشکر.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   خیلی خوشحال هستم که این مقاله تونسته کمکتون کنه، ما سعی کردیم مشکلات اصلی وبمستران را شناسایی و رفع کنیم و این نظر شما برای ما واقعاً انگیزه بیشتری برای ادامه میدهد.
   درباره اون صفحات شما، باید گوگل کنسولتون بررسی بشه، ببینیم دلیلش چیه که چرا ایندکس نمیکنه. اما چک کنید اشتباها محصول رو no-index نکرده باشید از تنظیمات Yoast Seo
   درباره این گوگل کنسول سایت شما را کند دونسته، گوگل سایت ها را زیر 3 ثانیه سریع میدونه سایت شما باید بررسی بشه ببینیم امکان بهینه سازی بیشتر وجود دارد یا خیر
   برای این منظور لطفاً با ما در صفحه افزایش سرعت وردپرس ارتباط بگیرید.

 5. امین ایرانی می گوید

  سلام.وقت بخیر
  از افزونه اسکیما پرو استفاده می کنم ایا با این وجود باید باید کد را جای گزاری کنم؟
  کد را جای گزاری کردم و ویژگی به ام برند و نامک brand ایجاد کردم. خطای sku از بین رفت اما خطای برند هنوز مانده است.از قسمت پروداکت افزونه اسکیما قسمت نام برند، همان نام را ایجادکردم یکبار هم از ویژگی های دیگر قبلی ساخته شده نیز استفاده کردم، از نام جدیدی نیز برای برند استفاده کردم،اما مشکل خطای برند حل نشد. متن خطای برند به این صورت است :
  The brand field is recommended. Please provide a value if available.
  لطفا راهنمایی فرمایید

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   آیا برند جدیدی داخل این ویژگی ایجاد کردید ؟ باید نام برند رو اضافه کنید مثلاً سامسونگ

 6. امین ایرانی می گوید

  نه ایحاد نکردم.
  توضیحاتی که ممکن است به جواب برسم :
  “برای همین محصول وقتی https://search.google.com/structured-data/testing-tool را تست می کنیم در پروداکت 4 ایتم وجود دارد که هر چهار تا پروداکت هستند.این وارنینگ در پروداکت چهارمی هست.
  از افزونه چند زبانه نیز استفاده می کنم.
  در وارد کردن محصولات قسمت ویژگی وقتی برند را انتخاب و ذخیره می کنم.بعد از بروز رسانی گزینه از برند به سفارشی سازی ویژگی های محصول تغییر می کند.”
  عذر می خوام که طولانی شد.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   ببخشید متوجه نشدم، مورد شما طوری هستش که باید دیده بشه تا مشکلش برطرف بشه، لطفاً با بخش پشتیبانی وب جامه در ارتباط باشید.
   اما شما باید به ویژگی برند، برندهای محصول رو هم اضافه کنید تا این مشکل رفع بشه.

   1. امین ایرانی می گوید

    بله.حل شد”.با ایجاد برند جدید به ویژگی برند و سپس تنظیم افزونه اسکیما با ان.و انتخاب برند جدید در قسمت ویژگی محصول و قسمتی که در پایین همون صفحه برای نام برند توسط افزونه اسکیما ایجاد شده بود.” اشکالم این بود که در قسمت ویژگی محصول فقط برند رو می نوشتم نه برندهای محصول رو.
    تشکر راهنمایی هاتون خیلی کم نظیر هست جای دیگه توضیح خوب پیدا نکردم.موفق باشید.

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     دروود
     خوشحالم که مشکل بلاخره حل شد
     ممنون از لطف شما

 7. نیما می گوید

  سلام وقت بخیر ممنونم از توضیحات کامل و جامع ، من در ابتدا 5تا ارور تو محصولم داشتم کار های که گفته شد رو انجام دادم 3 تا از ارور ها حذف شد الان 2تا ارور دیگه مونده یکی no global identifier provided و دیگری Missing field priceValidUntil ، لطفا راهنمایی کنید این دو تا ارور رو چطور برطرف کنم ، با تشکر و سپاس

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود بر شما
   یه لطفی بفرمائید با بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید برای این مورد تا بررسی دقیق تر بشه چون اصولاً اینها مواردی نیستند که ارور بدند و باید بررسی دقیق تر بشه.
   با تشکر

 8. محمد علی فکری می گوید

  سلام . می بخشید یه سوال یه کم غیر مرتبت داشتم ازتون . شما می دانید که چطور می توان امکان نظر گذاشتن در صفحات category (برچسب) را فعال کرد ؟ من یکی از صفحات سایتم که برام خیلی مهمه به ادرس : /category/ept-test/ که در ان تمام نمونه سوالات ازمون EPT را به تفکیک قرار می دهم، امکان نظر دادن ندارد. می خواستم ببینم که راهکاری وجود دارد ؟ مثل نصب افزونه یا … ؟
  ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   آموزش اضافه کردن نظرات را در بخش برچسب ها و نظرات آماده کردیم که می‌توانید مطالعه کنید.
   اضافه کردن نظرات در صفحات دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

 9. محمد علی فکری می گوید

  می بخشید یک سوال . چگونه می توان برای یک نوشته در وردپرس برگه ی مادر تعیین کرد . مثلا برای نوشته ی جزوه گرامر کنکور، برگه ی کنکور مادرش باشد که url ان به صورت رو به رو شود : site.com/konkur/grammar-konkur یعنی بدین صورت نوشته شود.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   این آموزش رو مطالعه کنید نحوه ساخت پیوند یکتا دلخواه هستش :
   نحوه ایجاد لینک و پیونده یکتا کاملاً سفارشی در وردپرس

 10. سمانه می گوید

  سلام برا ماهایی ک دوره های آموزشی قرار میدیم و محصولمون برند نداره توی برند چی بذاریم؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   اسم مجموعتون رو به عنوان نام برند بزنید

 11. سهیل می گوید

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  داشتم بخش نظرات را میخوندم سایت منم مثل آقای نیما دوتا خطای no global identifier provided و دیگری Missing field priceValidUntil را داره
  اگر براتون مقدوره راهنمایی کنید

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   دوست عزیز باید سایتتون برای این موارد بررسی بشه. یه لینکی از سایتتون رو ارسال کنید تا چک کنم.

   1. سهیل می گوید

    سلام مجدد
    آقای اسلام پناه ممنون از توجه شما
    نمونه لینکی از محصولات :
    https:// resma /product/prep-prime-fix-shimmer-mac

    که با ابزار جدید تست کردم :
    https:// search.google /test/rich-results?id=7oqvTebIPMVp1pWJzNKRdA

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     دروود
     این مشکل معمولاً بابت این میافته که شما قیمت با تخفیف وارد می کنید و گاهی اوقات تاریخ پایان رو نمی گذارید. البته اگه تاریخ رو هم نذارید خود ووکامرس آپدیت میکنه تاریخ 2 سال بعد رو میزاره. از افزونه خاصی برای اسکیما محصولات استفاده می کنید ؟

     1. سهیل می گوید

      افزونه یواست و یواست ووکامرس نصب کردم
      راه حلی برای رفع این وارنینگ هست ؟
      سایت داره تکمیل میشه میخوام در کنسول ثبت کنم و فقط این هشدار مونده

     2. صالح اسلام پناه می گوید

      ووکامرس رو آپدیت کنید ببینید درست میشه.

 12. سهیل می گوید

  تمام موراد اپدیت و اخرین نسخه هستند

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   یه محصول رو تخفیف بزارید تاریخ شروع و پایان تخفیف رو بزارید ببینید مشکل حل میشه

   1. سهیل می گوید

    برای محصول تخفیف و تاریخ شروع و پایان گذاشتم خطای Missing field priceValidUntil رفع شد
    اما No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) (optional) هنوز هست

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     شناسه محصول رو تغییر بدید، از کدی که بالا معرفی کردم استفاده نکنید چون افزونه یواست خودش اون ها رو درست میکنه، ببینید اگه درست نشد از کد استفاده کنید.

     1. سهیل می گوید

      با کد و بدون کد هم تست کردم متاسفانه مشکل حل نشد
      اگر راه حلی پیدا کردین ممنون میشم در مقاله درج کنید من مرتب به سایت سرمیزنم
      با تشکر از سایت خوبتون

     2. صالح اسلام پناه می گوید

      افزونه فروشگاهی یواست رو غیرفعال کنید دوباره تست کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر

 13. سهیل می گوید

  تست کردم نشد بازم

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دیگه باید خود سایتتون رو بررسی کنم .
   یه لطفی کنید از بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید.

 14. محمد می گوید

  سلام من مشکل اسکیما در سایت فروش فایل با edd
  دارم ممنون میشم راهنمای کنید مشکل حل کنم.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   چه مشکلی دارید ؟

   1. محمد می گوید

    خطای sku،brand،review،Image

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     من EDD رو بررسی نکردم، اما اگه میتونید از افزونه های اسکیما استفاده کنید.

 15. ایمان می گوید

  سلام اگه محصولم متغیر باشه برای هر کدمشون توی متغیر ها شناسه محصول تعریف کنم ایرادی نداره و سرچ کنسول تشخیص میده؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   بله، گوگل کنسول محصول متغییر رو تشخیص میده

 16. Mehraban می گوید

  سلام

  من برای ایجاد برندینگ از افزونه Premmerce Brands for WooCommerce استفاده می‌کنم ولی همچنان خطای برند رو در این بخش دارم.
  راه حلی برای این افزونه هم دارید؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   این افزونه حرفی از اسکیما نزده، احتمالاً صرفا یه بخش برند براتون اضافه میکنه ( البته تجربه کاری ندارم روش که بدونم ) اما شما می‌تونید از بخش ویژگی‌ها برند رو با نامک Brand ایجاد کنید و استفاده کنید.

 17. محمد می گوید

  خیلی عالی بود فکر نمیکردم موفق بشم مشکلات اسکیما وب مستر رو رفع کنم با مقاله شما همه ایرادات برطرف شد واقعا ممنون

 18. navid می گوید

  سلام
  در سایت ورد پرس ما که خبری است اخیرا افزونه wp schema pro در کنار یوآست نصب کردیم لطفا بفرمایید
  1. آیا در کنار هم بودن اشکالی ایجاد می کند
  2 اخیرا برای دو خبر آخر که یکی خبر و دیگری ویدئو است در کنسول وارنینگ Either “contentUrl” or “embedUrl” should be specified داریم
  لطفا بفرمایید علت چیست
  با سپاس

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   اگه باهم کانفیلیگ نداشته باشند مشکلی نداره
   مورد دوم رو باتوجه به اینکه این مقاله مربوط به اسکیما محصولات هست متاسفانه پاسخ نمیتونم بدم، مقاله اسکیما خبری رو آماده کردیم یا بخش پرسش و پاسخ حتماً سوال خودتون رو مطرح کنید.
   با تشکر

 19. زهرا می گوید

  سلام من از اسکیما پرو استفاده میکنم ولی خطا No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) و Missing field “review” رفع نمیشه اگه ممکن راهنمایی کنید ممنون

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   من با این افزونه خیلی کار نکردم، اما یادمه تو یه پروژه همه گزینه هاش رو درست پرکردیم این مشکلات نخورده، یه لطفی کنید با پشتیبانی وب جامه تو واتس آپ در ارتباط باشید.
   با تشکر

 20. علی می گوید

  سلام از سایت خوب شما . انجام دادم / کامل مشکل محصولم حل شد وبا زدن روی Live Test گوگل در سرچ کنسول کامل مشکلش رفع شد.

 21. محمدعلی فکری می گوید

  سلام . به من مشکل در بخش offers را هشدار می دهد. خطا : The offers field is recommended. Please provide a value if available.
  چگونه می توانم که این مشکل را برطرف کنم ؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   تاریخ انقضاء تخفیف خودتون رو مشخص کنید ببینید مسئله حل میشه یا خیر

 22. محمدعلی فکری می گوید

  تاریخ انقضا محصول را مشخص کردم ولی مشکل حل نشد. البته تمام محصولات سایت ما قیمت ندارند . مثلا من این محصول را برایش حالت offer را تیک زده ام و زمان فروش فوق العاده هم برایش مشخص کردم. خودتان هم می توانید چک کنید.
  خیلی ممون از راهنمایی تان !

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   قیمت باید مشخص کنید تا این خطا از بین بره، البته خطای مهمی نیست که آسیبی بزنه

 23. محمدعلی فکری می گوید

  تشکر از شما . متوجه شدم .

 24. محمدعلی فکری می گوید

  سوال دیگری که دارم این هست که متاسفانه گوگل اکثر محصولات سایت من رو به عنوان محصول شناسایی نکرده و فقط 8 تا از محصولاتم را در بخش products گوگل سرچ کنسول نمایش می دهد. ایا می بایست کار خاصی انجام داد تا این مشکل حل بشود ؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   اگه تازه سایت رو زدید کمی طول میکشه اگه نه خیلی وقته محصولات رو ایجاد کردید اول اسکیما اونها رو چک کنید بعد اگه درست بود، کمی صبر کنید اضافه میشن

 25. عبدالله می گوید

  سلام
  بیشتر صفحات سایتم در سرچ کنسول گوگل exclud (استثنا) شده اند و در قسمت coverage پیغام هایی به صورت زیر نمایش داده میشه.
  Discovered – currently not indexed
  Crawled – currently not indexed
  Alternate page with proper canonical tag
  Excluded by ‘noindex’ tag
  میخواستم بدونم دلیلش چیه و اگه راه حلی برای برطرف شدنش هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. با سپاس

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   این مشکل مربوط به این پست نمیشه و سایتتون باید بررسی بشه که مشکل جدی نداشته باشه
   لطف بفرمائید با همکاران ما تو بخش پشتیبانی وردپرس وب جامه در ارتباط باشید.
   با تشکر

 26. حسین می گوید

  سلام و خسته نباشید با توضیحات ساده و جامعتون خیلی از مشکلات من برطرف شد و ممنونم از اینکه اینقد دقیق و صادقانه جواب تک تک کامنتارو میدین
  فقط من یه مشکل برام باقی مونده اگه لطف کنین راهنماییم کنین ممنون میشم
  برای من موقع تست گرفتن به وسیله همین سایتی که گذاشتین دو نوع ارور نشون میده یکی مربوط به محصولات به صورت مجزا و یکی دیگه مربوط به محصولات به وسیله اسکیما هست
  با توضیحاتی که شما دادین و خوندن کامنتا ارور های بخش محصولات به کلی درست شدن و ارور نمیده ولی در بخش اسکیما یه ارور میده که قبلا برطرف شده ولی تو این قسمت از بین نمیره اینو میگه
  The aggregateRating field is recommended. Please provide a value if available.
  اینم بگم همین ارور تو قسمت محصولات بود که با گذاشتن نظر درست شد و محصول ستاره دار شد ولی تو قسمت ارور مربوط به محصولات اسیکما برطرف نمیشه

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   این به این خاطره که هنوز محصول نقد و بررسی براش ثبت نشده یعنی امتیازی نداره

 27. حسین می گوید

  درسته ولی من از افزونه rank math استفاده میکنم و همین 4تا ارور با دو عنوان مجزا به من داده میشه یکی #product
  که با توضیحاتتون کاملا برطرف شد یعنی نظر گذاشتم و امتیاز دادم و دیدگه اروری نداد
  و همین 4 تا ارور یکسانو تو این بخش هم میده #schema-5755 برای همین یه دونه پست
  در صورتی که همین ارور برای همین پست یه در بخش #product با انجام آموزشا کانلا برطرف شد و دیگه ارور نمیده
  میشه خودتونم یه نگاه بندازین تا متوجه منظورم بشین؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   من سایت شما رو بررسی کردم، سایت شما با یه افزونه سئو دیگه تداخل داره و داره دوتا اسکیما محصولات تولید می کنه دوست عزیز

 28. مهدی می گوید

  سلام تو سایت من ارور 5xx وجود داره که وقتی به لینک ارور مراجعه میکنیم تو صفحه ارور uuid میده تو خود ادررس لینک هم یه کلمات اضافی مندهزه

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   لطفا تو بخش پرسش و پاسخ سایت وب جامه سوالتون رو مطرح کنید.

 29. kk می گوید

  سلام دوست اینترنتی من. ازت ممنونم راهکارت برای ارور سرچ کنسول جواب داد سپاس گذار دوست خوب.

 30. مهراد کریمی فرد می گوید

  با سلام.
  شناسه محصول همگی باید یک عدد باشه یا برای هر محصول یک عدد متفاوت بذاریم
  یه سوال دیگه، من از افزونه Yoast Seo Premium استفاده میکنم، قبل از استفاده از این افزونه فایل robots.txt داخل هاست قرار دادم برای ایندکس شدن صفحات اما بعد از نصب افزونه Yoast Seo Premium فایل tobots.txt از سی پنل پاک کردم و بجاش ایندکس افزونه Yoast Seo Premium قرار دادم الان محصولات در سرچ کنسول نمایش داده نمیشه باید چکار کرد؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   سوال 1: هر محصول یه شناسه مجزا باید داشته باشه و حتی خود ووکامرس هم اجازه نمیده که شناسه تکراری بزارید.
   سوال 2. لطف بفرمائید در بخش پرسش و پاسخ وب جامه سوالتون رو مطرح کنید.

 31. علیزاده می گوید

  سلام و وقت بخیر
  می شه یه سری به سایت من بزنید ، همه راههایی که گفتید رو رفتم ولی برنده حذف نمی شه . ( کلمه برند همه از صفحه محصولات حذف شده )
  ممنون

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   لطف بفرمائید با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

 32. هیوا می گوید

  سلام روزتون بخیر . ببخشید من یه ماهی میشه سایتمو تو سرچ کنسول ثبت کردم محصولاتم ایندکس نمیشه . این 4 تا وارنینگ رو داره پرسیدم گفتن ک ضروری نیست . الان من مطمن نیستم که به خاطر اوناس یا ن که محصولاتم ایندکس نمیشه . ممنون میشم ی توصیحی بدین . تقریبا 110 محصولی دارم .

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   شما با دستور site:domain چک کنید ببینید واقعاً ایندکس نشده صفحاتتون ؟
   اینکه ایندکس نمیشه نمی تونه دلیلش این باشه، قطعاً دلایل دیگه‌ای داره

   1. هیوا می گوید

    چک کردم بعضیاشون ایندکس شدن بعضیاشون نه .
    تو قسمت Overview قسمت product ، بخش valid رو صفر زده . همه چی رو هم چک کردم دیدم تعداد زیادی از محصولام تو قسمت Discovered – currently not indexed هستن . البته اخیرا ینی چند روز پیش 40 تایی رو اد زدم از این جدیدا بعضیاشون فقط تو گوگلن .

    1. صالح اسلام پناه می گوید

     دروود
     لطفا کنید این موارد رو از بخش پرسش و پاسخ وب جامه از ما بپرسید.
     با تشکر

 33. احسان می گوید

  سلام وقت بخیر
  ممنون از اطلاعات مفیدتون کلی مشکلات سایتم با راهنمایی شما حل شد
  فقط یک مشکل دارم از افزونه اسکیما پرو و یواست با هم استفاده می کنم الان وقتی تست اسکیما میگیرم از هر آیتم product و breadcrumbs تکراری و دوبار نمایش میده
  چطور یکی را حذف کنم؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   یه لطفی کنید سوالتون رو تو بخش پرسش و پاسخ ارسال کنید اونجا در خدمتتون هستم
   پرسش و پاسخ وب جامه

 34. محمود نیک پور می گوید

  این کدهای دقیقا رتبه سایت دچار خطا می شود و الکسا هر روز 1000 تا به عقب میگردد.

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   به هم ربطی ندارند دوست عزیز

 35. مریم می گوید

  من این مشکل رو از هفته پیش باهاش آشنا شده بودم و نمیدونستم چجوری سرچ کنم که راه حل براش پیدا کنم، امروز اتفاقی مطلب شما رو پیدا کردم و خیلی راحت مشکل حل شد 🙂
  ممنون از شما

 36. امیر می گوید

  سلام
  این مشکل برای من وجود داره…تمام راه های شما و درست رفتم ولی ارور ها حذف نمیشه
  Missing field “brand” (optional)
  No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn) (optional)
  چکار باید کرد ؟
  رنک مث پرو هم دارم از طریق اون میشه ؟

  1. صالح اسلام پناه می گوید

   دروود
   دقیقاً مشکلتون اینه که این افزونه رو دارید
   اسکیماتون رو بررسی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.